ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6139
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser6139

Guest
Με λένε Κώστα και θέλω να μοιραστώ μαζί σας το βάσανό μου.

Έκανα πλανόδιο έμπορο περίπου ενάμιση μήνα για να βρω το τρίτο κλειδί - όχι εντατικά, περίπου 3-4 ώρες κατά μέσο όρο ημερησίως. Το βρήκα τελικά τα ξημερώματα της 10/11, πανηγύρισα, δάκρυσα από συγκίνηση, έκανα να κοιμηθώ καμιά ώρα, τα ξέρετε όσοι τα έχετε περάσει. Νόμιζα πως το χρυσό όπλο ήταν θέμα χρόνου. Είχα δίκιο: κοντεύει να γίνει θέμα ΕΝΟΣ χρόνου...

Ακολούθησα τις διαδικασίες και μετά από 4 ώρες πυρόσβεση, πήρα το χάρτη με τα κλειδιά και μετά από 1 ώρα Τσαρλατάνο τον χάρτη τον καθαρό. Κι εκεί άρχισε το σκληρό ροκ: έκανα κυνήγι θησαυρού με τον χάρτη φορεμένο καμιά 30ριά ώρες συνεχόμενες - οι 12 την ίδια μέρα. Κατανάλωσα τσιγάρα, φασόλια φούρνου, τσάντες γιατρού. Έκανα μέχρι που πήγα 0 κίνητρο, 0 δολάρια, 0 xp. Έκανα σε διάφορα σημεία κοντά στην πόλη μου. Έκανα όταν βγήκα εκτός πόλης. Έκανα πάνω απ' το «Λιβάδι στο Δάσος» και κάτω απ' αυτό. Μπήκα σε άλλη πόλη και κάνω πλέον αυστηρά ένα τρίωρο καθημερινά. Τζίφος...

Όλοι μου οι φίλοι το πήραν στο πρώτο, άντε στο δεύτερο τρίωρο, κάποιοι το πήραν και στη δεύτερη ώρα. Προφανώς, μου κάνει πλάκα το West και δοκιμάζει την υπομονή μου... Αν κάποιος έχει το παραμικρό tip, μια ιδέα, μια συμβουλή, ένα φιλικό χτύπημα στον ώμο, μια κουβέντα συμπαράστασης, καλοδεχούμενος. Αλλά σας παρακαλώ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΔΟΥΛΕΜΑ, με έχουν ήδη ταράξει στην καζούρα οι φίλοι και σύμμαχοί μου...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

DeletedUser3409

Guest
αγαπητέ Κύριε Σέκερη, έχετε το φιλικό σας χτυπηματάκι στον ώμο... και θα σας λέγαμε μην απελπίζεστε... θα έρθει.... αν πάλι είστε στην πόλη ή στην συμμαχία... με περίεργα άτομα που λένε, ότι ομοιάζουν στο να φέρνουν γούρι στο Μητσοτάκη καλό θα ήταν να κάνετε μια προσευχή... για να σας προστατεύσει ο Θεός... επίσης προσέξτε περίεργα άτομα στο περιγυρό σας που χρησιμοποιούν τεχνικές βουντού... σε όποιον βρίσκει το κλειδί και αυτό, γιατί παρόλο που ψάχνουν κοντά στο εξάμηνο δεν έχουν βρει ακόμα το 3ο κλειδί... κατά τα άλλα υπομονή... και υπομονή στους Mod που θα μας βρουν να διατυπώνουμε τις απόψεις μας σε αυτό το θέμα... ΥΠΟΜΟΝΗ!!!
 

DeletedUser2993

Guest
Για να το βρεις χρειάζετε να είσαι εκτός πόλης ? [άσχετο :p ]
Γιατι έχω ακούσει πολλούς που λένε «βγαίνω απο την πόλη και μόλις πάρω το χρυσό έρχομαι»...


Για το πρόβλημα σου , επειδή σε λίγο καιρό και εγω τα ίδια θα περάσω , υπομονή μόνο...:))
 

DeletedUser

Guest
αλλοι κανουν πλανοδιο 8 μηνες ρε σεκερη και μη σου πω τι εχουν βρει καλυτερα χεχε , ελα να σε ευλογησω λιγο να το βρεις αμεσως
 

DeletedUser

Guest
μα να σε δουλευουν οι φιλοι σου και οι συμμαχοι σου? :w


Με αρκετα ατομα που εχω μιλησει, δυσκολευτηκαν περισσοτερο στο να κανουν τα βηματα για το χρυσο οπλο, παρα για να βρουν το κλειδι. Σιγουρα δεν φταιει το μερος ή ο χρονος. Ειναι καθαρα τυχαιο.

Υπομονη αγαπητε συμμαχε :w
 

DeletedUser2993

Guest
Εγώ απο οτι ξέρω, οι περισσότεροι το βρίσκουν μέχρι να πάνε στο 60% το κίνητρο...:hh
Εγώ θα το άφηνα να πάει 100% ( :blk ) και θα ξαναπροσπαθούσα , αλλά δεν σε συμβουλεύω να το κάνεις γιατι θα αργήσει πολύ !! (αν και νομίζω οτι το κίνητρο δεν παίζει κάποιο ρόλο για το σεντούκι...)
 

DeletedUser4356

Guest
Προσωπικα εγω πιο πολυ κουραστηκα στην αναζητηση κλειδιου παρα στα υπολοιπα όπως σχεδόν οι περισσοτεροι....υπαρχουν ομως και περιπτωσεις σαν την δικια σου...ολα ειναι θεμα καθαρα τυχης και τιποτα αλλο.

Προσεξε ομως κατι:
Πραγματι τετοια ψυχοφθορα κατασταση για μενα δεν αξιζει με την καμια!
Εδωσα λοιπον ενα περιθωριο στον εαυτο μου για το μεχρι ποτε να ψαξω.
Δεν αξιζει σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση να χαλασεις ΟΛΟ το παιχνιδι σου για ενα χρυσο μαραφετι....πιο πολυ χαιρεσαι μια μαχη ή μια μονομαχια με φουλ σκιλς παρα να φορτωσεις 450 ποντους στον εμπορο και να περιμενεις να σου κατσει το ντροπ!
Στην περιπτωση σου βεβαια ειναι διαφορετικα τα πραγματα...τα κλειδια τα εχεις αλλα το ρημαδι φαινεται να σε ταλαιπωρει αφανταστα.....κουραγιο μεγαλε...τιποτα αλλο!
 

DeletedUser6139

Guest
ΕΥΡΕΘΗ!!!

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και τη συμπαράσταση. Το βρήκα το τιμημένο το σεντούκι και πήρα το χρυσό όπλο σήμερα το μεσημέρι. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά βρήκα το Golden τουφέκι τη μέρα που πήγα βόλτα στο Golden Hall! Λέτε να ήταν αυτό το μυστικό;
Καλό κουράγιο στους επόμενους που θα παιδευτούν. Όντως δεν αξίζει να χαλιέσαι, όπως έγραψε κι ο φίλος πριν, αλλά ας δούμε τη θετική πλευρά: τρεις ώρες τη μέρα (πλανόδιο, τυμβωρύχο, κυνήγι θησαυρού ή ό,τι άλλο) αρκούν. Και οι πόντοι ιδιοτήτων και ικανοτήτων που έχουμε ρίξει στο εμπόριο ή στις εξαιρετικές κινητικές, μπορεί να δώσουν διάφορα ωραία ντροπς.
Να είστε καλά.
 

DeletedUser482

Guest
Συγχαρητήρια για την απόκτηση του χρυσού και την λύση του γρίφου.

Το θέμα δεν έχει πλέον νόημα να παραμένει ανοιχτό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή