2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΟΝΟΜΑΧΙΩΝ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4530
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser6978

Guest
Συμφωνώ και επ' αυξάνω με Nagual. Τώρα αν κάποιος έφαγε 48ωρο 1 ή 2 μέρες πριν το τέλος του τουρνουά και του λείπουν 1 ή 2 μονομαχίες ας του επιτραπεί να τις κάνει. Οσοι μπήκαν διακοπές να πάνε να... διαγραφτούν!
 

black.thunder

Μέλος
Όπως είπα και στην ανακοίνωση μου στο 1ο θέμα το τουρνουά έχει τελειώσει. Θα πάρετε τους βαθμούς για τις μονομαχίες που δεν έγιναν. Περιμένουμε να μας ενημερώσουν όλοι για το ποιος δεν τους έκανε τις επιθέσεις που έπρεπε.
 

DeletedUser6275

Guest
Δε καταλαβαινω γιατι καποιοι δεν εκαναν τις μονομαχιες τους. Τοτε γιατι συμμετειχαν στο τουρνουα; Βέβαια το σύστημα ηταν τελείως διαβλητό και η κατάταξη διαμορφώθηκε σύμφωνα με τις επιθυμίες καποιων (ναι, στημένα κι εδω)! Μετα τις πρώτες ήττες κάποιοι "εδιναν" αποτελέσματα σε φιλους και γνωστούς αφου οι ίδιοι αδυνατούσαν να νικήσουν.

Ομορφος κοσμος ηθικος αγγελικα πλασμένος. :w
 

DeletedUser4530

Guest
Προσωπικά θεωρώ πως 2 ολόκληρες εβδομάδες είναι υπέρ του δέοντος αρκετές για να ολοκληρώσεις τις απαιτούμενες μονομαχίες. Αν δεν το έκανε κάποιος είναι γιατί δεν ήθελε και όχι γιατί δεν πρόλαβε. Μεταξύ μας… δεν κατάλαβα γιατί αυτοί οι «κάποιοι» δήλωσαν συμμετοχή.

Φίλε xryma, το γνωρίζουμε όλοι μας πως όση παράταση και να δόσεις σε αυτούς που δεν «κατάφεραν» να ολοκληρώσουν τις μονομαχίες τους σε διάστημα 14 ημερών, δεν θα το επιτύχουν ούτε σε 14 μήνες!

Σημειωτέων πως όλο αυτό το διάστημα οι μάχες οχυρών είναι φιλικές και οι οχυρομαχοι μας στο «πάγο».

Ας λήξει εδώ αυτό το τουρνουά γιατί έχουμε και άλλες «δουλειές» να κάνουμε.

Ντουυυυυυυυυυυυ
:bn

ως ενα σημειο συμφωνω μαζι σου. ομως ενα γεγονος (οχι μονο ενα τουρνουα μονομαχιων η οχυρομαχιων αλλα και ενα διαγωνισμο σταυρολεξου κτλ) γινεται οχι για να το ξεπεταξουμε αλλα για να το ευχαριστηθουμε ολοκληρονοντας το. γι αυτο θα πρεπει να εχουμε υπομονη ωστε να ολοκληρονεται σωστα και με το δυνατον λιγοτερα παρατραγουδα. φυσικα υπαρχουν τα καλως κειμενενα οπως και τα κακως. θα πρεπει να διαφυλασονται τα καλως κειμενα και να απομακρυνονται τα κακως κειμενα. με την λογικη αυτη λοιπον θα πρεπει να δωθουνε λυσεις στα πιθανα προβληματα και τυχον κολυματα που μπορει να υπαρξουν ωστε να μην υπαρχουν αδικειες (οχι εσκεμενες αλλα ισως απο καποια οριοθετηση καταστασεων).
στο διαταυτα λοιπον αυτο που ζηταω ειναι να μην δωθουνε βεβιασμενες λυσεις ωστε να αποφευχθουνε οσο γινεται παρατραγουδα η αδικιες προς τους συμμετεχοντες.
ενα παραδειγμα προσωπικο ας πουμε ειναι οτι εμενα δεν μου κανανε επιθεσεις 4 συμπαικτες απο το γκρουπ μου. απο τους 4 τους 3 πιθανον τους εχω ενω τον εναν πιθανον δεν τον εχω. οπως επισης αλλος ενας συμμετεχοντας του γκρουπ μου ειναι σε 48ωρη οποτε ασχοληθω μαζι του και το κανω πολυ συχνα που επισης πιθανον να τον εχω. αλλο ενα ειναι οτι κι εγω ειχα προβλημα με την συδνεση μου για καποιες μερες. το να μην γινουν οι μονομαχιες αυτο επιρεαζει το τελικο αποτελεσμα. συμφωνω φυσικα οτι καποιοι ισως κανουν εσκεμενα ενεργειες. ομως δεν θα πρεπει να διαφυλαχθει η ορθοτητα της διοργανωσης ετσι ωστε να μην υπαρξουν αδικιες που καποιος πιθανον να μην φταιει;!
αν θελουμε να γινονται διαφορα γεγονοτα και να υπαρχει συμμετοχη σε αυτα ωστε να το χαιρομαστε, θα πρεπει να υπαρχει ορθοτητα, και λυσεις οσο μπορουμε περισσοτερο.
η υπομονη ειναι αρετη! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6665

Guest
φιλε χryma εγω τελειωσα τις επιθεσεις μου μεσα σε 3 μερες και στους 6 που δεν μου εκαναν επιθεση δεν τους εφταναν 2 εβδομαδες?προσωπικα οσους ψιθυρους εστειλα για να ερθουν να με χτυπησουν,αλλος ελεγε οτι δεν ασχολειται,αλλος αναρωτιοταν αν συνεχιζεται το τουρνουα και αλλα κουφα.τωρα αν διεκδικεις μια θεση στην πρωτη τριαδα ας λαβουν υποψην τους την ενεργητικοτητα του καθε παιχτη στο τουρνουα
 

DeletedUser4530

Guest
φιλε χryma εγω τελειωσα τις επιθεσεις μου μεσα σε 3 μερες και στους 6 που δεν μου εκαναν επιθεση δεν τους εφταναν 2 εβδομαδες?προσωπικα οσους ψιθυρους εστειλα για να ερθουν να με χτυπησουν,αλλος ελεγε οτι δεν ασχολειται,αλλος αναρωτιοταν αν συνεχιζεται το τουρνουα και αλλα κουφα.τωρα αν διεκδικεις μια θεση στην πρωτη τριαδα ας λαβουν υποψην τους την ενεργητικοτητα του καθε παιχτη στο τουρνουα

οταν εχεις πολλες νικες οπως εσυ ειναι λογικο να τελειωσεις μεσα σε 3 η λιγοτερες μερες τις επιθεσεις σου σε σχεση με αλλον που ειναι ολο ανασκελα και με 48ωρες! θελει τον χρονο του.
οπως και να εχει γενικα αυτα τα γεγονοτα θελουν τοσο καλη μελετη οσο και αναλογο χρονο για να ολοκληρωθουνε. συμφωνω οτι καποια γινονται εσκεμενα αλλα υπαρχουν και καταστασεις που θελουν τον χρονο τους!
θα μου αρεσε να ειμουν στους 1ους αλλα δεν αναφερομαι μονο σε εμενα. ανεφερα μερικα γεγονοτα προσωπικα ως συμβαντα αλλα και ως παραδειγματα μιας κι ακουγονται και στα αλλα γκρουπ διαφορα.

ανεξαρτητα την καταταξη που θα παρω ηταν μια καλη εμπειρια για μενα κι αν επαναλυφθει παλι στον κ7 η σε αλλον κοσμο, με τα σημερινα δεδομενα θα παρω παλι μερος! :)
εξαλου οπως λεει κι ο ποιητης: "παντα καποιος θα ειναι καλυτερος απο σενα και παντα θα εισαι καλυτερος απο καποιον αλλον!" :)
 

DeletedUser6978

Guest
αυτά τα αποτελέσματα του τουρνουά κόκαλα έχουν?
 

DeletedUser4530

Guest
σχετικα με τις βαθμολογιες υπαρχουν καποια αποτελεσματα που ειναι με μαυρο χρωμα (προφανως οι μη γενομενες μονομαχιες) και δινουν καποια νικη σε καποιον. μπορει να μας εξηγησει καποιος αρμοδιος τι σημαινει αυτο και με τι κρητιρια δινονται αυτες οι νικες;
εχω την εντυπωση οτι ο τροπος που κρινονται οι μη γενομενες μαχες αδικουν και μαλιστα πολυ!
 

black.thunder

Μέλος
Για τι βαθμολογία θα θέλαμε να ξέρετε πως οι βαθμολογίες με:
Α)κόκκινο και πράσινο χρώμα είναι οι μονομαχίες που έχουν γίνει και έχουν σταλθεί στον Game Master Player.
Β) πορτοκαλί χρώμα είναι οι μονομαχίες που ενημερωθήκαμε από τους παίχτες πως δεν έχουν γίνει. (Για διάφορους λόγους π.χ. δεν επιτέθηκε ο αντίπαλος η δεν πρόλαβαν να κάνουν τις μονομαχίες λόγο αποκλεισμού) κτλ.
Γ) μαύρο χρώμα είναι οι μονομαχίες που δεν έχουμε πάρει καμία ενημέρωση και δώσαμε την νίκη στον αμυνόμενο. Αν όμως κάποιος μαζεύει περισσότερους πόντους με αυτόν τον τρόπο από κάποιον που έχει κάνει όλες τις μονομαχίες εννοείτε πως δεν μετράει η βαθμολογία με μαύρα γράμματα.

Επίσης οι παίχτες DionF και Mysthrio είναι εκτός τουρνουά γιατί ενημερωθήκαμε πως ήτανε εκτός πόλης η σε διακοπές κατά τι διάρκεια του τουρνουά.
 

DeletedUser4530

Guest
Για τι βαθμολογία θα θέλαμε να ξέρετε πως οι βαθμολογίες με:
Α)κόκκινο και πράσινο χρώμα είναι οι μονομαχίες που έχουν γίνει και έχουν σταλθεί στον Game Master Player.
Β) πορτοκαλί χρώμα είναι οι μονομαχίες που ενημερωθήκαμε από τους παίχτες πως δεν έχουν γίνει. (Για διάφορους λόγους π.χ. δεν επιτέθηκε ο αντίπαλος η δεν πρόλαβαν να κάνουν τις μονομαχίες λόγο αποκλεισμού) κτλ.
Γ) μαύρο χρώμα είναι οι μονομαχίες που δεν έχουμε πάρει καμία ενημέρωση και δώσαμε την νίκη στον αμυνόμενο. Αν όμως κάποιος μαζεύει περισσότερους πόντους με αυτόν τον τρόπο από κάποιον που έχει κάνει όλες τις μονομαχίες εννοείτε πως δεν μετράει η βαθμολογία με μαύρα γράμματα.

Επίσης οι παίχτες DionF και Mysthrio είναι εκτός τουρνουά γιατί ενημερωθήκαμε πως ήτανε εκτός πόλης η σε διακοπές κατά τι διάρκεια του τουρνουά.

B) και με τι κριτηριο γινεται η βαθμολογια αφου δεν γινανε;
Γ) δεν εχετε δωσει νικη στους αμυνομενους αλλα στους επιτεθεμενους!

ποια η διαφορα του Β με του Γ ειτε ενημερωθηκατε ειτε οχι για το αν γινανε εφοσον δεν γινανε; ετσι κι αλλιως δεν γινανε, οποτε τι κριτηριο εχετε για τις βαθμολογιες αυτες; στο δικο μου γκρουπ το 3 εχω ενημερωσει για τις μονομαχιες που δεν μου γινανε αλλα δεν πηρανε πορτοκαλι χρωμα αλλα μαυρο! παρατηρω οτι οι πορτοκαλι βαθμολογιες δινουν ποντους σε συγκεκριμενα ατομα που φυσικα ανεβαζει βαθμολογια και σε μερικες περιπτωσεις χωρις να εχουν κανει πολλες μονομαχιες και οχι πολλες γινομενες νικηφορες. οπως και σε αλλα γκρουπ με μια γρηγορη ματια βλεπω οτι ευνοουνται συγκεκριμενα ατομα που τυχαινει να ειναι και στην ιδια συμμαχια!

ας ελενξουμε ολοι οι συμμετεχοντες στο γκρουπ του ο καθενας και ας μην βιαζομαστε να βγουν βεβιασμενα καποια αποτελεσματα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Για τι βαθμολογία θα θέλαμε να ξέρετε πως οι βαθμολογίες με:

Γ) μαύρο χρώμα είναι οι μονομαχίες που δεν έχουμε πάρει καμία ενημέρωση και δώσαμε την νίκη στον αμυνόμενο.


μα δεν τις δώσατε στον αμυνόμενο όλες απλά λένε 1-0
 

DeletedUser6531

Guest
ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ!! Ο ΠΑΙΚΤΗΣ VOUPER ΜΕ ΒΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΕΧΑΣΕ.. ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ... [report=10561958d52ea1d9f4]Μονομαχία: vouper εναντίον Outlaw Kid[/report]


20t1nl

http://prntscr.com/20t1nl

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ


Υ.Γ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΝ ΠΑΙΚΤΗ NEKARA ΤΟΝ ΝΙΚΗΣΑ ΣΤΗΝ ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ... ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΟΣ...
Outlaw Kid vs Nekara 0-1
Nekara vs Outlaw Kid 1-0
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6350

Guest
Ενσταση κυριε Προεδρε....

Για την μονομαχια με τον παιχτη Mysthrio δεν μου εχουν δωθει οι 3 ποντοι,ενω απο οτι ειδα στα αποτελεσματα αλλων παιχτων του γκρουπ μου τους εχουν δωθει κανονικα και σε αμυνα και σε πειθεση οι 3 βαθμοι

Παρακαλω να γινει ξανα το αθροισμα των ποντων και να μου δωθει πανηγυρικα η νικη :D
 

cord

Ex-The West Team
Λογω του οτι πολλες μονομαχιες δεν εγιναν, αυτο που καναμε στον υπολογισμο των βαθμων ηταν το εξης:
Οπου οι μονομαχιες που δεν εγιναν και ηταν σε θεση να αποφασισουν θεση στην καταταξη των 3 πρωτων, φεραμε ολες τις μονομαχιες αυτες στον ιδιο αριθμο ωστε ολοι οι εμπλεκομενοι για τις πρωτες θεσεις να παρουν ισο αριθμο ποντων ωστε να ειναι πιο δικαιο για ολους.
Οπου υπαρχει 1-0 με εντονο μαυρο, οι ποντοι εχουν παει στον παιχτη που πρεπει.
Ελεγχουμε παλι ολες τις καταταξεις, μονομαχιες, βαθμους ωστε να μην γινει καποιο λαθος και θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα συντομα.
Αλλα και λαθος να γινει, εδω ειμαστε για να το διορθωσουμε.
 

DeletedUser7034

Guest
όνομα:sckosta
Χαρακτήρας:Πρωτάρης
Επίπεδο:10
Επιπεδο μονομαχιας:10:sh:cowboy:
 

DeletedUser7034

Guest
όνομα:sckosta
Χαρακτήρας:Πρωτάρης
Επίπεδο:10
Επιπεδο μονομαχιας:10:sh:cowboy:

και τωρα τι κανω
 

DeletedUser6531

Guest
ΕΝΣΤΑΣΗ Νο.2

"Outlaw Kid vs DionF 0-1" - Έχω στειλει την αναφορά απο αυτην την μονομαχία ρε παιδιά. Ηταν νικη υπερ μου!!
http://prntscr.com/21foma

" Outlaw Kid vs kokoras 4 0-1" - Ποτε δεν εγινε αυτη η μονομαχία γιατι ο συγκεκριμενος παικτης μπηκε σε κατασταση διακοπών!!! Οποτε οι βαθμοι δεν θα επρεπε να πανε σε εμενα?? Ενημερωσα κιολας οτι δεν μπορω να του κανω μονομαχια για τον συγκεκριμενο λογο!!!!

" Outlaw Kid vs Nekara 0-1" -- Ακομα να αλλαχτει σε 1-0.

Στο γκρουπ μου ηταν 10 ατομα, που σημαινει οτι ειναι πρεπει να κανω 10 μονομαχίες και να δεχτώ 10. Εγω εκανα ολες τις μονομαχιες που έπρεπε εκτος αυτην με τον κοκορα γιατι μπηκε διακοπες. Δεν δεχτηκα επιθεση απο τον makis995 και DionF. Μηπως να διορθωσουμε κατιι/?????
 
Κορυφή