Αποστολή με περιπέτεια

ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΣ

Νέο Μέλος
Νέα (μάλλον) αποστολή με τίτλο: "Διαπραγματευτική ειρήνη, μέρος 1ο ( ο Ringo είναι στην πόλη)"
Σε αυτή ζητάει 1 κερδισμένη περιπέτεια στην αρχή
Από πότε μπαίνουν αποστολές για 15-20 άτομα;
Αυτά είναι όλα κι όλα που παίζουν αυτή την ανοησία....οι υπόλοιποι είμαστε για τη χωματερή δλδ;
Εκτός κι αν είναι λάθος η διατύπωση και θέλει μόνο συμμετοχή που ακόμα κι αυτή είναι χάσιμο χρόνου για όποιον δεν ασχολείτε με αυτή τη τραγωδία, πράγμα που ελπίζω.
Όχι άλλες περιπέτειες δλδ ήμαρτον...όχι άλλο κάρβουνο
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Νέα (μάλλον) αποστολή με τίτλο: "Διαπραγματευτική ειρήνη, μέρος 1ο ( ο Ringo είναι στην πόλη)"
Σε αυτή ζητάει 1 κερδισμένη περιπέτεια στην αρχή
Από πότε μπαίνουν αποστολές για 15-20 άτομα;
Αυτά είναι όλα κι όλα που παίζουν αυτή την ανοησία....οι υπόλοιποι είμαστε για τη χωματερή δλδ;
Εκτός κι αν είναι λάθος η διατύπωση και θέλει μόνο συμμετοχή που ακόμα κι αυτή είναι χάσιμο χρόνου για όποιον δεν ασχολείτε με αυτή τη τραγωδία, πράγμα που ελπίζω.
Όχι άλλες περιπέτειες δλδ ήμαρτον...όχι άλλο κάρβουνο
Το έχουν πει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ παίχτες ότι οι περιπέτειες πια είναι τελειωμένες και δεν θα έπρεπε να αποτελούν κριτήριο για τις αποστολές. Αλλά, από την στιγμή που μπήκαν στην διαδικασία να τις φτιάξουν και να ασχοληθούν τόσο με σετάκια κτλ, πρέπει να αποδεχτούμε ότι πρέπει να τις συμπεριλάβουν...


Edit: Τουλάχιστον να το άλλαζαν σε "συμμετοχή σε περιπέτεια" μόνο. Θα ήταν χειρότερο για τους κανονικούς παίκτες των περιπετειών, αλλά καλύτερο για τους υπόλοιπους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MyTurn21

Μέλος
θα συμφωνήσω.. για όποιον δε του αρέσουν είναι ξεκάθαρα χάσιμο χρόνου, ειδικά αν σκεφτείς ότι αν πετυχαίνεις αντίπαλος με όσους έχουν σετ/όπλα δεν κερδίζεις για κανένα λόγο ποτέ. Δεν έχω καμία όρεξη ούτε να παίξω ούτε να ακούω τους 2-3 που παίζουν να σκούζουν στο τσατ αν γίνει κάποια λάθος κίνηση

Το να γίνει απλά "συμμετοχή" είναι η καλύτερη λύση
 

ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΣ

Νέο Μέλος
Κανένας υπεεύθυνος θα μας απαντήσει ή να το βάλουμε στο χρονοντούλαπο κι αυτό;
Πως θα κάνουμε την αποστολή όλοι οι υπόλοιποι που είμαστε και πιο πολλοί; ε; οέο;
Υπάρχει η δυνατότητα να την ολοκληρώσουμε δίχως να παίξουμε την αηδία που μας προτείνετε;
 

sniperjohn2

Μέλος
Είναι κομμάτι του παιχνιδιού σου αρέσει δεν σου αρέσει . Βρείτε κάποιους να μπείτε να σε βοηθήσουν να την κανεις . Μιλα στο σαλούν. Οι περισσότεροι έτσι κάνουν . Ούτε εμένα μου πολυαρέσουν αλλά όταν είναι για αποστολή μπαίνω και προσπαθώ να την κανω . Ρωτάω τα παιδιά που παίζουν και υπάρχει συνεννόηση . Δοκίμασε το.
 

MyTurn21

Μέλος
Είναι κομμάτι του παιχνιδιού σου αρέσει δεν σου αρέσει . Βρείτε κάποιους να μπείτε να σε βοηθήσουν να την κανεις . Μιλα στο σαλούν. Οι περισσότεροι έτσι κάνουν . Ούτε εμένα μου πολυαρέσουν αλλά όταν είναι για αποστολή μπαίνω και προσπαθώ να την κανω . Ρωτάω τα παιδιά που παίζουν και υπάρχει συνεννόηση . Δοκίμασε το

Κομμάτι του παιχνιδιού είναι ναι, αυτό που ζητάει είναι να υπάρχει δεύτερη επιλογή η τουλάχιστον να μην είναι "νίκη" αλλά "συμμετοχή" στις αποστολές ωστε να μη χρειάζεται να σπαταλάει χρόνο χωρίς λόγο. Γιατί να μπεί ο καθένας στη διαδικασία να περιμένει και να παίξει 2-3 και παραπάνω περιπέτειες μέχρι να κερδίσει μια ενώ δε του αρέσει καν το mode;

Ακόμα και για τα παιδιά που παίζουν δεν είναι καλό να μπαίνει ο καθένας που δεν έχει ιδέα απλά για να ολοκληρώσει μια αποστολή. Μερικοί είναι συννενοήσιμοι ναι, όχι όλοι. Αυτό το "σου αρέσει δε σου αρέσει" μόνο εδώ υπάρχει. Ούτε μου αρέσει, ούτε θα έπρεπε να είναι υποχρεωτική η νίκη για να ολοκληρώσω μια αποστολή. Είναι εκεί, αν μου άρεσε θα έπαιζα απο μόνος μου

Για να δώσω και ένα παράδειγμα πρίν μήνες που έπρεπε να ολοκληρώσω μια αποστολή με νίκη περίμενα 1 ώρα+ χωρίς να βρώ παιχνίδι για 2 μέρες μέχρι που βρήκα ένα και το έχασα, με λίγα λόγια μου πήρε μέρες να ολοκληρώσω μια αποστολή μόνο για αυτό το λόγο. Την τελευταία φορά που χρειάστηκε στο event με το τριφύλλι ήταν γρήγορο το queue οπότε αυτό μπορεί να έχει αλλάξει και να βρίσκει γρήγορα.

Δε περιμένουμε από τα παιδιά της διαχείρησης να αλλάξουν τις αποστολές, είναι καλό να δίνονται εναλλακτικές όμως και να ακούγονται πράγματα που είναι ξεκάθαρα για το παιχνίδι στους απο πάνω
 
Τελευταία επεξεργασία:

sniperjohn2

Μέλος
Ειναι το ιδιο οπως στις αποστολες ζηταει μονομαχιες . Ειναι παρα πολλοι που δεν παιζουν ποτε μονομαχιες. Και αυτοι ζοριζονται αλλα με καλη πιστη επιμονή και συνεννόηση ολα γινονται. Ειπες ποτε οταν μπηκες σε περιπετεια οτι χρειαζεσαι νικη για αποστολη και βρεθηκαν ατομα που δεν σε βοηθησαν? Οχι με την πρωτη που μπηκες αλλα μετα? Και οπως ειπα ουτε εμενα μου αρεσουν αλλα οταν εχει αποστολη με περιπετεια και θελει νικη μιλαω λιγο στο τσατ η με κανενα φιλο και την κανουμε σε δυο τρεις περιπετειες . Οι περιπετειες εχουν μπει στο παιχνιδι εδω και χρονια . Και δεν ειναι μονο η αποστολή π που ζηταει περιπετεια . Αλλα αφου δεν φτιάχτηκε απο την αρχη η επιπλογη για συμμετοχη η νικη δεν πιστευω να υπαρχει η δυνατοτητα τωρα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αν και έχουν τοποθετηθεί ορθά άλλοι παίκτες επί του θέματος, κατ' αρχάς δε γίνεται οι αποστολές να ζητάνε μόνο αυτά που θέλουμε ή μας βολεύουν. Και έπειτα δεν είναι μόνο η δική μας κοινότητα, σε άλλες κοινότητες γενικότερα υπάρχει συμμετοχή και στο σύνολο είναι λίγες οι αποστολές που ζητάνε περιπέτειες είτε ως συμμετοχή είτε ως κερδισμένες. Επίσης, δε νομίζω να είναι αρκετά δύσκολο να ζητήσει κανείς απ' τη συμμαχία του να μαζευτούν άτομα και να παίξουν σε μια Περιπέτεια ή ακόμη και απ' το Σαλούν όπως πρότειναν κάποιοι.
Σίγουρα τώρα δε πρόκειται να αλλάξουν οι προϋποθέσεις των αποστολών και θα παραμείνει ως έχει.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Κι όμως, το λέτε αλλά δεν είναι τόσο εύκολο. Προσωπικά, έχει τύχει να ρωτήσω/ζητήσω/αναφέρω για περιπέτεια, μήπως και κάνω τις αποστολές μου (αυτή την στιγμή έχω 4 αποστολές που εκκρεμούν οι οποίες ζητάνε συμμετοχή/νίκη σε περιπέτεια) και περιμένω 1+ ώρα χωρίς αποτέλεσμα. Και στη δική μας κοινότητα να έχουμε μαξ 15 άτομα που παίζουν περιπέτειες, κι αυτοί πού και πού... Τέλος πάντων, όπως είπε και ο MyTurn, απλά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο να ζητάνε μόνο συμμετοχή και όχι αναγκαστικά νίκη. Τώρα, για το πώς θα τις παίξουμε αυτές τις περιπέτειες όταν δεν υπάρχει κόσμος, είναι άλλο θέμα...
 

ΛΑΧΑΝΟΝΤΟΛΜΑΣ

Νέο Μέλος
@knightmaregr θυμάμαι πολύ καλά παλαιότερα ότι είχε τεθεί πάλι το ίδιο θέμα και σε όλες τις κοινότητες, ότι οι περιπέτειες είναι για ελάχιστους διότι δεν είναι εύκολες -μόνο για συμμετοχή, πόσο μάλλον για νίκη- για τους πολλούς. Και είχε αποφασιστεί στις μέλλουσες αποστολές να συμπεριληφθεί μόνο σαν συμμετοχή.
Που το ανακάλυψες εσύ ότι η κοινότητα τις θέλει τις περιπέτειες, μόνο ο Μεγαλοδύναμος το γνωρίζει.
Εν πάσει περιπτώσει, βασικά ούτε και που μας νοιάζει να παίξουμε τις αθλιοπέτειές σας και ούτε και να βγει και η αποστολή, το γνωρίζετε καλά ότι το γκέϊμ πνέει τα λοίσθια εδω και πολύ καιρό επειδή δεν ακούτε τους πολλούς...ακούστε τους περιπετειομάχους..είναι οι γέροντες της σοφίας.
Βάλτε τον μπλακθάντερ να το κλειδώσει γιατί προκοπή δεν βλέπουμε και ούτε και ελπίζουμε.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αναφέρομαι στις κοινότητες ως σύνολο και όχι αποκλειστικά στη δική μας κοινότητα, οι αποστολές καλώς ή κακώς βγαίνουν κοινές για όλες τις κοινότητες.
 
Κορυφή