Project: Εργασια ως πλανοδιος εμπορος

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4459
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser4459

Guest
Εχω βαλει ολες τις ιδιοτητες (161) στη χαρισματικοτητα και τις ικανοτητες (419) στο εμποριο με στοχο να πετυχω στην εργασια ως πλανοδιος εμπορος το μεγαλυτερο δυνατο ντροπ.

Εδω ειναι που χρειαζομαι τη βοηθεια οποιου ενδιαφερεται. Εχω ακουσει οτι τα καλυτερα δυνατα ρουχα ειναι το σετ του Αλλαν απο τα Χριστουγεννα. Δυστυχως απο το σετ αυτο μου λειπουν η ζωνη, το σακακι, το παντελονι και τα οπλα του.

Αν καποιος με βοηθησει να τα βρω, εστω και για λιγο για να δουμε ποσο φτανει το ντροπ, θα του ημουν υποχρεος. Φυσικα ακομα καλυτερα θα ηταν να μπορουσα να τα αγορασω για μονιμα και να πληρωσω οχι μονο σε χρημα αλλα και σε σπανια αντικειμενα που εχω ή που θα βρω.

Το ντροπ αυτη τη στιγμη ειναι 8561.

Ευχαριστω!
 

melenmaria

Μέλος
Με 161 ιδιοτητες και 421 ικανοτητες με σετ αλλαν + αλογο και σελα καρτράιτ + μαχαιρι και τουφεκι αλλαν, φτανω 8730 ντροπ.
Με τα καλυτερα ρουχα για πλανοδιο (φανταχτερο τζιν, ομπρελα και καμηλα και ολα τα αλλα από αλλαν) φτανω 8820.
 

DeletedUser4459

Guest
Και με το σετ σαπουνοπερας? Ακουσα οτι ολοκληρομενο δινει 21 χαρισματικοτητα μπονους!
 

DeletedUser

Guest
Και με το σετ σαπουνοπερας? Ακουσα οτι ολοκληρομενο δινει 21 χαρισματικοτητα μπονους!

Ναι ειναι καλυτερο το σαπουνοπερας.. Το βαλε ενας φιλος στο εξελ..Βαρεθηκα να το επιβεβαιωσω,αλλα σκεψου περαν χαρισματικοτητας δινει +100..Και οι αυτες καθε αυτου ιδιοτητες ικανοτητες που δινει σαν σετ ειναι παραπανω απο αλλαν..

Για μενα τοπ ειναι σαπουνοπερα + οπλα αλλαν η κατι απο τα καινουρια με +100 *αν και αλλαν ειναι καλυτερα διοτι δινουν εμποριο τα οπλα μνμχιας + σελα αλογο καρτ

Επισης εχω εντυπωση οτι το αλλαν αλλαξαν καποια πραγματα κ πλεον ευνοει τυμβωρυχο αφου δινει πολυ εξαιρετικες

Στο θεμα των ποσων τυχης..Ρωτα τον Melirito οταν επιστρεψει τι συμβαινει με σελα αλογο καρτ κ ρουχα αλλαν..σιγουρα δεν ειναι +100 τυχη
 

DeletedUser4459

Guest
Ναι ειναι καλυτερο το σαπουνοπερας.. Το βαλε ενας φιλος στο εξελ..Βαρεθηκα να το επιβεβαιωσω,αλλα σκεψου περαν χαρισματικοτητας δινει +100..Και οι αυτες καθε αυτου ιδιοτητες ικανοτητες που δινει σαν σετ ειναι παραπανω απο αλλαν..

Για μενα τοπ ειναι σαπουνοπερα + οπλα αλλαν η κατι απο τα καινουρια με +100 *αν και αλλαν ειναι καλυτερα διοτι δινουν εμποριο τα οπλα μνμχιας + σελα αλογο καρτ

Επισης εχω εντυπωση οτι το αλλαν αλλαξαν καποια πραγματα κ πλεον ευνοει τυμβωρυχο αφου δινει πολυ εξαιρετικες

Στο θεμα των ποσων τυχης..Ρωτα τον Melirito οταν επιστρεψει τι συμβαινει με σελα αλογο καρτ κ ρουχα αλλαν..σιγουρα δεν ειναι +100 τυχη


Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Θα προσπαθησω να μαζεψω ομολογα για να το παρω συντομα το σετακι :)
 

DeletedUser

Guest
Ειδα τυχαια αυτό το θέμα και είπα να μπω στην παρέα.
Το σετ σαπουνόπερας είναι καλό και πλέον μπορώ να πω ότι ίσως είναι καλύτερο από το σετ Αλλαν από την εξής άποψη:
Δεδομένου ότι πολιτική, όπως φαίνεται, της εταιρείας είναι να περιορίσει όσο το δυνατόν περισσότερο τη δυνατότητα των ντροπς ώστε ο κόσμος να αγοράζει με σβώλους ή με ομόλογα ρούχα (για αυτό άλλωστε έχουν χαντακώσει τόσο τον πλανόδιο ώστε πλέον πέφτουν καλύτερα ντροπς σε άλλες δουλειες, της τάξεως βεβαια το ανώτερο των 4000-5000 πάντα) είναι καλύτερο να έχει κανεις σαπουνόπερα που δίνει πόντους εργασίας και για άλλες δουλειές παρά άλλαν που στον πλανόδιο θα σου δώσει το πολυ κανενα γκριζο παντελονι και θα κλαις την ώρα σου (και το πριμιουμ εισοδήματος που πιθανώς βάζεις για καλύτερα ντροπς).
Καθώς αυτή η πολιτική δεν νομίζω να αλλάξει, σου προτείνω να κυνηγήσεις το σετ σαπουνόπερας, να κάνεις τον τυχοδιώκτη σου κατι άλλο (μονομάχο ή οχυρομάχο, αν και είναι αστείο να έχεις απιλέξει να γινεις τυχοδιώκτης με ορισμένα δεδομένα και μετά από λίγο καιρο να αλλάζουν αυθαίρετα από ανώτερες δυνάμεις και να λες τι βλακεία έκανα) ή στην καλύτερη, για μένα, περίπτωση, να πατήσεις διαγραφή και να ευχαριστηθείς το καλοκαίρι και την πραγματική ζωή σου!!

Επίσης, με σετ άλλαν και αλογο σελα καρτραιτ, όχι δεν ειναι 100%. Δηλαδη δεν σημαινει ότι καθε φορά που κανεις μια δουλεια θα έχεις και ντροπ. Νομίζω ότι το 50% και το 100% που δινουν καποια ρουχα η σετ σημαίνει ότι έχεις 100% από τις όποιες πιθανότητες δίνει κάθε εργασία για ντροπ. Θα σου δωσω ενα παράδειγμα που δεν ξερω αν γινει κατανοητό γιατι τα ελληνικά μου είναι και λίγο χάλια. Λοιπόν, αν το ψάρεμα σε ρυάκι εχει πιθανότητα ντροπ πχ 30%, που σημαίνει ότι κάθε φορά που κάνεις τη δουλεια με νορμαλ ρουχα εχεις μια στις 3 πιθανότητες να πάρεις και αντικείμενο, με τα σετ αλλαν και σελα αλογο καρτραιτ νομίζω ότι θα σου δώσει ενα εξτρα 30% (δηλαδή το 100% του 30%), οπότε θα έχεις 60% πιθανότητες να κανεις ντροπ. Αν είχες μονο σετ αλλαν ας πουμε, που δινει 50%, θα είχες 30% + 15% να σου πεσει κατι. Αυτό είναι το συμπέρασμα που έχω βγαλει, πάντως σιγουρα με σετ αλλαν και αλογο σελα καρτραιτ δεν εχεις καθε φορα ντροπ στις δουλειές που κανεις. Νομίζω ότι σε αυτό το σημείο η αγαπητή εταιρεία θα ήταν καλύτερο να δινει τα πραγματικά drop rate των εργασιών και πόσο μπονους σου δινουν τα ρουχα ή άλλες ενισχύσεις και να μην παραπλανά εσένα και εμενα και άλλους παίκτες, που βλέποντας 50%+50% λογικά θα σκεφθούν ότι εχεις 100% drop rate σε εργασίες. Ένα θα σου πω, μην αφήνεις τη λογική να σε παρασύρει παίζοντας west, things dont always add up.

Ωστόσο, αυτά ειναι προσωπικές παρατηρήσεις και θα χαρώ πολύ να ακούσω και άλλες αποψεις επί του θέματος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4459

Guest
Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Συμπληρωσα εντωμεταξυ το σετ σαπουνοπερας και το ντροπ ανεβηκε στο 8764$, μεγαλη η διαφορα πρεπει να ομολογησω με δεδομενο οτι μου λειπαν μονο τα 3 κομματια του.

Οσο για τα ντροπς,δεν εχω βρει ακομα κατι σπανιο αλλα αν εδινε καθε μερα και απο κατι δε ηταν σπανιο. Πριν κανα μηνα βρηκα 2 σπανιες συνταγες απο σταυλιτη και 2 ζωνες Καλαμιτι οποτε ειμαι ευχαριστημενος.
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνω με αυτο που λες αλλα καμια φορά δεν σκεφτεσαι ότι ειναι κριμα να εχεις τύχη 8700 και το καλύτερο που θα σου πέσει και θα εισαι χαρούμενος είναι μια ζώνη με 6700 αξία που στο κάτω κάτω ένα 40αρι το πολυ να πιασει στην αγορά του μπάφαλο.
 

DeletedUser4459

Guest
Εγω το βλεπω αναποδα.
Ο κ2 που παιζω εχει 1 μαχη οχυρου τις 2 βδομαδες (και αμα),η συμμετοχη στις οποιες ειναι συνολο 20-30 ατομα ανα πλευρα (και αμα). Αρα να γινω οχυρομαχος δεν αξιζει.
Οσο για μονομαχιες? 3 και ο κουκος ειμαστε στον κοσμο (και ο κουκος σκεφτεται να το παρατησει). Ολοι συγγενεις και φιλοι μεταξυ μας. Αρα τι να γινω μονομαχος? Για να βαραω συνεχεια τα ιδια 1-2 ατομα και να τους χαλασω και αυτους το παιχνιδι?
Τουλαχιστον στο ντροπ παιρνεις μια χαρα αν κατσει τιποτα σπανιο μια στο τοσο ενω βγαζεις και χρημα για να αγορασεις τα σετ που βγαινουν καθε 3 μηνες...
 

DeletedUser4433

Guest
εχει βγαλει κανενας κοκκινες πιπεριες απο αυτη τη δουλεια?
 

DeletedUser

Guest
Και όχι ποτέ, μάλλον. Τουλάχιστον για μένα τα ντροπς είναι τα ίδια, δειπνα τζεντλεμαν, ινδιανικα τσεκούρια, καποια παντελονια, δεν κρυβονται πολλες εκπληξεις. Νομιζω η καθε δουλεια δινει στανταρ ντροπς, όπως πχ απο το ροντεο μπορεις να παρεις κουβερτες κοζακου. Κι αυτο ειναι που κανι τον πλανοδιο βαρετό, αφού δεν μπορεις να περιμενεις κατι καινούριο. Τουλάχιστον βοηθαει όμως, ιδιως τωρα το καλοκαιρι, επειδη το βαζεις καθε μερα μια στανταρ δουλεια και τελειώνεις. Μην περιμενεις όμως τρελα ντροπς, τα ντροπς είναι στανταρ. Λεωνιδα, δεν ερχεσαι μπαφαλο να κανουμε συγκρισεις τωρα με τη μετακινηση χαρακτηρων? Αν μπεις, βρες με και στειλε μου μηνυμα να σε βαλω σε πολη
 

DeletedUser4459

Guest
Θα αλλαξω κοσμο αλλα ελεγα για 1. Τον μπαφαλο δεν τον ειχα στο προγραμμα να σου πω την αληθεια.

Για τα ντροπς εχεις απολυτο δικιο,τα ιδια τυχαινω και εγω.
 

DeletedUser4459

Guest
Να και ενα καλο ντροπ

2q1gbyt.jpg
 

DeletedUser2993

Guest
Eτσι μπραβο, αντε σταματηστε να παραπονιεστε :p
 

DeletedUser4459

Guest
Απο τοτε μου επεσε 1 σπαθι χερναντο και αλλο ενα περιστροφο γιουγκερ μολις :-Ρ
 

DeletedUser5084

Guest
Σπάμε τα κοντέρ!

Υψηλότερη αξία drop απο απο εργασία "Υπεύθηνος εμπορικού γραφείου". :gl

66xnbo.jpg


Έχουμε υψηλότερο? :w
 

DeletedUser4459

Guest
Το εχω παρατησει το σπορ αλλα τελευταια στον υπευθυνο εμπορικου ημουν στα 11900+ ντροπ. Εχει ομως στον κ1 πολλους με περισσοτερους ποντους εργασιας απο μενα.

Τι ρουχα φορουσες?
 

DeletedUser5084

Guest
Το εχω παρατησει το σπορ αλλα τελευταια στον υπευθυνο εμπορικου ημουν στα 11900+ ντροπ. Εχει ομως στον κ1 πολλους με περισσοτερους ποντους εργασιας απο μενα.

Τι ρουχα φορουσες?

οτι προτεινει το συστημα, δλδ αυτα που δινουν τη μεγιστη αξια drop και επειτα φουλ σετ Allan με οπλα Pat D.

2vakw01.jpg
 

DeletedUser4459

Guest
Ποτε δεν ολοκληρωσα το σετ αλαν! Πηγαινα παντα με οτι βγαζει το συστημα και ηταν μια μιξη με οπλα πατ.
 
Κορυφή