Απολογισμός Τουρνουά Μονομαχίας

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα παρακαλούσα απ' τους παίκτες που συμμετείχαν σε αυτό το τουρνουά, να μας γράψουν κάποια πράγματα με τις εντυπώσεις τους, τις παρατηρήσεις τους, εάν έχουν κάποιο σχόλιο για το αποτέλεσμα, το οτιδήποτε. Θα μας βοηθήσει για το επόμενο τουρνουά αλλά θα βοηθήσει γενικότερα και για την οργάνωση των ομάδων.

HorrheAssasino

Νέο Μέλος
Ωραιο τουρνουα σε γενικες γραμμες, ομως θα ηταν καλυτερο μελλοντικα σε περιπτωση που ξανα γινει να ειναι λιγοτερες οι ωρες που θα χρειαζεται να ειμαστε απο πανω απο τον υπολογιστη . ο περισσοτερος κοσμος δουλευε κιολας και δεν μπορουσε να ειναι απο την αρχη ον.

Υ.Γ την επομενη φορα πριν δηλωσετε συμμετοχη μερικοι σκεφτειτε το λιγο. ειναι κριμα να χανουμε σαν κοινοτητα επειδη καποια παιδια δεν εχουν ιδεα, δεν μπορουν να ειναι καθολου ον η' δεν εχουν την διαθεση να ακουσουν.

Hayate Kirino

Νέο Μέλος
*Επειδή δεν γίνετε να πάρει 2 ανταμοιβές ο ίδιος παίκτης (ο Hayate Kirino είχε διαφορά νικών 40) οπότε την ανταμοιβή την κερδίζει ο επόμενος παίκτης.

Αυτο απο που και ως που προεκυψε τωρα?Η αρχικη ανακοινωση δεν γραφει απολυτως τιποτα. Ισα ισα με απλη λογικη καθε παικτης παιρνει τουλαχιστον 2 ανταμοιβες απο τα ομολογα της κοινοτητας.

Εγω θα μπορουσα καλλιστα να ειχα χασει μια απο τις δυο η και τις δυο κατηγοριες επειδη προσαρμοσα το παιχνιδι μου για να κερδισω και τις δυο. Αν ηξερα πχ οτι μπορω να κερδισω μονο μια κατηγορια θα εκανα πολυ περισσοτερες η πολυ λιγοτερες μονομαχιες, στην πρωτη περιπτωση για να εχω παραπανω νικες και στην δευτερη λιγοτερες ηττες και καλυτερη διαφορα..

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
*Επειδή δεν γίνετε να πάρει 2 ανταμοιβές ο ίδιος παίκτης (ο Hayate Kirino είχε διαφορά νικών 40) οπότε την ανταμοιβή την κερδίζει ο επόμενος παίκτης.

Αυτο απο που και ως που προεκυψε τωρα?Η αρχικη ανακοινωση δεν γραφει απολυτως τιποτα. Ισα ισα με απλη λογικη καθε παικτης παιρνει τουλαχιστον 2 ανταμοιβες απο τα ομολογα της κοινοτητας.

Εγω θα μπορουσα καλλιστα να ειχα χασει μια απο τις δυο η και τις δυο κατηγοριες επειδη προσαρμοσα το παιχνιδι μου για να κερδισω και τις δυο. Αν ηξερα πχ οτι μπορω να κερδισω μονο μια κατηγορια θα εκανα πολυ περισσοτερες η πολυ λιγοτερες μονομαχιες, στην πρωτη περιπτωση για να εχω παραπανω νικες και στην δευτερη λιγοτερες ηττες και καλυτερη διαφορα..
έχετε κυριολεκτικά 1 μονομαχία διαφορά, πως θα έκανες λιγότερες μονομαχίες και θα είχες μεγαλύτερη διαφορά :p?

Hayate Kirino

Νέο Μέλος
έχετε κυριολεκτικά 1 μονομαχία διαφορά, πως θα έκανες λιγότερες μονομαχίες και θα είχες μεγαλύτερη διαφορά :p?
Γιατι απο τις 10-12 ηττες που ειχα πανω απο τις μισες ηταν σε επιθεση μου. Αφησα επομενως μονομαχιες για τις οποιες δεν ημουν σιγουρος για την εκβαση να ολοκληρωθουν γιατι κυνηγουσα ταυτοχρονα τις νικες. Αν ηθελα, θα μπορουσα να μην κανει 10-15 επιθεσεις που ηξερα οτι ενδεχομενως θα χασω και να ειχα ενα σκορ με 5 λιγοτερες νικες και 10 λιγοτερες ηττες, δηλαδη καλυτερη διαφορα. Και ξαναρωταω, που φαινεται στην αρχικη ανακοινωση οτι ενας παικτης δεν μπορει να παρει παραπανω απο μια ανταμοιβες?

Hayate Kirino

Νέο Μέλος
Επισης με την ιδια λογικη, ακυρωσα καποιες μονομαχιες που πιθανοτατα θα ηταν ηττες. Αν ομως ηξερα οτι μπορω να παρω μονο το ενα βραβειο, θα τις αφηνα για την πιθανοτητα να παρω λιγες ακομη νικες, σε βαρος της διαφορας μου.

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
@Hayate Kirino Στείλτε την αίτησή σας στην υποστήριξη και θα σας απαντήσουν εκεί. Το συγκεκριμένο νήμα έχει δημιουργηθεί για διαφορετικό λόγο, και όχι για παράπονα των ανταμοιβών.

Hayate Kirino

Νέο Μέλος
Θα παρακαλούσα απ' τους παίκτες που συμμετείχαν σε αυτό το τουρνουά, να μας γράψουν κάποια πράγματα με τις εντυπώσεις τους, τις παρατηρήσεις τους, εάν έχουν κάποιο σχόλιο για το αποτέλεσμα, το οτιδήποτε. Θα μας βοηθήσει για το επόμενο τουρνουά αλλά θα βοηθήσει γενικότερα και για την οργάνωση των ομάδων.
Νομιζω πως ειμαι εντος θεματος.Αλλωστε ο λογος που μπηκαν οι περισσοτεροι, και εγω μαζι τους, ηταν οι ανταμοιβες.

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το νήμα αφορά στον απολογισμό του τουρνουά, μπορεί να παραπονεθεί κάποιος για τις ανταμοιβές γενικότερα π.χ. την επόμενη φορά περισσότερα ομόλογα ή περισσότερα σβόλια ή περισσότερα σετς, να αφορά δηλαδή την οργάνωση του. Άρα, είστε εκτός θέματος. Οτιδήποτε αφορά σε ένσταση για ανταμοιβή σύμφωνα με τον πίνακα, παρακαλούμε μέσω του Κέντρου Υποστήριξης.

*El Profesor*

Μέλος
καλησπερα και απο εμενα .

για την βελτίωση ενός ερχόμενου τουρνουά θα ήθελα να προτείνω οι ανταμοιβές να μην εξαρτώνται απο όλοι την κοινότητα αλλα κατα ομάδα έτσι δεν θα υπάρχει καμία στεναχώρια ωπος σε αυτο το τουρνουά αν μια ομάδα εργαστεί σκληρά να πάρει τήν ανάλογη ανταμοιβή.

το αλλο που ήθελα να προτείνω είναι οι ανταμοιβές να μην είναι ενα αντικείμενο για κάθε παίχτη γιατί στο παρόν τουρνουά ακουγόταν αρκετές φορές α θα κατέβω μέσα το Σάββατο η την Κυριακή για 1 αντικείμενο που Στην τελική αυτό κοστίζει στο χριστουγεννιάτικο εβεντ 75 ομόλογα μαχ

θα ήταν καλύτερα αν το επιτρεπτό όριο ανταμιβων είναι 70 αντικείμενα να δώσετε 10 αντικείμενα ανα αναμηβων παίχτη αρα 1 σετ

με αυτήν την μέθοδο θα ανέβει το κίνητρο των ατόμων που θα συμμετάσχουν .

Επίσης το πρόγραμμα πρέπει κατ εμέ να είναι σε εναν πίνακα εξ αρχής και οχι να ενημερώνετε καθημερινά .

Η κατανομή ομάδων

Η κατανομή πρέπει να γίνεται με αλλο τροπο Πρώτα ανοίγουμε θεμα για να ανακοινωθούν οι παίχτες που θέλουν χρεωντα ομαδαρχη

μετα ανοίγει πλατφόρμα ώστε να δηλώσουν συμμετοχή οι παίχτες
μετά ανακοινώνονται τα άτομα που δήλωσαν συμμετοχή . μετα κατ επικοινωνία των leader με τους συμμετέχοντες να δηλώσουν οι συμμετέχοντες σε ποια ομάδα έχουν σημειωθεί να πανε για να μην εισπράξει παρεξήγηση ομαδα με ομάδα .

έπειτα Επειδή θα υπάρξουν και άτομα που μπορεί να μην καταφέρουν πάνε σε κάποια ομάδα ενα μέλος της διαχείρισης να κατασκευάσει μια ομάδα που θα οργανώσει και θα τρέξει αυτήν την ομάδα αυτό το μέλος ΟΔ δεν πρέπει να έχει καμία ανάμιξη στην οργάνωση του τουρνουά

αυτο θα γίνει για να μην έρθουν σε δύσκολη θέση κάποιος ομαδαρχης σε περίπτωση που υπάρχουν αρχάριοι παίχτες.

και το επόμενο ίσως κατα την δική μου κρίση σκέψεις ειναι το χρονικό περιθώριο πολλές ώρες
αν ενας παίχτης που λιποθύμησε αντε να έπαιζε 2-3 γυρες βαριά κατ εμέ και της δικής μου κρίση σκέψεις θα έπρεπε το χρονικό περιθώριο να είναι 2 ώρες και ο χρόνος αναμονής για έναν παίχτη ο οποίος θα είχε λιποθυμήσει θα έπρεπε να είναι 10-15λεπτα

αυτα είναι κάποια πράγματα που παράτησα εγω ελπίζω να βοήθησα με αυτήν την γνώμη και των τρόπο σκέψης

Ευχαριστώ για των χρόνο σας

Τελευταία επεξεργασία: