Ώρα εργασίας

  • Δημιουργός θέματος Mistri
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
υπάρχει διαφορά αν κάνεις μια εργασία ενα δίωρο ή 2 ώρες (1+1)
υπάρχει πιο μεγάλη πιθανότητα να βρεις το αντικείμενο που δίνει η δουλεία αν βάλεις το δίωρο παρά το 1+1?
ευχαριστώ
 

DeletedUser

Guest
στις 2 ωρες δουλευεις 2 ωρες με 100% (για παραδειγμα)
ενω στις 1+1
1ωρα με 100% και την δευτερη με 96%(για παραδειγμα και παλι)
 

DeletedUser

Guest
σε ότι έχει να κάνει με το κίνητρο, ο υπολογισμός δεν αλλάζει, είτε βάλεις 2ωρο απευθείας, είτε 1+1 ώρα. κι εφόσον δεν αλλάζει το κίνητρο, τοτε κατα 99% δεν αλλάζει και η εμπειρία που παίρνεις και η αμοιβή σε $.
εκείνο που είναι πολύ πιθανόν να διαφέρει, είναι η τύχη. δεν γνωρίζω αν η τύχη υπολογίζεται "απο κάτω" (εννοώ στο πρόγραμμα) αθροιστικά ή έστω συνεκτιμάται απο συνεχόμενες ώρες απασχόλησης στην ίδια δουλειά, ή είναι εντελώς ανεξάρτητη στο κάθε χρονικό διάστημα αναφοράς.
ένα πείραμα που είχα κάνει πολύ παλιώτερα σε 2 δουλειές, κάνοντας 2ωρο και αργότερα 1+1 ώρα, ξεκινώντας πάντα απο 100% κίνητρο, μου έδωσαν σχεδόν την ίδια εμπειρία με διαφορά <2% και σχεδόν τα ίδια χρήματα με διαφορά <1%, αλλα στην τύχη δεν πήρα κάτι, και στις δύο προσεγγίσεις, οπότε δεν ξέρω πώς μετράει....
και ήταν πείραμα με μικρό δείγμα (μόλις σε 2 δουλειές) και μηδενική επαναληψιμότητα...
 

DeletedUser

Guest
όχι παιδιά το ίδιο είναι.η τύχη έχει να κάνει με το αν είσαι τυχερός(το λέει η λέξη):):).εγώ προσωπικά βάζω 2ωρο για να μην χαλάσω δυο θέσεις άδικα.
 

DeletedUser

Guest
παιδια καλησπερα...σημερα εκανα εγγραφη στο παιχνιδι και κατα λαθος αντι να επιλεξω τον κοσμο1 επελεξα τον2 τι μπορω να κανω για να μπω στο κοσμο1?
ευχαριστω
 
Κορυφή