Συγυρισμα αποθεματων - Αγαπημενα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3157
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3157

Guest
Τα αποθεματα μας εχουν γινει τεραστια και ειναι δυσκολο να βρισκεις πραγματα, ειδικα προιοντα.
Η ιδεα που προτεινω ειναι να μπει ενας νεος φακελος (διπλα απο την "Αναζητηση") που να ονομαζεται "Αγαπημενα"

Εκει θα μπορουμε να εχουμε αυτα που χρησιμοποιουμε καθημερινα, για παραδειγμα το Ημερολογιο τωρα τα Χριστουγεννα, τις Πανοπλιες, Ξιφολογχες, Φυλακτα πχ για τις μαχες οχυρων, τα φασολια φουρνου, μπισκοτα κτλ για αναπληρωσεις ζωης/κινητρου...

Αμα μπεις στα αγαπημενα να μπορεις να βλεπεις κατευθιαν τα (μεχρι) 20 πραγματα που επελεξες.
 

DeletedUser

Guest
η αληθεια ειναι οτι χρειαζετε κατι τετοιο να οργανοσουμε λιγο αποθεματα γινεται ενας κακος χαμος και το κουμπι αναζητηση ειναι χρονοβορο θα ελεγα αμα ψαχνεις πολλα πραγματα
 

DeletedUser4530

Guest
ισως θα μπορουσε να μπουν 1-2 κατηγοριες/υποκατηγοριες ακομα στα αποθεματα μας για τα προιοντα. προιοντα απο εργασιες, αντικειμενα για αποστολες, και προιοντα για αλλα (αυτα που μας μενουν και δεν ξερουμε τι να τα κανουμε!)... η κατι παρομοια.

ακομα καλυτερα θα ητανε αν γινεται, να μπορει ο καθενας να δημιουργησει το προσωπικο του στιλ στα αποθεματα δημιουργωντας μεχρι μαξ "χ" κατηγοριες με δυνατοτητα "ψ" υποκατηγοριες για καθε κατηγορια, δινοντας ονομασιες ο παικτης η επικολοντας ετοιμα εικονιδια. ετσι ο καθενας δινει δικο του στιλ και στα αποθεμα τα του οπως το βολευει ανα πασα στιγμη και συμφωνα με το στιλ παιχνιδιου που παιζει. ισως να μπορουσε να επιλεξει αναμεσα απο το στανταρ και το μεταβαλομενο συμφωνα με τις επιθυμιες του!

ζηταω πολλα;!
 

DeletedUser3541

Guest
εγώ προτείνω να υπάρχουν 2 επιπλέον επιλογές (tabs): συνταγές και αναλώσιμα.
 

sousis

Νέο Μέλος
Αν μπορώ να πω και εγώ τη γνώμη μου, πιστεύω ότι θα έπρεπε το παιχνίδι να μας αφήνει να αποθηκεύουμε περισσότερα προρυθμισμένα σετ και όχι μόνο 2.

Εγώ προσωπικά θα ήθελα πολύ 1 για επίθεση και 1 για άμυνα οχυρού, + 1 για επίθεση και 1 ακόμη για άμυνα σε μονομαχίες. Οπότε αυτό μας κάνει 4. Να μην έχω και την άνεση για ακόμη μία προρύθμιση; Σύνολο 4 ή 5 θα ήταν πολύ πολύ καλύτερα από το σημερινό πακέτο των μόλις 2.

Εσείς τι λέτε;
 

DeletedUser4530

Guest
Αν μπορώ να πω και εγώ τη γνώμη μου, πιστεύω ότι θα έπρεπε το παιχνίδι να μας αφήνει να αποθηκεύουμε περισσότερα προρυθμισμένα σετ και όχι μόνο 2.

Εγώ προσωπικά θα ήθελα πολύ 1 για επίθεση και 1 για άμυνα οχυρού, + 1 για επίθεση και 1 ακόμη για άμυνα σε μονομαχίες. Οπότε αυτό μας κάνει 4. Να μην έχω και την άνεση για ακόμη μία προρύθμιση; Σύνολο 4 ή 5 θα ήταν πολύ πολύ καλύτερα από το σημερινό πακέτο των μόλις 2.

Εσείς τι λέτε;

μα σε αυτο αποσκοπει η εταιρεια στο να δωσεις σβολια αν θελεις παραπανω απο 2, οποτε τα επιπλεον τα βλεπω χλωμο να γινουν.
 

DeletedUser5084

Guest
TW Collections

Ήδη έχει δημιουργηθεί κάτι κοντινό σε αυτό που αναφέρεται στο αρχικό ποστ. Εκτός του ημερολογίου, τα υπόλοιπα αντικείμενα (αναλώσιμα) εμφανίζονται συμμαζεμένα με ένα μοναχά «κλικ», οι συνταγές το ίδιο, καθώς και τα διπλά (άχρηστα) αντικείμενα μας. Ωσότου λοιπόν αποκτήσουμε την δυνατότητα παραμετροποίησης της καρτέλας αποθεμάτων μας, μπορουμε να χρησιμοποιουμε το script TW Collections

Μια σύντομη περιγραφή του script θα βρείτε σε ένα παλαιότερο πόστ μου στο φόρουμ μας εδώ
Ο Sfageas έκανε τη μετάφραση στα Ελληνικά και πλέον δουλεύει υπέροχα.

Προτού βιαστείτε να κρίνετε, κατηγορήσετε ή απορρίψετε αυτό το εργαλείο ως παράνομο, ρίξτε μια ματιά στο φόρουμ του net., τι λένε για αυτό οι διαχειριστές του φόρουμ ή ακόμα και ο ίδιος ο «γενικός» (Da Twista)! :gl
 
Κορυφή