Αλλαγές στις Μονομαχίες

  • Δημιουργός θέματος cord
  • Ημερομηνία έναρξης

cord

Ex-The West Team
Όπως ίσως να γνωρίζετε, οι μονομαχίες είναι μια πτυχή του παιχνιδιού για την οποία δεν ήμασταν απόλυτα ικανοποιημένοι πρόσφατα. Αυτό αναλύεται σε δύο μέρη: τους υπολογισμούς αποτελέσματος και την αυξανόμενη εξάπλωση των μονομάχων μηδενικού κίνητρου σε σύγκριση με τους μονομάχους εμπειρίας. Λόγω της μεγάλης απαίτησης της κοινότητας των παιχτών, σήμερα είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε μια επερχόμενη αναβάθμιση για να αντιμετωπίσουμε αυτό το δεύτερο πρόβλημα.

Οι προηγούμενες ενημερώσεις έχουν προσπαθήσει να λύσουν αυτό το πρόβλημα με την προσθήκη των αντικινήτρων ή περιορισμών στο μηδενικό κίνητρο μονομαχίας. Η επόμενη αναβάθμιση αντιμετωπίζει την ανισορροπία μεταξύ μηδενικού κίνητρου και εμπειρίας μονομαχίας. Θα βασίζεται σε μεγάλο βαθμό σε σχόλια της κοινότητας, ειδικά από παίχτες του beta κόμου που συνέβαλαν σε προηγούμενες συζητήσεις που έχουν γίνει στο αντίστοιχο forum, αλλά και σε αξιόλογες ιδέες παιχτών απο forum διάφορων άλλων χωρών.

Έτσι, χωρίς άλλη καθυστέρηση, παρακάτω ακολουθούν οι σχεδιαζόμενες αλλαγές:


  • Τα επίπεδα μονομαχίας θα φτάνουν στο τετρακόσια πενήντα
Μόλις το επίπεδο μονομαχίας σας φτάσει το 450, δεν θα συνεχίζει πλέον να αυξάνεται. Όπως και το κανονικό επίπεδο φτάνει το 150, θα συνεχίσετε να λαμβάνετε εμπειρία μονομαχίας αφού έχετε φτάσει στο όριο του επιπέδου μονομαχίας, συμβάλλοντας στην κατάταξη της μονομαχίας. Αυτό θα επιτρέψει στους μονομάχους υψηλού επιπέδου να μπορούν να μονομαχήσουν ένα ευρύτερο φάσμα στόχων σε όλο τον κόσμο, ώστε να μην περιορίζονται σε μια άσκοπα μικρή δεξαμενή πιθανών στόχων.​



  • Χάνοντας μια μονομαχία θα αφαιρείται το ένα τρίτο της εμπειρίας μονομαχίας που θα αποκτούνταν για τη νίκη αυτή
Για παράδειγμα, ο παίκτης Α νικάει τον παίκτη Β. Αν ο παίκτης Β είχε κερδίσει, θα είχε αποκτήσει εμπειρία 90 κανονική και 30 μονομαχίας. Για την ήττα, δεν κερδίζει καμία κανονική εμπειρία και χάνει 10 εμπειρία μονομαχίας. Αυτό θα αποτρέψει τα επίπεδα μονομαχίας να αυξάνονται εκθετικά σε βάρος των μονομάχων εμπειρίας, οι οποίοι στη συνέχεια εκτίθενται σε άλλους μονομάχους με πολύ περισσότερες ικανότητες και ιδιότητες. Θα εξασφαλίσει επίσης ότι οι μη-μονομάχοι θα διατηρούν ένα επίπεδο μονομαχίας κοντά στο κανονικό επίπεδο του χαρακτήρα τους.

Παρακαλούμε σημειώστε ότι οι κατατάξεις μονομαχίας θα συνεχίσουν να βασίζονται στην εμπειρία μονομαχίας, εξαιρουμένων των προκυπτωνένων απώλειών. Με άλλα λόγια, η αλλαγή αυτή δεν έχει καμία επίπτωση στην κατάταξη μονομαχίας.​



  • Ενεργοί χαρακτήρες χωρίς εκκίνηση μονομαχίας τις τελευταίες σαράντα πέντε ημέρες, θα χάνουν 1% της τρέχουσας εμπειρίας μονομαχίας τους κάθε εβδομάδα
Μία φορά την εβδομάδα, χαρακτήρες οι οποίοι δεν είχαν κάνει μονομαχία ως επιτιθέμενοι τις τελευταίες 45 ημέρες (30 για τον beta), θα χάνουν 1% της εμπειρίας μονομαχίας τους, υπό την προϋπόθεση ότι εξακολουθούν να είναι ενεργοί. Αυτό θα φθίνει αργά το επίπεδο μονομαχίας των πρώην μονομάχων εμπειρίας, ο οποίοι θα κάνουν ολική αναδιανομή των ικανοτήτων/ιδιοτήτων τους προκειμένου να παίξουν διαφορετικά το παιχνίδι (π.χ. για μάχες οχυρών).​



  • Το κίνητρο μονομαχίας δεν θα πέφτει ποτέ κάτω από το 1%
Όταν το κίνητρο μονομαχίας σας ΠvΠ (Παίκτη εναντίον Παίκτη) πέφτει στο 1%, δεν θα μειωθεί περαιτέρω και ποτέ δεν θα φτάσει στο 0%. Θα εξακολουθείτε να είστε σε θέση να κανετε μονομαχίες χωρίς περιορισμούς. Πάνω από ένα χρονικό διάστημα ετών, αυτό θα αυξήσει σταδιακά το επίπεδο μονομαχίας του μονομάχων μηδενικού κίνητρου για παλιότερους κόσμους.​



  • Η λιποθυμία από εργασίες δεν θα παρέχει πλέον προστασία από μονομαχίες
Αν λιποθυμήσετε σε κάποια δουλειά, δεν θα λαμβάνετε πλέον 48 ώρες προστασία από μονομαχία. Αυτή γίνεται για την εξισορρόπηση των επιπτώσεων της διάσπασης κίνητρου μονομαχίας ΠvΠ (Παίκτη εναντίον Παίκτη) και ΠvΛ (Παίκτη εναντίον Ληστή) και την αύξηση του χαμηλότερου δυνατού κίνητρου μονομαχίας ΠvΠ.​


Αυτές οι αλλαγές θα κάνουν την εμφάνισή τους στον δημόσιο κόσμο beta στην επόμενη αναβάθμιση, ενδεχομένως και αυτή την εβδομάδα ή στις αρχές της επόμενης. Ελπίζουμε να σας αρέσουν και να απολαύσετε τη δοκιμή τους όσοι παίζετε στον κόσμο beta. Παρακαλούμε μη διστάσετε να μοιραστείτε τις σκέψεις σας και τις απόψεις σας για τις αλλαγές αυτές και εδώ.

Ευχαριστούμε.
 

DeletedUser7103

Guest
οι οχυραδες και οι εργατες ομως τωρα θα ειναι εκτεθειμενοι στους μονομαχους..αφου δεν θα μπορουν να λιποθυμουν.δεν θα εχουν προστασια..αρα θα πρεπει να ειναι μονιμα για υπνο.η να εχουν αρκετες ενισχυσεις ζωης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5084

Guest
Ευγε!

Το επαναλλαμβάνω και σε αυτο εδω το θρεντ... πως ειναι μακραν η καλυτερη κινηση που θα μπορουσε να γινει με γνωμονα την αναζωπυρωση των "νεκρων" Ελληνικων σερβερς. Ανυπομονω να γινει πραξη :D

οι οχυραδες και οι εργατες ομως τωρα θα ειναι εκτεθειμενοι στους μονομαχους..αφου δεν θα μπορουν να λιποθυμουν.δεν θα εχουν προστασια..αρα θα πρεπει να ειναι μονιμα για υπνο.η να εχουν αρκετες ενισχυσεις ζωης

Κανεις δεν θα ειναι εκτεθημενος εφόσον δεν το επιθυμει. Αυτο που ισχυε παλαιοτερα, πρωτου εφευρεθει το "εργατικό 48ωρο", θα μπορει να το εφαρμοζει και στη συνέχεια. Μονομαχια λιποθυμιας λεγεται για οσους το γνωρισαν :wk
 

DeletedUser6275

Guest
Ολες οι αλλαγες ειναι καλες και προς τη σωστη κατευθυνση. Εκ πειρας αναφερω πως το ελαχιστο κινητρο 1% δεν ειναι και μεγαλη διαφορα σε σχεση με το 0% αφου αν μονομαχεις συνεχεια διατηρεις το ελαχιστο (1%) κι η εμπειρια που λαμβανεις ειναι ελαχιστη αλλα ειναι κατι παντως.

Μπραβο! ... (βγαλτε κι ενα σετακι με σημαδι τωρα για να ξεπεταξουμε τις τιτικες που ολο αυξανουν). :w
 

DeletedUser6152

Guest
Κανεις δεν θα ειναι εκτεθημενος εφόσον δεν το επιθυμει. Αυτο που ισχυε παλαιοτερα, πρωτου εφευρεθει το "εργατικό 48ωρο", θα μπορει να το εφαρμοζει και στη συνέχεια. Μονομαχια λιποθυμιας λεγεται για οσους το γνωρισαν :wk


Τα στατιστικα ομως χαλανε..Εσυ που γουσταρεις μονομαχιες μπορεις να κανεις..αυτος που δεν γουσταρει ομως ειναι υποχρεωμενος να υποστει τον καθεναν για να τους σπασει τα νευρα..ή να βγει εκτος πολης.. να παιζει μονος του.
Και μην πεις οτι η λυση ειναι να γυρισει μονομαχος γιατι υπαρχουν και τα οχυρα..

Γιατι οι μονομαχιες μην πηγαινουν με γνωμονα τις ικανοτητες??? Αν εισαι μονομαχος να κανεις και να δεχεσαι..Αν δεν εισαι να μην κανεις και να μην δεχεσαι...
 

DeletedUser5084

Guest
Τα στατιστικα ομως χαλανε..Εσυ που γουσταρεις μονομαχιες μπορεις να κανεις..αυτος που δεν γουσταρει ομως ειναι υποχρεωμενος να υποστει τον καθεναν για να τους σπασει τα νευρα..ή να βγει εκτος πολης.. να παιζει μονος του.
Και μην πεις οτι η λυση ειναι να γυρισει μονομαχος γιατι υπαρχουν και τα οχυρα..

Γιατι οι μονομαχιες μην πηγαινουν με γνωμονα τις ικανοτητες??? Αν εισαι μονομαχος να κανεις και να δεχεσαι..Αν δεν εισαι να μην κανεις και να μην δεχεσαι...

Ποια στατιστικα χαλανε? του μη-μονομαχου?
Δεν ξερω ποσο καιρο ασχολεισαι με το παιχνιδι, απλα να θυμησω πως μεχρι και 2 χρονια πισω, η προστασια της λιποθυμιας απο μονομαχια σε προστατευε απο τους επιτηδειους μονομαχους. Και κατα τη γνωμη μου ειναι ο σωστος τροπος. Το "εργατικό ατυχημα" ταιριαζει περισσοτερο σε αλλα παιχνιδια οπως "Bob ο μάστορας" κ.τλ

Δεν ειναι το θεμα μας λοιπον αν εγω γουσταρω ή εσυ δε γουσταρεις τις μονομαχιες. Παιζεις ενα παιχνιδι που λεγεται "The West" το οποιο διδραματιζεται στην αγρια δυση. Βασικο χαρακτηριστικο του παιχνιδιου ειναι οι μονομαχιες, ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Οφειλουν λοιπον οι μονομαχιες να ειναι μερος της του παιχνιδιου καθε παιχτη, εστω και στο ελάχιστο. Αν για επουδενη λογο δεν θελεις να συμμετεχεις σε μονομαχια, βγες απο τη πολη, με οτι συνεπαγεται αυτο.
 

DeletedUser6152

Guest
Ειδες πουθενα σε καμια Αγρια Δυση να μονομαχει κανενας φουρναρης με κανονικο μονομαχο??εεεε???
Ολοι ψαχνετε την ευκολη νικη στις μονομαχιες.Μονομαχος vs Μονομαχο σπανια βλεπουμε.

Γιατι λοιπον αυτοι που δεν θελουν να δεχονται μονομαχιες αλλα να μπορουν να συνηπαρξουν με τους υπολοιπους σε πολεις και συμμαχιες να μην προστατευονται???

Τα στατιστικα εννοω Νικες-Ηττες.
Με στημενες μονομαχιες που λες εσυ αυτα χαλανε..Οι ηττες τουλαχιστον.
 

DeletedUser7103

Guest
Κανεις δεν θα ειναι εκτεθημενος εφόσον δεν το επιθυμει. Αυτο που ισχυε παλαιοτερα, πρωτου εφευρεθει το "εργατικό 48ωρο", θα μπορει να το εφαρμοζει και στη συνέχεια. Μονομαχια λιποθυμιας λεγεται για οσους το γνωρισαν :wk
το λες και μονος σου....μονομαχια λιποθυμιας...μα δεν ειμαι μονομαχος δεν θελω μονομαχιες..ο μονομαχος ομως επιλεγει αν θα παει σε μαχη οχυρου η οχι..
δεν εχω κατι με κανενα...απλα αποριες που μου ρχοντε λεω..
 

DeletedUser6275

Guest
αυτο δεν αποτελει προβλημα καθως ο μονομαχος ανεβαινει επιπεδα μονομαχιας και σε μικρο χρονικο διαστημα δε μπορει να μονομαχησει τους περισσοτερους. Τωρα αν καποιος θελει σημερα να ειναι μονομαχος, αυριο οχυρομαχος, μεθαυριο ταυρομαχος θα πληρωσει τις συνεπειες.
Αλλωστε κι οι μονομαχοι οταν ερχονται στα οχυρα με πενιχρη ζωη και πεθαινουν δε γκρινιαζουν. Και μην ακουσω το παραμυθι για τα κριτικαλ, τωρα ολοι ιδια ζημια κανουν με τα σετακια. :w

Επισης δε βλεπω ποιο το προβλημ να βγει καποιος απο πολη για προστασια απο τη στιγμη που μπορει να συμμετεχει σε μαχες οχυρων. Αλλα μη τα θελουμε κι ολα δικα μας! Και για να απαντησω στο φιλο μου το Σπυρο που ξερει ποσο τον εκτιμω, στην αγρια δυση οι μονομαχοι πυροβολουσαν/σκοτωναν οποιον ηθελαν. Αν ηταν εντιμος και σωστος μονομαχουσε παρανομους, αν οχι σκοτωνε οτι ηθελε στο σαλουν (φουρναρηδες, σιδεραδες, αγροτες) ωσπου να βρεθει ενας καλυτερος και να τον φει το μαυρο σκοταδι. Ετσι ειναι τα πραγματα, αφηστε να χαρουμε το παιχνιδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6152

Guest
Θα χαιρεσαι εσυ που εισαι κολλημενος με τις μονομαχιες και θα λυπαται ο αλλος.

Ναι συμμετεχεις στις μαχες και εκτος πολης αλλα δεν συμμετεχεις στο τσατ που ειναι βασικο για να εισαι ενεργος στο παιχνιδι.

Ναι σημερα θελω να ειμαι μονομαχος,αυριο εμπορας,μευθαριο εργατης και 5 μηνες οχυρας.Γιατι να μην μπορω να το κανω παρα οταν θα ειμαι ολα τα αλλα εκτος απο μονομαχος να ερχεται ο καθενας και να καθεται 4 ωρες πανω μου?

Θα βαζεις εργασιες,θα πηγαινεις στην δουλεια σου και θα σκεφτεσαι ποση ενεργεια θα εχεις καταναλωσει πριν σε λιποθυμησουν??

$$$$ δεν θα μπορεις να μαζευεις αφου θα στα κλεβουν.XP δεν θα μαζευεις αφου δεν θα προλαβαινεις να φας την ενεργεια..

Πες μου ποιος χαιρεται το παιχνιδι σε αυτην την αλλαγη..:grr

Στις μαχες Αντρεα οταν ερχεσαι καθεσαι αραχτος πισω απο τους οχυρομαχους.Δεν μπαινεις μπροστα και οταν η ζημια σου φτανει τις 2500 δεν ειναι ιδια με του αλλου που κανει 350-500 σε τυχερες του μερες.

Αλλα γιατι τοση φαγουρα να βλεπετε οσους δεν ειναι μονομαχοι???:w
 

DeletedUser4356

Guest
Σωστά όλα αυτά αλλά μην ξεχνάμε ότι πλέον το παιχνίδι έχει ξεφύγει από τους στενούς όρους του τι σημαίνει west. Σετάκια φαντασμάτων, Αγίου Βαλεντίνου, της Κοιμήσεως της Θεοτόκου και άλλα τέτοια ευτράπελα που φυσικά δεν έχουν καμία σχέση με την Άγρια Δύση...σε δουλειά να βρισκόμαστε :w

Πιστεύω ότι το εργατικό 48ωρο καλό θα ήταν κάποια στιγμή να σταματήσει διότι έγινε πια σαν την χιλιοπλυμένη κάλτσα. Βαρετό και όντως ο κυνηγός μονομάχος δεν είχε δουλειά πλέον να κάνει παρά να περιμένει πότε και εάν το θύμα του ξεχαστεί με το εργατικό ατύχημα.

Προσωπικά οι μονομαχίες με αφήνουν παντελώς αδιάφορο και πιστεύω το ίδιο να κάνουν και αυτοί που δεν τις θέλουν. Έρθει δεν έρθει αναφορά μονομαχίας το ίδιο και το αυτό ....:cns η φοράδα στ'αλώνι. Τουλάχιστον οι οχυρομάχοι δεν έχουν θέμα λόγω υγείας εκτός κι αν κάποτε τ'αλλάξουν και κάνουν ποσοστιαίες ζημιές όπως και τα κριτικαλ των μονομάχων στα οχυρά (μην βάζω ιδέες τώρα έ; :wk ).

Τώρα όσον αφορά τους παίκτες αποστολών, εμπορίου κτλπ όντως έχουν θέμα αλλά κι εκεί λύνετε το πρόβλημα εφόσον μονομαχήσουν έναν πολύ καλό μονομάχο που ξέρουν ότι με την 2η γύρα θα λιποθυμήσουν, ντυμένοι σωστά εννοείτε και με καλό όπλο ή και στην τελική ας κάνουν κονέ με κάποιον που ξέρουν ότι κάποια στιγμή θα τους "εξυπηρετήσει".

Για όλα υπάρχουν λύσεις!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Deleted User - 294176

Guest
Ολη αυτη η αλλαγη μονο για τους μονομαχους...ολοι οι αλλοι που οφελουμαστε με αυτες τις αλλαγες???καντε κατι με τους οχυραδες, μονο οι μαχες οχυρου ΜΠΟΡΟΥΝ να κρατησουν εναν κοσμο ζωντανοτο προβλημα μου ειναι το 48 ωρο απο δουλεια και μονο αυτο,τα υπολοιπα ας τα βρουν οι μονομαχοι(δεν εχω κατι μαζι τους και εγω μονομαχος ειναι στον Κ1 )απλα πιστευω ειναι αδικο για εργατες -οχυραδες :))
 

DeletedUser6275

Guest
Στις μαχες Αντρεα οταν ερχεσαι καθεσαι αραχτος πισω απο τους οχυρομαχους.Δεν μπαινεις μπροστα και οταν η ζημια σου φτανει τις 2500 δεν ειναι ιδια με του αλλου που κανει 350-500 σε τυχερες του μερες.

Αλλα γιατι τοση φαγουρα να βλεπετε οσους δεν ειναι μονομαχοι???:w

προσωπικα δε τρελαινομαι για μαχες καθως ξερεις καθως δε με ενθουσιαζουν. οποτε ερχομαι ειναι για την εμπειρια (ΧΡ) και πραγματι καποιος που δεν εχει ζωη κι ειναι αλλος ο σκοπος του πισω θα κατσει. Μπροστα ειναι δυο βολες κι εξω.

Οσο για τη φαγουρα, δε ξυνομαι. Οσοι δεν ασχολουνται ή ασχοληθηκαν με μονομαχιες δε με απασχολουν καθως ειναι σε χαμηλοτερο επιπεδο μονομαχιας εδω και καιρο (μιλαω για κ7). Χτυπαω τα παντα εκτος απο εργατες με ρουχα εργασιας κι αυτη η καραμελα ειμαι οχυρομαχος, ταυρομαχος πρεπει να σταματησει. Ειτε παιρνεις 48ωρο (μετα απο μαχη, γιου νοου :wk) ειτε παιζεις το παιχνιδι.
 

DeletedUser6152

Guest
Δεν θα αφηνουν πλεον το 48ωρο..Αυτο λεμε..
Αρα ο καθε πικραμενος μονομαχος θα κανει παρτυ στους οχυραδες κι αυτο θεωρειται σωστο..
 

DeletedUser5084

Guest
Ζήτω η νεα ταξη πραγμάτων!

Ολες οι αλλαγες ειναι καλες και προς τη σωστη κατευθυνση. Εκ πειρας αναφερω πως το ελαχιστο κινητρο 1% δεν ειναι και μεγαλη διαφορα σε σχεση με το 0% αφου αν μονομαχεις συνεχεια διατηρεις το ελαχιστο (1%) κι η εμπειρια που λαμβανεις ειναι ελαχιστη αλλα ειναι κατι παντως.
Καλύτερα 1% παρά 0%, κατι είναι και αυτό.
Επίσης ο νεος κανόνας που λεει: «Ενεργοί χαρακτήρες χωρίς εκκίνηση μονομαχίας τις τελευταίες σαράντα πέντε ημέρες, θα χάνουν 1% της τρέχουσας εμπειρίας μονομαχίας τους κάθε εβδομάδα», θα βοηθήσει εν καιρό όλους αυτούς που θέλουν να αποφεύγουν τους «υπολογίσιμους» μονομάχους. Οσον αφορα τους ανερχομενους μονομαχους - μικρου λεβελ, αυτους τις περισσοτερες φορες μπορεις να τους αποφυγεις με τα καταλληλα ρουχα. Αν εισαι «τανκ» με 20κ ζωης, ναι… δεν θα αποφυγεις, αλλα δεν σε νοιαζει κιολας. Για σχεδον ολες τις περιπτωσεις υπαρχει αντιδοτο αρκει να το ψαχνει κανεις λιγο και να μη γρινιαζει από τη πρωτη στοφη!

Ειδες πουθενα σε καμια Αγρια Δυση να μονομαχει κανενας φουρναρης με κανονικο μονομαχο??εεεε???
Ολοι ψαχνετε την ευκολη νικη στις μονομαχιες.Μονομαχος vs Μονομαχο σπανια βλεπουμε.
Γιατι λοιπον αυτοι που δεν θελουν να δεχονται μονομαχιες αλλα να μπορουν να συνηπαρξουν με τους υπολοιπους σε πολεις και συμμαχιες να μην προστατευονται???
Τα στατιστικα εννοω Νικες-Ηττες.
Με στημενες μονομαχιες που λες εσυ αυτα χαλανε..Οι ηττες τουλαχιστον.

Από πού να αρχισω και που να τελειωσω…

Κατ αρχην σε αυτό το παιχνιδι το οποιο επελεξες να περνας το χρονο σου βασιζεται κυρίως στις μονομαχιες και κατά δευτερων στις μαχες οχυρου, οι οποιοες μαλιστα προστεθηκαν σε δευτερη φαση στις επιλογες του παιχνιδιού. Δεν μπορεις λοιπον να αποστειρωσεις το παιχνιδι από τη βασικη του λειτουργια η οποια είναι οι μονομαχιες.

Μπορεις λοιπον να επιβιωσεις μαζι με τους υπολοιπους μη-μονομαχους, με απλους αλλα συναμα εξυπνους τροπους, διεκδηκωντας τη ακεραιωτητα σου και μη θεωροντας τη δεδομενη μεσω του τεχνικου 48ωρου, το οποιο όπως εχει υπωθει και στους ξενους σερβερς προκειται για ένα bug του παιχνιδιου.
Σχετικα με τις νικες-ηττες θα ηθελα να μαθω γιατι κρατας λογαριασμο αφου δεν εισαι μονομαχος? Μηπως σε πουν νουμπ που χανεις… αστεια πραγματα. Ενας οχυρομαχος είναι υπερηφανος για αυτό που είναι και για το εργο που παραγει. Επισης εξοικονομει πολλα περισσοτερα ομολογα από έναν καθαρο μονομαχο, τα οποια μπορει να ξοδεψει και σε ενισχυσεις υγειας περαν από ενισχυσεις μαχων, θηκες, κτλ.

Στημενες μονομαχιες? Δεν ξερω τι εννοεις, αλλα αν εχεις υπονοιες για κατι τετοιο να το αναφέρεις ώστε να επιληφθει η ομαδα διαχειρησης. Η μονομαχια επιθεσης με οπλο και ρουχα, η οποια καταληγει σε λιποθυμια δεν είναι στημενη, οποτε μην κακοχαρακτηριζεις το μοναδικό οπλο επιβιωσης σου από εδώ και στο εξης :p

το λες και μονος σου....μονομαχια λιποθυμιας...μα δεν ειμαι μονομαχος δεν θελω μονομαχιες..ο μονομαχος ομως επιλεγει αν θα παει σε μαχη οχυρου η οχι.. δεν εχω κατι με κανενα...απλα αποριες που μου ρχοντε λεω..
Είναι στο χερι σου να αποφευγεις τις μονομαχιες, όπως και στο παρελθον, απλα με διαφορετικό τρόπο. Με μια απλη μονομαχια λιποθυμιας επειτα από μια μαχη οχυρου - ανα 2 μερες. Δε χαρακτηριζεται ως στημενη αυτή η μονομαχια, εφοσων δεν αποσκοπει στη αποκομηδη μεγαλων ή πολύ μεγαλων ποσών εμπειριας (XP). Αν κανω λαθος ας με διορθωσει ο Κορντ.
 

DeletedUser6152

Guest
Η μονομαχια λιποθυμιας αποτελει στημενη μονομαχια.Γιατι θα διαλεξεις εσυ σε ποιον θα δωσεις το xp της.

Οταν δεν εχει μαχες οχυρων γυριζω μονομαχος.Και ειμαι ανθρωπος που ασχολειται με τα στατιστικα..Γιατι να τα χαλασω επειδη εσυ θες να βαρας οχυραδες??

Εσυ παιζεις με τον δικο σου τροπο.Εγω με τον δικο μου.

Ενα τανκ αν φαει 3 μονομαχιες πριν απο μαχη θελει 26 ομολογα για να γεμισει..
Θα πρεπει να κανει μια σουπερ μαχη για να ανταπεξελθει στο γεμισμα??

Το οτι η αλλαγη θα μπει αυτο ειναι δεδομενο.Το οτι θα αλλαξει παλι κι αυτο δεδομενο ειναι γιατι κανεις δεν θα ευχαριστιεται πλεον περα απο μερικους πικραμενους μονομαχους..:wk
 

DeletedUser4356

Guest
Ενα τανκ αν φαει 3 μονομαχιες πριν απο μαχη θελει 26 ομολογα για να γεμισει..
Θα πρεπει να κανει μια σουπερ μαχη για να ανταπεξελθει στο γεμισμα??

Λάθος! Ένας οχυρομάχος δεν πέφτει κάτω από 1000 ομόλογα καβάτζα, οπότε τα 26 για να γεμίσει είναι ψίχουλα σε αυτά που έχει. Για να μην αναφερθώ αν έχει ντόπες από το κραφτ του που συμπληρώνει υγεία.
Στα υπόλοιπα που λέει ο φίλος Nagual είμαι σύμφωνος 100%
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6152

Guest
Μια φορα εμεινα χωρις 48ωρο..
4 ωρες εκατσε πανω στο κεφαλι μου ενας πικραμενος..Φανταζομαι ποσοι πικραμενοι θα καθονται σε εναν γεματο κοσμο απο μονομαχους.

Στο ερωτημα γιατι τοση φαγουρα να βλεπετε τους οχυρομαχους δεν απαντησες nagual..Θες μεγαλυτερη λιστα ή θες ευκολες νικες?

Το παιχνιδι ξεκινησε με μονομαχιες μονο αλλα δεν ειναι αυτες που το κρατανε ζωντανο πλεον.και η αλλαγη αυτη θα ξενερωσει το 50+% των παικτων που δεν θελουν να ασχοληθουν με μονομαχιες.Αλλα τι να σε νοιαζει εσενα.Μονομαχιες να κανεις εσυ κι ας πανε στο :grr οι αλλοι..
 

DeletedUser5084

Guest
Η μονομαχια λιποθυμιας αποτελει στημενη μονομαχια.Γιατι θα διαλεξεις εσυ σε ποιον θα δωσεις το xp της.
Οταν δεν εχει μαχες οχυρων γυριζω μονομαχος.Και ειμαι ανθρωπος που ασχολειται με τα στατιστικα..Γιατι να τα χαλασω επειδη εσυ θες να βαρας οχυραδες??
Εσυ παιζεις με τον δικο σου τροπο.Εγω με τον δικο μου.
Ενα τανκ αν φαει 3 μονομαχιες πριν απο μαχη θελει 26 ομολογα για να γεμισει..
Θα πρεπει να κανει μια σουπερ μαχη για να ανταπεξελθει στο γεμισμα??
Το οτι η αλλαγη θα μπει αυτο ειναι δεδομενο.Το οτι θα αλλαξει παλι κι αυτο δεδομενο ειναι γιατι κανεις δεν θα ευχαριστιεται πλεον περα απο μερικους πικραμενους μονομαχους..:wk

Μην επιμενεις να βαφτίζεις ως στημενη μια μονομαχια η οποια τηρει ολους τους κανονες του παιχνιδιου. Το ποιον θα επιλεξει ο καθενας να μονομαχισει είναι προσωπικη επιλογη του. Αυτά που γραφεις, κανε το κοπο να τα ξαναδιαβασεις πριν τα ποσταρεις διοτι εκτιθεσαι.

Εντωμεταξύ, διακρινω μια ασυναρτησια μεταξυ των ποστ σου.

Αρα ο καθε πικραμενος μονομαχος θα κανει παρτυ στους οχυραδες κι αυτο θεωρειται σωστο..
Οταν δεν εχει μαχες οχυρων γυριζω μονομαχος.
Τα θελεις όλα στα μετρα σου δηλαδή. Όταν παιζεις οχυρα να μη σε αγγιζει κανεις μονομαχος ενώ όταν δεν εχει μαχες και βαριεσαι, να μονομαχεις εσυ και όλα μελι γαλα. Οι αλλοι είναι πικραμενοι όταν μονομαχουν, ενώ εσυ μαγκας:gl

Αλλα τι να σε νοιαζει εσενα.Μονομαχιες να κανεις εσυ κι ας πανε στο :grr οι αλλοι..
Ωσον αφορα το στυλ παιχνιδιου μου δεν αφορα ουτε εσενα ουτε τους τους υπολοιπους που διαβαζουν αυτό το thread. (Αν σε ενδιαφερει μπες στο http://www.westforts.com/ και χαζεψε).
Στο ερωτημα γιατι τοση φαγουρα να βλεπετε τους οχυρομαχους δεν απαντησες nagual..Θες μεγαλυτερη λιστα ή θες ευκολες νικες?
Αν και δεν αισθανομαι την υποχρεωση να σου απαντησω, για να υπαρχει συζητηση και μονον, σε ενημερωνω πως στο λεβελ μονομαχιας που βρισκομαι δεν υπαρχουν ευκολες νικες, ουτε «βλεπω» οχυρομαχους ή μη-μονομαχους εν τέλει. Παντως ναι, θα ηθελα μεγαλυτερη λιστα με μονομαχους διοτι στο Μπαφαλο απεμειναν λιγοτεροι από 10
Αυτό που με ενδιαφερει είναι να υπαρχει ζωντανια και πλουραλισμος στους Ελληνικους σερβερς (ή τουλαχιστον σε ένα-δυο). Ο πλουραλισμος θα φερει νεους παιχτες, ειτε θα ενεργοποιησει τις μεταφορες και ισως ορισμενους ανενεργους παιχτες, κ.ο.κ.ε. Όταν υπαρχει λαος υπαρχει ζωντανια. Ευτυχως να λες που ολοι δεν εχουν επιλεξει το ιδιο στυλ παιχνιδιου, θα ηταν πολύ βαρετο.

Αντιθετως η στενομυαλη λογικη σου, η οποια δοκιμάστηκε επι 2+ χρονια δεν επεφερε τα αναμενομενα αποτελεσματα. Αν το 50%+ των παιχτων, που αυθαίρετα ανεφερες, ξενερωσει όπως λες, ασε να το δουμε στη πραξη και όχι στις κατά φαντασια στατιστικες αναλυσεις σου.
 

DeletedUser7103

Guest
ας ανοιξουν οι μεταφορες να μαζευτουμε οι ενεργοι παιχτες σε ενα σερβερ...να γουσταρουμε
 
Κορυφή