ΓΡΙΦΟΙ

DeletedUser

Guest
βασικα ουτε εσυ δεν ξερεις τι λεει για αυτο δεν το αποκαλυπτεις
 

DeletedUser

Guest
Την ειπα την απαντηση στον βαζελ νια νια νια :w
 

DeletedUser

Guest
Την ειπα την απαντηση στον βαζελ νια νια νια :w

Και ο bazel βγαζει τo σκουριασμενο buntline του, πoυ τo εκρυβε πισω απo την μπαρα και το φερνει στον κρoταφο του Darkfox.
Αργα, αλλα σταθερα, αρχιζει να πιεζει την σκανδαλη.
Η σκανδαλη πιεζεται, αλλα το μoνο που ακουγεται ειναι o σιδερενιος ηχος της αδειας κανης. *To οπλο ηταν αδειο.
 

DeletedUser4995

Guest
Και μετά έρχεται η χαζούλα κάνει το ίδιο αλλά δυστυχώς από χαζομάρα της υπήρχε σφαίρα στην θαλάμη του όπλου και πάπαλα ο Darkfox!!!

Από τότε καθιερώθηκε το κυνήγι αλεπούς!!!


:p:p:p
 

DeletedUser

Guest
Γρίφος:
Βρίσκεσαι σε ένα κάστρο.
Υπάρχουν 2 πόρτες με έναν φύλακα η κάθε μία.
Ο ένας λέει πάντα ψέμματα και ο άλλος λέει πάντα αλήθεια.
Πίσω από τη μία πόρτα βρίσκεται η ελευθερία και πίσω από την άλλη ο θάνατος.
Έχεις τη δυνατότητα να κάνεις μόνο 1 ερώτηση σε έναν από τους 2 για να μάθεις ποιά είναι η πόρτα με την ελευθερία.
Δε γνωρίζεις ποιός φύλακας βρίσκεται μπροστά από ποιά πόρτα.

Ποιά θα είναι η ερώτησή σου?:blk
 

DeletedUser

Guest
Γρίφος:
Βρίσκεσαι σε ένα κάστρο.
Υπάρχουν 2 πόρτες με έναν φύλακα η κάθε μία.
Ο ένας λέει πάντα ψέμματα και ο άλλος λέει πάντα αλήθεια.
Πίσω από τη μία πόρτα βρίσκεται η ελευθερία και πίσω από την άλλη ο θάνατος.
Έχεις τη δυνατότητα να κάνεις μόνο 1 ερώτηση σε έναν από τους 2 για να μάθεις ποιά είναι η πόρτα με την ελευθερία.
Δε γνωρίζεις ποιός φύλακας βρίσκεται μπροστά από ποιά πόρτα.

Ποιά θα είναι η ερώτησή σου?:blk

Αν ρωτούσα ποιά ειναι η σωστή πορτα τον άλλον φύλακα τι θα μου έλεγε???

γιατι αυτος που θα λεει ψεματα θα πει ψεματα για το τι θα ελεγε ο αλλος οποτε αν ο αλλος ελεγε την αληθεια θα σου ελεγε την λαθος επιλογη.Αν ρωτουσες αυτον που λεει αληθεια, θα ελεγε αληθεια για τον αλλο που ο αλλος θα ελεγε παλι την λαθος επιλογη!Αρα η σωστη πορτα ειναι αυτη που δεν θα πει κανενας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Τίποτα! Θα ανοιγα την μία πόρτα και θα πέταγα τον ένα μέσα- μετά θα άνοιγα την άλλη και θα πέταγα τον άλλο μέσα. Όποιος επιζούσε...
 

DeletedUser6210

Guest
Eγώ θα ρωτούσα τον ψεύτη:blk: Είναι από εδώ η κόλαση???. Αν μου απαντούσε ναι θα πήγαινα από την άλλη άμα μου απαντούσε όχι τότε θα πήγαινα από την πόρτα που φυλούσε. Θα ρωτούσα τον ψεύτη επειδή ξέρω πως είναι πονυρός. Άμα ρωτούσα αυτόν που λέει αλήθεια μπορεί να έκλεβε και "λίγο".:lf
 

DeletedUser482

Guest
Θα ρωτήσω οποιονδήποτε από τους δύο :
"Αν ρωτήσω τον άλλο φύλακα ποια είναι η πόρτα της ελευθερίας τι θα μου απαντήσει?"
Και θα ανοίξω την αντίθετη πόρτα από αυτή που θα μου πει!!!
 

DeletedUser

Guest
Θα ρωτήσω οποιονδήποτε από τους δύο :
"Αν ρωτήσω τον άλλο φύλακα ποια είναι η πόρτα της ελευθερίας τι θα μου απαντήσει?"
Και θα ανοίξω την αντίθετη πόρτα από αυτή που θα μου πει!!!

Οχι γιατί θα σου απαντήσει

"Θα σου απαντήσει ψέμματα!"
 

DeletedUser482

Guest
Επαναδιατυπώνω την ερώτηση λοιπόν...
"Αν ρωτήσω τον άλλο φύλακα να μου δείξει ποια είναι η πόρτα της ελευθερίας ποια πόρτα θα μου δείξει?"
 

DeletedUser

Guest
Well done κύριε El Telehi!
Σειρά σου.

το ιδιο πραγμα!!!Ειπα αν ρωτησω τον αλλον φυλακα ποια ειναι η σωστη πορτα τι θα μου πει!!!Ελεος!


Αν ρωτούσα ποιά ειναι η σωστή πορτα τον άλλον φύλακα τι θα μου έλεγε???

γιατι αυτος που θα λεει ψεματα θα πει ψεματα για το τι θα ελεγε ο αλλος οποτε αν ο αλλος ελεγε την αληθεια θα σου ελεγε την λαθος επιλογη.Αν ρωτουσες αυτον που λεει αληθεια, θα ελεγε αληθεια για τον αλλο που ο αλλος θα ελεγε παλι την λαθος επιλογη!Αρα η σωστη πορτα ειναι αυτη που δεν θα πει κανενας
 

DeletedUser

Guest
Φίλε carolos ζητάω ταπεινά συγνώμη!:D
Well played mister!
 

DeletedUser

Guest
Επαναδιατυπώνω την ερώτηση λοιπόν...
"Αν ρωτήσω τον άλλο φύλακα να μου δείξει ποια είναι η πόρτα της ελευθερίας ποια πόρτα θα μου δείξει?"

"Την λάθος πόρτα θα σου δείξει...ρώτα εμένα καλύτερα"

Το ίδιο θα πει και σε σενα carolos :p

Η δικια μου μέθοδος από την άλλη αλάνθαστη.
 
Κορυφή