ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΙΔΕΑ

*El Profesor*

Παλαίμαχος
καλησπέρα πως θα σας φαινότανε η ιδέα να υπάρχει ένα θέμα εδώ στο φόρουμ για την αξιολόγηση διαχειριστών του παιχνιδιού

παράδειγμα βλέπω πολλά παράπονα από πόλους να υπάρχει ένα θέμα που ο κάθε παίχτης κάνει μια αξιοπρεπή αξιλόγηση η
κριτική στους διαχειριστές

παράδειγμα όπως κάθε μαγαζί έχει βιβλιαράκι παραπόνων να υπάρχει κάτι αντίστοιχο

όμως θα υπάρχουνε και δυσάρεστα πράγματα που σε μερικούς θα κακο φανουνε όμως σήμερα 2020 έχουμε δημοκρατία και πρέπει ακούμε και τους άλλους

και να διαγράφονται μονο ανάρτησης με ύβρις


..........................................................................................................................................................

Παρακαλώ εκφράστε και οι άλλοι συμπαίκτες οι και διαχειριστές την άποψη σας πάνω στο θέμα μιας και ανοίγω αυτήν την φιλική κουβέντα
 

MeliodaS

Παλαίμαχος
Δεν ειναι κακο σαν ιδεα(της αξιολογησης δηλαδη, που γινεται ή θα επρεπε να γινεται παντου)

Ωστοσο δεν νομιζω οτι ειμαστε στη θεση να κρινουμε τους διαχειρηστες :p
Γιατι αρχικως αυτοι γνωριζουν τους κανονες καλυτερα απο τον καθενα μας θα ελεγα...
Υστερα σιγουρα ελεγχονται απο ανωτερους(ειδικα ο CoMa πιστευω) κ με τη σειρα υποθετω οτι οι διαχειρηστες ελεγχονται απο τον CoMa
Επιπλεον ειναι πολυ διαφορετικο κ δυσκολο να αξιολογησεις τα πραματα απο αλλη σκοπια(χωρις να εισαι διαχειρηστης εννοω)
γιατι αλλιως το βλεπει καποιος σαν διαχειρηστης κ αλλιως σαν παιχτης...(δεν ξερω αν ησουν πρωην διαχειρηστης κ το προτεινεις αυτο βεβαια...)

Σιγουρα τα "ακουνε" κ οι διαχειρηστες απο ανωτερους ή τον CoMa , αν απλα γραφω εδω π.χ. ΔΕΝ γουσταρω τον ταδε διαχειρηστη, δεν μ αρεσει το υφος του, του μιλησα ετσι και μου απαντησε ετσι κτλ (γιατι λογικα τετοιες θα ειναι οι αναρτησεις) νομιζω δεν εχει νοημα....εννοω οτι δεν γινεται ο καθε διαχειρηστης να προσαρμοζει το χαρακτηρα του αναλογα σε ποιον μιλαει γιατι δεν ξερουνε κ ολους τους παιχτες προσωπικα :p οποτε δεν ειναι λογικη απαιτηση αυτη
Απο τη στιγμη που κανουνε τη δουλεια τους ΣΩΣΤΑ(που αυτο μετραει κ γι αυτο ειναι διαχειρηστες φυσικα) δεν μπορει καποιος να τους πει κατι, υποθετω πως αν κανουν καποιο λαθος θα υπαρχουν οι αναλογες επιπληξεις, αναφορες ή δεν ξερω κ γω τι απο ανωτερους , οποτε το να κραζει εδω ο καθενας νομιζω δεν θα οδηγησει καπου

Αν ωστοσο καποιος θεωρει οτι ειναι αδικημενος, προσβεβλημενος, ταπεινωμενος ή οτι αλλο θεωρει ο ιδιος, απο καποιον διαχειρηστη κτλ, μπορει να στειλει ενα τικετ κ να εξηγησει το προβλημα του κτλ...

Αυτα απο μενα :)
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
το θέμα δεν είναι να τους κατηγορήσουμε ούτε να τους λιθοβολήσουμε ο σκοπός θα είναι για την βελτίωση σε πολλά πράγματα αν κάποιος διαχειριστής είναι απότομος σε κάποια έκφραση του και πειράξει κάποιον παίχτη θα μπορέσει να ζήτηση κάποια συγγνώμη η να του ξανά μιλήσει το ίδιο

αλλα επειδή το παιχνίδι μας δεν έχει να κάνει μονο με ηλικίες τον 15-25 χρόνον καλο είναι αν κάτι παρατηρούμε ότι κάποιος διαχειριστής συμπεριφέρεται λάθος να είναι συζήτηση προς την βελτίωση
 

DeletedUser6759

Guest
Η δημοκρατία είναι το πολίτευμα όπου η εξουσία πηγάζει από τον λαό, ασκείται από τον λαό και υπηρετεί τα συμφέροντα του λαού . by βικιπαιδεια....

Η ιννο ειναι συμφωνη με αυτα που γραφετε και προτεινετε τωρα?

* Υ.Γ. κανονικα απο αποψης ηλικιας δεν θα επρεπε ολοι οι παιχτες να ειναι ανω των 18? γιατι βαζεις μεσα το 15-25 οταν η μεγαλυτερη μεριδα παιχτων ειναι ανω των 30+.???
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
το 15 -25 είναι γιατί η συμεπριφορά μερικών διαχειριστών είναι εκεί οποτε οι άλλοι που είναι 30 + μπορεί να ενοχληθούν από μια συμπεριφορά παιδιού

όσο αν είναι σύμφωνη η inno η όχι δεν με απασχολεί καθώς εγώ είμαι απλός ένας παίχτης τίποτα παραπάνω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hayate Kirino

Νέο Μέλος
Συμφωνω με τον προφεσορι...Ξεμπροστιασμα στο κατεστημενο και δημοσιο ξεκατινιασμα. Προτεινω ξυρισμα στους διαχειριστες που δεν γουσταρουμε και περιφορα τους στους κοσμους με ταμπελα ειμαι τεντιμποις κρεμασμενη στο λαιμο
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εάν υπάρχουν παράπονα για τον τρόπο που σας απευθύνεται κάποιο μέλος της ομάδας διαχείρισης, είστε ελεύθεροι να το κάνετε με το να στείλετε ένα αίτημα στο κέντρο υποστήριξης ώστε να το εδώ εγώ μιας και μία απ' τις αρμοδιότητές μου είναι και ο έλεγχος της ομάδας διαχείρισης.

Το κεντρικό forum οφείλετε να το χρησιμοποιείτε ώστε να προτείνετε ιδέες και διάφορα άλλα ώστε να βελτιώσουμε το παιχνίδι.
 

The Boss Comes Back

Νέο Μέλος
οτι να'ναι και να'χαμε να λεγαμε... (ταπεινη μου γνωμη)

το 99.9% των απαντησεων στα αιτηματα απο τους διαχειριστες ειναι by the book.

εντελος απροσωπα..
δεν νομιζω κανεις διαχειριστης να απανταει οπως νιοθει αλλα απανταει οπως του εχουν πει (ταπεινη μου γνωμη)


εσεις κοιταξτε (αν φυσικα περναει απο το χερι σας) οταν βαζετε ενα εβεντ να ξερετε πρωτα τους κανονες και να τους ανακοινωνετε πριν το εβεντ και οχι κατα την διαρκια του γιατι μας μπερδεψατε οσο δεν περνει αλλο σε αυτον τον σφαιρα κοσμο-παροδια-εβεντ (ταπεινη μου γνωμη)

αρα προτεινω μια ιδεα να βαζετε εβεντ και τους κανονες πριν αρχησει αυτο

BOSS ο νουμπας του west παταταρες.png
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
όπως και το άλλο που παρατήρησα εγώ είναι ότι στην αρχική ενημέρωση που έλεγε ποιος θα πάρει τους σβολους και σετ δεν ανέφερε ποιο θα είναι το σετ

όμως στην γύρα είχε μαθευτεί ότι θα ήτανε το σετ el gringo από την στιγμή που το ξέρεις από την αρχή γιατί να μην το ξέρουν όλοι κάνα κρυφό παιχνίδι παίζουμε
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Το πως λειτουργεί η ομάδα διαχείρισης το καθορίζει η InnoGames, το πως απαντάνε στο κέντρο υποστήριξης ειδικά οι πρώτες απαντήσεις είναι συγκεκριμένο πρωτόκολλο που μαντέψτε το καθορίζει η InnoGames.
Έπειτα, όσο αφορά τον κόσμο Σφαίρα, κάποιοι κανόνες βγαίνουν στη πορεία για να είναι όσο πιο δίκαιο και ισόνομο για όλους. Δεν δύναται να βλέπουμε κάτι άδικο όσο προχωράει το event και να μη λαμβάνουμε κάποια μέτρα κι ούτε είμαστε σε θέση να προβλέψουμε κάποια γεγονότα. Σκοπός είναι να βοηθήσετε κι εσείς όσο μπορείτε, όπως βοήθησαν κάποιοι συμπαίκτες σας με αιτήματα στο κέντρο υποστήριξης που μας επισήμαναν κάποια πράγματα.
 
Κορυφή