Αυτο ηταν?

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6631
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6631

Guest
Καλησπερα παιχτες του κοσμου Buffalo.

Θα ηθελα να κανω 1-2 παρατηρησεις στους υπευθυνους των ελληνικων server του παιχνιδιου.
Προφανως και δεν αποφασιζετε εσεις ποτε θα δημιουργηθει ενας καινουριος κοσμος,αλλα σιγουρα εχετε δυνατοτητες να κανετε αλλους κοσμους λιγο πιο δραστηριους!

Τι εννοω με αυτο.Προσφατα ανοιξε ο colorando καλα το κανατε βεβαια καινουριοι παιχτες χριστουγεννιατικη λοτταρια παλιοι παιχτες που δεν καταφεραν να επιτυχουν σε παλιοτερους κοσμους θα τα "σκασουν" για να επιτυχουν σε αυτο το κοσμο,ολα αυτα σημαινουν περισσοτερα εσοδα στην επιχειρηση (πολυ καλη κινηση της εταιριας και μπραβο της) ΑΛΛΑ με το να ξεκινας ενα καινουριο κοσμο ερημωνουν οι προηγουμενοι.

Και φτανω στην παρακληση μου...ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!
Ξεκινησα στον Buffalo εγω και με αρκετο κοπο και $$ εφτασα σε μια πολυ καλη θεση στην καταταξη τοσο εμπειριας οσο και μονομαχιων.Ομως μερα με τη μερα παρατηρω οτι δεν τραβαει αλλο αυτος ο κοσμος και υπαρχουν μαζικες αποχωρησεις(διαγραφες) γιατι απλα ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΕΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ!!!Που ειναι οι διαγωνισμοι μονομαχιας που κανατε παλιοτερα!Κατι ειχε ακουστει και για διαγωνισμος Οχυρων δεν εγινε ουτε αυτο!Ξαναλεω λοιπον ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ...γιατι ειμαι σιγουρος οτι μπορειτε!Δειξτε λιγο ενδιαφερον τοσο εσεις οσο και η ΙΝΝΟ σε παλιοτερους κοσμους.Οταν δεν προσεχεις τον πελατη τοτε δεν θα στα "σκαει" και αυτος.Μην κοιταμε μονο τα λεφτα γιατι μεσα σε 1 χρονο εχετε χασει πανω απο 5000 παιχτες και αν δεν κανετε κατι αμμεσα προβλεπω αλλους τοσους σε ενα χρονο.

Αυτα,συγνωμη αν μακρηγορησα αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.
Καλο χρονο να εχουμε και καλη συνεχεια!
 

melenmaria

Μέλος
Παγκοσμιοποιηση μαι φρεντ!
Μη ζητας απ' τους διαχειριστες να δωσουν ενδιαφερον στο παιχνιδι.

Μπορεις να το ξεκινησεις κατι μονος σου και αν δουν οτι υπαρχει η διαθεση
θα ακολουθησουν και αυτοι. Οι κοσμοι ειναι πολλοι για να εχει ο καθενας κατι ξεχωριστο. Σιγουρα ομως οταν δουν οτι γινεται κατι καλο θα βοηθησουν.
Κ1 καποια στιγμη, καποιοι παιχτες ξεκινησαν κατι σαν τουρνουα μονομαχιας.
Οταν ειδαν οτι υπηρχε μεγαλη συμμετοχη δωθηκαν και εξτρα δωρα απο τη διαχειρηση. Κ4 που γινονται ακομα ενδιαφερουσες μαχες οχυρων εγιναν γιορταστικες μαχες. Αυτα τα κυνηγησαν ορισμενοι παιχτες και εγιναν.

Οι κοσμοι παντως απο εδω και περα θα ειναι συντομοι.
Μπαινεις, τα χωνεις, προχωρας στον επομενο.
Αν θες να ευχαριστηθεις παιχνιδι και παρεα δοκιμασε εναν μη πριμιουμ κοσμο...
:wk
 

DeletedUser3328

Guest
Καλησπερα παιχτες του κοσμου Buffalo.

Θα ηθελα να κανω 1-2 παρατηρησεις στους υπευθυνους των ελληνικων server του παιχνιδιου.
Προφανως και δεν αποφασιζετε εσεις ποτε θα δημιουργηθει ενας καινουριος κοσμος,αλλα σιγουρα εχετε δυνατοτητες να κανετε αλλους κοσμους λιγο πιο δραστηριους!

Τι εννοω με αυτο.Προσφατα ανοιξε ο colorando καλα το κανατε βεβαια καινουριοι παιχτες χριστουγεννιατικη λοτταρια παλιοι παιχτες που δεν καταφεραν να επιτυχουν σε παλιοτερους κοσμους θα τα "σκασουν" για να επιτυχουν σε αυτο το κοσμο,ολα αυτα σημαινουν περισσοτερα εσοδα στην επιχειρηση (πολυ καλη κινηση της εταιριας και μπραβο της) ΑΛΛΑ με το να ξεκινας ενα καινουριο κοσμο ερημωνουν οι προηγουμενοι.

Και φτανω στην παρακληση μου...ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!
Ξεκινησα στον Buffalo εγω και με αρκετο κοπο και $$ εφτασα σε μια πολυ καλη θεση στην καταταξη τοσο εμπειριας οσο και μονομαχιων.Ομως μερα με τη μερα παρατηρω οτι δεν τραβαει αλλο αυτος ο κοσμος και υπαρχουν μαζικες αποχωρησεις(διαγραφες) γιατι απλα ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΕΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ!!!Που ειναι οι διαγωνισμοι μονομαχιας που κανατε παλιοτερα!Κατι ειχε ακουστει και για διαγωνισμος Οχυρων δεν εγινε ουτε αυτο!Ξαναλεω λοιπον ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ...γιατι ειμαι σιγουρος οτι μπορειτε!Δειξτε λιγο ενδιαφερον τοσο εσεις οσο και η ΙΝΝΟ σε παλιοτερους κοσμους.Οταν δεν προσεχεις τον πελατη τοτε δεν θα στα "σκαει" και αυτος.Μην κοιταμε μονο τα λεφτα γιατι μεσα σε 1 χρονο εχετε χασει πανω απο 5000 παιχτες και αν δεν κανετε κατι αμμεσα προβλεπω αλλους τοσους σε ενα χρονο.

Αυτα,συγνωμη αν μακρηγορησα αλλα ετσι εχουν τα πραγματα.
Καλο χρονο να εχουμε και καλη συνεχεια!
το εχω κανει θεμα ηδη στις ιδεες..και συμφωνω απολυτα μαζι σ..Το εχω κανει θεμα πριν ακομα βγει ο colorado οτι οταν βγαινουν καινουριοι κοσμοι ερημωνουν ολοι οι προηγουμενοι..Ειναι αισχος αυτο το πραγμα!
 

DeletedUser

Guest
Καλημερα.

Εκτός απο τους διαγωνισμούς μονομαχίας που εφόσον το ζητήσετε μπορώ εύκολα να το διοργανώσω, αν εχετε κάποια ιδέα άλλη για κάποιο event που να μπορεί να γίνει όμως παρακαλώ να το πειτε για να το οργανώσουμε.

Όμως, θα πρέπει να υπάρχει συμμετοχή όχι τόσο στο διαγωνισμό μόνο αλλά και στην οργάνωση του.

Μπορείτε να το γράψετε εδώ, ή να μου στείλετε πμ.

 

DeletedUser5612

Guest
Καλημερα! τι θα λεγατε Για ενα διαγωνσμο Οχυρων? με 4 συνολικα μαχες σε μεσαια η μεγαλα χτισμενα οχυρα?
Να γινουν δηλαδη 2 ομαδες (μακαρι να υπαρξει μεγαλυτερη συμμετοχη αλλα δεν νομιζω! Αναλογα με τις συμμετοχες θα δουμε και ποσες ομαδες, και σε τι οχυρα) οπου καθε ομαδα θα ειναι 2 φορες αμυνα και 2 φορες επιθεση! Νικητρια θα αναδειχτει ας πουμε η ομαδα που θα εχει τις περισσοτερες νικες και αν υπαρξει ισοπαλια αυτη με τα καλυτερα στατιστικα (το πως θα το βρουμε αρκει να εχουμε ορεξη)

Σαν επαθλο για την ομαδα των νικητων θα μπορουσαν να ειναι καποια υλικα (κορνες, κορνες και κορνες χεχε) ετσι ωστε να καταφερουν να χτιστουν καποια οχυρα και ατομικα να φτιαχτουν κατηγοριες οπου θα παρουν καποια δωρα (οπλα,ρουχα, μυθικα κτλ) οι πρωτοι σε αυτες? Παραδειγμα κατηγορια για συνολικες ευστοχες βολες, αποφυγες, ζημια (αν και ευνοουντε οι μονομαχοι εκει) Η τιποτα τετοιο τελος παντων
Ελπιζω προσωπικα να μπορεσω να βοηθησω στη διοργανωση αν και εφοσον μου ζητηθει!

Το θεμα ειναι να υπαρχει ορεξη...., ολα τα αλλα ειναι ευκολα!:))
 

DeletedUser

Guest
να γινει ενα event για μαχη οχυρου οπως εγινε στον κ1 και μοιραστηκαν τυχαια στα ατομα που ηταν στην μαχη rudolf,howdhah x2,χρυσος πελεκυς x2
2 ιννο και αλλα πολλα
 

cord

Ex-The West Team
Οπως ειπε και η forum leader, η διαχειριση ειναι παντα ανοιχτη σε ιδεες για διοργανωσεις διαφορων event.

Σε κοσμους οπως στον 4, υπηρξε διοργανωση απο τους ιδιους τους παιχτες με την επιβλεψη της Game Master Player και δωθηκαν αρκετα και πολυ καλα δωρα. Η διοργανωση ηταν υποδειγματικη, δεν υπηρξε κανενα προβλημα και πιστευουμε πως οι παιχτες το διασκεδασαν αρκετα. Με σωστη επικοινωνια και καλη συνεννοηση ολα γινονται και η διοργανωση in-game event στον κοσμο 4 αποτελει σημειο αναφορας.

Το ιδιο μπορει να γινει σε παρομοιες μορφες και σε αλλους κοσμους. Απλα οι κοσμοι πλεον ειναι πολλοι και δεν ειναι εφικτο να διοργανωνονται event απο τη διαχειριση ταυτοχρονα και σε πολυ συχνη βαση. Σε οσους κοσμους υπαρχει Game Master Player (1 4 6 7) μπορειτε να του/της στελνετε τις ολοκληρωμενες προτασεις σας με τηλεγραφειο ή με ανοιγμα νεου σχετικου θεματος στο forum εδω. Σε οσους κοσμους (2 3 5 8) δεν υπαρχει Game Master Player, μπορειτε να στελνετε τις ολοκληρωμενες προτασεις σας με ανοιγμα νεου σχετικου θεματος στο forum εδω (στο σχετικο σημειο καθε κοσμου)

Aυτο που πρεπει να περιεχει μια ολοκληρωμενη προταση κατα τη γνωμη μας ειναι:
:: Η γενικη ιδεα, περιγραφη και διαρκεια του event.
:: Ημερολογιακο προγραμμα (αναλογα το event).
:: Οι παιχτες που θα συμμετεχουν στην διοργανωση της. (Αν εμπλεκονται συμμαχιες καλο ειναι να υπαρχουν εκπροσωποι απο ολες τις εμπλεκομενες συμμαχιες).
:: Προτεινομενες ανταμοιβες/δωρα.
:: Αλλο/α, αναλογα με τη φυση της διοργανωσης.

Οπου υπαρχει κληρωση αυτη την διενεργει ο/η Game Master Player με την επιβλεψη του Community Manager παντα.
Oλα τα in-game event διεπονται απο τους κανονισμους του παιχνιδιου και απο οσους πιθανους επιπροσθετους συμφωνησουν οι διοργανωτες/παιχτες.
Σημειωστε οτι τα παραπανω αναφερονται σε in-game event μονο και οχι σε διαγωνισμους που γινονται στο forum του παιχνιδιου.

Μια ιδεα δεν χρειαζεται να ειναι χρονικα για 1-2 μερες μονο. Μπορουν να υλοποιηθουν και ιδεες που θα εχουν να κανουν με περισσοτερο χρονο, π.χ. εναν πολεμο μεταξυ χλωμων προσωπων και Μεξικανων, με μια επανασταση, με ενα κηνυγι θησαυρου κ.τ.λ.
Επισης, θελουμε οι παιχτες που θα αναλαβουν τη διοργανωση θα λαβουν και αυτοι καποιες ανταμοιβες για το χρονο που θα διαθεσουν.

Οποτε, σκεφτειτε πρωτοτυπες αλλα και εφικτες ιδεες, παρουσιαστε τις και τις συζηταμε.
 

DeletedUser6343

Guest
Δεν γνωριζω αν αυτη η ιδεα εχει υποθει ξανα,προτινω καθε 3 μηνες να γινεται διαγωνισμος καλυτερης συμμαχιας ο διαγωνισμος θα περιλαμβανει μονομαχιες,κυνηγι θησαυρου και μαχες οχυρου καθε συμμαχια θα δηλωσει μια ομαδα 10 ατομων για καθε κατηγορια και η συμμαχια που θα επικρατησει στα περισσοτερα θα ειναι η νικητρια.Στους 2καλυτερους καθε ομαδας θα δινονται ανταμοιβες αναλογα με την κατηγορια π.χ. στους μονομαχους θα δινονται 1 πιστολι howdah και 1 χρυσος πελεκης,στους οχυρομαχους 2 ζωνες ιννο και στους τυχοδιωκτες 2 ζωνες απο το σετ κυριου ή χορευτριας αναλογως το φιλο.Ο διαγωνισμος θα εχει διαρκεια 1-2 εβδομαδες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5084

Guest
Καλημερα! τι θα λεγατε Για ενα διαγωνσμο Οχυρων? με 4 συνολικα μαχες σε μεσαια η μεγαλα χτισμενα οχυρα?
Να γινουν δηλαδη 2 ομαδες (μακαρι να υπαρξει μεγαλυτερη συμμετοχη αλλα δεν νομιζω! Αναλογα με τις συμμετοχες θα δουμε και ποσες ομαδες, και σε τι οχυρα) οπου καθε ομαδα θα ειναι 2 φορες αμυνα και 2 φορες επιθεση! Νικητρια θα αναδειχτει ας πουμε η ομαδα που θα εχει τις περισσοτερες νικες και αν υπαρξει ισοπαλια αυτη με τα καλυτερα στατιστικα (το πως θα το βρουμε αρκει να εχουμε ορεξη)

Σαν επαθλο για την ομαδα των νικητων θα μπορουσαν να ειναι καποια υλικα (κορνες, κορνες και κορνες χεχε) ετσι ωστε να καταφερουν να χτιστουν καποια οχυρα και ατομικα να φτιαχτουν κατηγοριες οπου θα παρουν καποια δωρα (οπλα,ρουχα, μυθικα κτλ) οι πρωτοι σε αυτες? Παραδειγμα κατηγορια για συνολικες ευστοχες βολες, αποφυγες, ζημια (αν και ευνοουντε οι μονομαχοι εκει) Η τιποτα τετοιο τελος παντων
Ελπιζω προσωπικα να μπορεσω να βοηθησω στη διοργανωση αν και εφοσον μου ζητηθει!

Το θεμα ειναι να υπαρχει ορεξη...., ολα τα αλλα ειναι ευκολα!:))

Θα συμφωνήσω ξανά με το φίλτατο συμπαίκτη και αντίπαλο. Ένα τουρνουά οχυρομαχίας θα τόνωνε το ενδιαφέρον στο Μπαφαλο. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα δώρα, ούτε πιστεύω πως αυτά θα πρέπει να είναι αξίας. Να τονώσουμε το ενδιαφέρον για τις μάχες θέλουμε, διότι πλέον παλεύουμε να γεμίσουμε μικρά οχυρά…

Οι λιγοστοί πιστοί που ακόμα ενδιαφέρονται, κάνουν ότι μπορούν (έτσι πιστεύουμε τουλάχιστον). Σας παρακαλούμε βοηθήστε μας από τη πλευρά σας με τη γνώση σας και την εμπειρία σας ώστε να ξεκινήσει ένα event λιαν συντομως. Προσωπικά είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω, μέχρι εκεί που γνωρίζω και φτάνουν οι δυνάμεις μου (και ο χρόνος μου)
 

DeletedUser

Guest
Οπως ειπε και η forum leader, η διαχειριση ειναι παντα ανοιχτη σε ιδεες για διοργανωσεις διαφορων event.



Οποτε, σκεφτειτε πρωτοτυπες αλλα και εφικτες ιδεες, παρουσιαστε τις και τις συζηταμε.

ποτε ακριβως μου ανεφερες ολα αυτα που γραφεις COMA οταν σου εστειλα υποστηριξη για να γινει καποιο τουρνουα με δωρα.
 

DeletedUser4530

Guest
Θα συμφωνήσω ξανά με το φίλτατο συμπαίκτη και αντίπαλο. Ένα τουρνουά οχυρομαχίας θα τόνωνε το ενδιαφέρον στο Μπαφαλο. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν τα δώρα, ούτε πιστεύω πως αυτά θα πρέπει να είναι αξίας. Να τονώσουμε το ενδιαφέρον για τις μάχες θέλουμε, διότι πλέον παλεύουμε να γεμίσουμε μικρά οχυρά…

Οι λιγοστοί πιστοί που ακόμα ενδιαφέρονται, κάνουν ότι μπορούν (έτσι πιστεύουμε τουλάχιστον). Σας παρακαλούμε βοηθήστε μας από τη πλευρά σας με τη γνώση σας και την εμπειρία σας ώστε να ξεκινήσει ένα event λιαν συντομως. Προσωπικά είμαι διατεθειμένος να βοηθήσω, μέχρι εκεί που γνωρίζω και φτάνουν οι δυνάμεις μου (και ο χρόνος μου)

καλως ηλθατε στο κλαμπ της εγκαταληψης (κοσμου απο παικτες). αυτο ειναι ενα γερο δειγμα στο οτι κι ο μπουφαλο θα ερημωσει για τα καλα οπως οι 2 3 4 και 5. κριμα παντως.
 

DeletedUser5084

Guest
Τουρνουά οχυρών - Buffalo

Τουρνουά οχυρών - Buffalo
________________________________________

Kαλησπερα!

:: Η γενικη ιδεα, περιγραφη και διαρκεια του event.

Τουρνουά οχυρών μεταξύ των 2 βασικών συμμαχιών του Μπάφαλο (TWS και Chosen). Θα μπορούσε να έχει την ονομασία «Μάχη αστέρων εναντίων εκλεκτών», το οποίο δεν αποκλείει τις συμμέτοχες από παίχτες άλλων μικρότερων συμμαχιών ή παιχτών που δεν ανήκουν σε καμιά συμμαχία.

Η διάρκεια του Event θα μπορούσε να είναι 9 μάχες σε μεσαία ή μεγάλα χτισμένα οχυρά (πύργοι λεβελ 2 και ανω), σε διάστημα 2 μηνών περίπου. Μια μάχη την εβδομάδα, προκαθορισμένη μέρα και ώρα. Π.χ Παρασκευή βράδυ 10μμ.

Γνώμονας είναι να αφυπνίσουμε το κόσμο του Μπάφαλο και να δώσουμε μια ώθηση στις μάχες. Με τη συνδρομή σας όσον αφορά τα δώρα που θα μοιράσετε στους νικητές αλλά και ηττημένους, μπορούμε να το πετυχουμε!

Μέχρι στιγμής δεν είμαστε ευχαριστημένοι από τις μάχες που γίνονται στο Μπάφαλο, λόγο μη προσέλευσης ικανοποιητικού αριθμού παιχτών. Μια σκέψη μου είναι να εκμεταλλευτούμε το event, δίνοντας κίνητρο στους παίχτες / οχυρομαχους να παρουσιάζονται στις καθημερινές μάχες με σκοπό την εξάσκηση τους σε στρατηγικές μάχης για τη «μεγάλη μαχη» της Παρασκευής.

Εκπρόσωποι συμμαχιών από TWS θα είναι ο υποφαινόμενος από τη συμμαχία TWS και θα επικοινωνήσω με αντίπαλους για να ορίσουν ένα δικό τους στρατηγό. (ίσως ενδιαφέρεται ο Selakano)

Καλώς ή κακώς τα δωράκια είναι κίνητρο για πολλούς παιχτες μας. Οι προτεινόμενες αμοιβές για κάθε μια από τις 9 μάχες είναι 1 κουτί γλυκά για τον παίχτη με το μεγαλύτερο άθροισμα αποφυγών και δεχόμενων βολών και άλλο ένα κουτι για τον παιχτη με τις περισσότερες εύστοχες βολές από την κάθε παράταξη. (σύνολο 4 κουτιά γλυκά/μάχη). Με αυτό το τρόπο αποφεύγουμε να κρύβονται οι παίχτες κατά τη διάρκεια της μάχης, καθώς και να βγαίνουν μπροστά για εύστοχες (έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας…)

Η νικήτρια παράταξη μετά το πέρας του τουρνουά θα μοιραστεί, σε κλήρωση που θα κάνετε εσείς, 3 δυνατά δώρα (π.χ ζώνη Ιννο, χρυσό πελεκυ, σκαλπ αποθεμάτων κτλ). Στη κληρωτίδα θα μπουν οι παίχτες της νικήτριας παράταξης που συμμετείχαν σε τουλάχιστον 8 από τις 9 μάχες (άνθρωποι είμαστε, ίσως προκύψει αδυναμία προσέλευσης 1 φορά…)

Επίσης σε αυτή τη τελευταία μάχη θα μοιραστούν από 1 κουτί γλυκά σε όλους τους μαχητές άμυνας και επίθεσης, οι οποίοι παραβρέθηκαν σε τουλάχιστον 7 από τις 9 μάχες του τουρνουά. Η λίστα συμμετεχόντων στη κάθε μάχη θα συμπληρώνεται από τους υπευθύνους της κάθε συμμαχίας.

Αναμένω με αγωνία τα σχόλια σας!


Υ.Γ: Το εστειλα χθες στη Joanna με p.m αλλα δεν ξερω αν το εχει δει, οποτε το ποσταρω και εδώ. Αν σας φαινεται ενδιαφέρουσα η προταση, σχολιαστε τη και βοηθηστε μας να την εκτελέσουμε. Εμεις θελουμε να παραμεινει ο Buffalo ενεργος! εσεις θελετε?
 

DeletedUser5612

Guest
Εγω φιλε Nagual ειμαι μεσα! οσο μπορω και εγω θα βοηθησω! ειτε σαν εκπροσωπος της συμμαχιας μου ειτε οπως αλλιως μου ζητηθει! στον ελευθερο χρονο μου! Επισης προτεινω να επιλεγουν 2 οχυρα χτισμενα το ιδιο οπου θα γινονται οι μαχες!
Το ενα το εχουμε και ειναι σχεδον ετοιμο, (21 κορνες να τελειωσει ο τελευταιος πυργος, μεγαλο οχυρο), ελπιζω-νομιζω οτι ειναι διαθεσιμο για το event!
Ο ενδοιασμος μου στη προταση σου ειναι οτι στις 9 μαχες, η μια ομαδα θα αναγκαστει να ειναι 4 φορες αμυνα ενω η αλλη 5!
 

DeletedUser5084

Guest
Σωστή η παρατήρηση σου σχετικά με τις 9 μάχες… μάλλον θα πρέπει να είναι ζυγός ο αριθμός, ίσως 10 να είναι καλύτερα από 8. Απλά με προβληματίζει η ισοπαλία 5-5. Δεν προτιμώ να βγει η νικήτρια παράταξα από στατιστικές του φύλλου αγώνα, αλλά με καθαρή νίκη εντος «του αγωνιστικού χώρου». Αν δεν υπάρχει όμως λύση σε αυτό, ας γίνει έτσι. Τα κριτήρια σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά. (θα το μελετήσουμε περεταίρω)

Σχετικά με το μέγεθος του οχυρού, πιστεύω πως «βολεύει» ένα μεσαίο οχυρό. Το μεγάλο και φουλ κτισμένο ανεβάζει πολύ μπόνους στους πύργους και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα γεμίζει ούτε από τους αμυνόμενους. Το μεσαίο είναι πιο πολύ στα μέτρα του Μπαφαλο. Και για να το κάνουμε πιο ενδιαφέρον, ώστε να υπάρχει αυξημένη πιθανότητα ανατροπής (κατάκτηση οχυρού), θα πρότεινα οι πύργοι να είναι μόνο λεβελ 2, τα τείχη, οι πύλες και η σημαία, λεβελ 1. Κατά τη γνώμη μου στόχος είναι το καλό game, η ανταγωνιστικότητα, η στρατηγική της μάχης, η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ και όχι τα απόρθητα φουλ κτισμένα κάστρα!

Συμφωνώ στο να επιλεχτούν 2 οχυρά αντίστοιχα κτισμένα και οι μάχες να πραγματοποιούνται εναλλάξ σε αυτά τα 2, τα οποία κατά τη διάρκεια του τουρνουά δεν θα μπορούν χτιστούν περεταίρω.

τώρα κάνουμε brainstorming και η γνώμη περισσότερων παιχτών του Μπάφαλο είναι ευπρόσδεκτη.
 

DeletedUser5612

Guest
μωρε εμεις καλα τα λεμε.... οι αλλοι τι λενε ομως.....
 

DeletedUser3825

Guest
Μέσα με τα μπούνια. Κάντε τον αυτόν τον διαγωνισμό και είμαι σίγουρος πως θα ενδιαφερθεί πολύς κόσμος. Αλλά να καθορίσετε όσο πιο δίκαια γίνεται τα δώρα. Γιατί στις μάχες πάντα κάποιος ευνοείτε. Άλλος την συγκεκριμένη χρονική στιγμή έχει λιγότερη ζωή, άλλος τυχαίνει να βρεθεί μπροστά μπροστά και να φάει όλες τις βολές κλπ. Και το σημαντικό, να πάρουν όλοι από ένα δώρο, έστω και μπισκότα, επιτιθέμενοι και αμυνόμενοι.
 

cord

Ex-The West Team
Εχει ηδη επιληφθει η forum leader και συζητα με τους παιχτες για την διοργανωση του.

Μερικες παρατηρησεις απο εμενα:
- Ειναι καλο το οχυρο που θα χρησιμοποιηθει να ειναι μεγαλο οχυρο ωστε να υπαρχουν θεσεις για οσο το δυνατον περισσοτερους παιχτες, ειναι καλυτερα να μην γεμισει καποια μαχη παρα να μεινουν παιχτες εκτος μαχης.
- Αφου καταληξετε με τη διοργανωση, τα δωρα/ανταμοιβες που θα δωθουν μπορουν να ειναι και περισσοτερα π.χ. και πιστολι Howdah και επιστολες με ομολογα και Rudolph, και σβολοι κ.τ.λ.

Αφου συμφωνηθουν τα διαδικαστικα και οι οποιοι κανονες, θα υπαρξει ανακοινωση (και in-game) ωστε να γνωριζουν ολοι την τελικη μορφη που θα παρει.
 

DeletedUser6584

Guest
πολυ καλο ακουγετε .
η χωρητηκοτητα πιστευο παιζει πολυ μεγαλο ρολο για να μην απογοητευ8ουν μερηκα παιδια που δνε 8α μπωρεσουν να μπουνε σε ενα μικρο και να μην υπαρχουν προστρηβες .
αν νωμηζετε οτι μπωρω να βοη8ησω σε κατι ειμαι δια8εσειμος
 

DeletedUser

Guest
Λοιπόν προσωπική άποψή μου είναι όπως πολύ σωστά είπε ο Μίθρι να παίρνουν όλοι (καλύτερα όχι αυτοί που βραβεύονται με κάτι καλύτερο) από κάτι που βοηθάει στα οχυρά...π.χ κάτω από 5 αποφυγές σε συνδιασμό με λιγότερο από 500 ζημιά 1 μπισκότο, πάνω από 500 ζημιά και κάτω από 5 αποφυγές 2 μπισκότα[...] πάνω από 5000 ζημία 15 αποφυγές και 2 λιποθυμίες κάτι καλό όπως 3-4 ξιφολόγχες μερικούς γραφίτες και φυλαχτά και καμιά ζώνη η περιλαίμεο των καινούριων σετ (αν φυσικά είναι αυτό δυνατό)...Και το πιο σημαντικό για εμένα είναι να γίνει δημοσκόπηση για την ώρα που βολεύει τους περισσότερους.Να ξεκινάει από 9 μέχρι και 11 πχ...
 
Κορυφή