Πρόταση για τουρνουά οχυρών

  • Δημιουργός θέματος joahna
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
το έχετε κουράσει παρα πολύ το θέμα και παίχτες και διαχειριστές

αν θέλετε εσείς οι διαχειριστές να διοργανώσετε το πρωτάθλημα βγάλτε μια ανακοινώσει όπου να λέει ότι θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχη στο τουρνουά οι αρχηγοί κάθε ομάδας

νομίζω ότι εάν ακολουθήσετε το πρόγραμμα το ποδοσφαιρικό εύκολα βγαίνουν οι αγωνιστικές

βάλτε και μερικά πρέπει όσο αναφορά το πόσους παίχτες πρέπει να έχει κάθε ομάδα.

επίσης βάλτε πλαφόν στα level δηλαδή κάθε ομάδα θα πρέπει να έχει τόσους από 100 level και πάνω τόσους από 70 level και πάνω (καταλαβαίνετε)

τώρα σε ποιον κόσμο θέλετε να το κάνετε καντε το σε οποιον να είναι εξάλλου θα είναι δοκιμαστικό το πρώτο

άντε και εάν δεν μπορείτε η δεν έχετε χρόνο εσείς οι διαχειριστές στρατολογήστε μερικούς κοινούς θνητούς να βάλουν και αυτοί ένα χεράκι
 

DeletedUser3340

Guest
Απορία

Μπορεί μία πόλη που ανήκει σε μία μικρή συμμαχία που αποτελείται από λίγα άτομα να πάει στο διαγωνισμό μαζί με μία άλλη συμμαχία μεγαλύτερη?
Αφού το δηλώσει βέβαια στη διαχείριση.
 

DeletedUser

Guest
Μπορεί μία πόλη που ανήκει σε μία μικρή συμμαχία που αποτελείται από λίγα άτομα να πάει στο διαγωνισμό μαζί με μία άλλη συμμαχία μεγαλύτερη?
Αφού το δηλώσει βέβαια στη διαχείριση.

Ναι αυτό μπορεί να γίνει απλά θα πρέπει να δηλωθούν οι πόλεις και οι παίχτες. Εννοείται πως αυτή η πόλη παει μεμονομένα και όχι σαν συμμαχία.
Αν απο την άλλη μια μικρή συμμαχία θέλει να ενωθεί για το τουρνουα με μια μεγαλύτερη απλά θα πρέπει να δηλωθεί απο την αρχή.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα
Βρίσκω λίγο φειδωλή την εταιρεία στις ανταμοιβές θα μπορούσε να είναι και τριπλάσιες , αν σκεφτούμε ότι θα λαμβάνουν μέρος κάπου 280 άτομα σε κάθε σέρβερ , ή εναλλακτικά να υπήρχαν διπλάσιες διαβαθμίσεις , πχ ανά 10 επίπεδα
διότι 20 επίπεδα διαφορά στις μάχες οχυρών είναι μεγάλη διαφορά.
Όσον αφορά τον 1 , δεν νομίζω ότι συμμετέχουν σε μάχες παίχτες στη πρώτη κατηγορία επιπέδων όπως έχει ορισθεί. Για τους σέρβερς που θα λάβει χώρα το συμβάν προσωπικά συμφωνώ , για τον μέν 1 γιατι εκεί γίνονται σοβαρές μάχες , για τον 7 γιατί θα δώσει κίνητρο στους παίχτες να ασχοληθούν με τα οχυρά. Όμως το συμβάν θα πρέπει σταδιακά να λάβει χώρα και στους άλλους σέρβερς , στον μεν 6 γιατί γίνονται καθημερινά πολύ καλές μάχες και στους υπόλοιπους , για να ζωντανέψουν.
 

black.thunder

Μέλος
Μιας και είναι τα οχυρά το πράγμα που με κρατάει ακόμα στο παιχνίδι αν το επιθυμεί και η συμμαχία μου πολύ ευχαρίστως να σας βοηθήσω ως 1 απ τους 2 αντιπροσώπους τις συμμαχίας μου και στους 2 κόσμους που παίζω (κ1 και μπουφφαλο).

Η πρόταση για το τουρνουά είναι καλή. Μόνο ένα πράγμα με κάνει να σκέφτομαι. Γιατί να μην υπάρχει όριο μαχών ??
Σαν ένας παίχτης που παίζω σε όλους τους κόσμους έχω να σας πω ένα πράγμα:
Όποιες συμμαχίες ξεκίνησαν πολλαπλές κατέληξαν στο αποτέλεσμα πως οι πολλαπλές δεν κάνουν καλό για τη συμμαχία.

Γιατί να μην παίξουμε 14 μέρες ξύλο μεταξύ μας με 1 μάχη την ημέρα ?
Πιστεύεται πως θα είναι καλύτερα να βαράει 5 οχυρά η 1 συμμαχία και 5 η άλλη μετά όλοι οι παίχτες να ρωτάνε στους υπεύθυνους σε ποια μάχη να πάνε αλλά να μην το ξέρει και αυτός ?

Αν υπάρξει μεγάλη συμμετοχή και από τις 2 πλευρές ας μην βαράμε μικρά. Μεσαία και μεγάλα για να παίξουν όλοι.
 

DeletedUser3541

Guest
Μελέτησα με προσοχή το πλάνο που προτείνει η ομάδα διαχείρισης σχετικά με το τουρνουά και δεν μπόρεσα να βρω κάποιο τρανταχτό λάθος ή αδύναμο σημείο.

Διάβασα και για τα παράπονα των τυχοδιωκτών, ότι θα τους είναι δύσκολο να κατακτήσουν κάποιο από τα έπαθλα. Ίσως, οι περισσότεροι γύροι στην σημαία ως επιτιθέμενοι θα ήταν μια καλή κατηγορία για έπαθλο και στην οποία έχουνε ένα προβάδισμα οι τυχοδιώκτες.

Όσο για τους κόσμους που θα γίνει το τουρνουά... από κάπου πρέπει να ξεκινήσουνε.
Προτείνω στους διαμαρτυρόμενους συμπαίκτες από τον κ6 να "κυνηγήσουν" τους διαχειριστές ώστε να τους υποσχεθούν ότι θα γίνει το τουρνουά και στον κόσμο τους έστω και μετά από τους άλλους κόσμους!
Προσωπικά πιστεύω πως αν το τουρνουά δοκιμαστεί σε άλλους κόσμους, τότε την επόμενη φορά θα είναι ακόμα καλύτερο!
 

DeletedUser

Guest
+1 black.thunder

Η πρόταση για το τουρνουά είναι καλή. Μόνο ένα πράγμα με κάνει να σκέφτομαι. Γιατί να μην υπάρχει όριο μαχών ??
Σαν ένας παίχτης που παίζω σε όλους τους κόσμους έχω να σας πω ένα πράγμα:
Όποιες συμμαχίες ξεκίνησαν πολλαπλές κατέληξαν στο αποτέλεσμα πως οι πολλαπλές δεν κάνουν καλό για τη συμμαχία.

Γιατί να μην παίξουμε 14 μέρες ξύλο μεταξύ μας με 1 μάχη την ημέρα ?
Πιστεύεται πως θα είναι καλύτερα να βαράει 5 οχυρά η 1 συμμαχία και 5 η άλλη μετά όλοι οι παίχτες να ρωτάνε στους υπεύθυνους σε ποια μάχη να πάνε αλλά να μην το ξέρει και αυτός ?

Αν υπάρξει μεγάλη συμμετοχή και από τις 2 πλευρές ας μην βαράμε μικρά. Μεσαία και μεγάλα για να παίξουν όλοι.

Συμφωνω απολυτα με τον black.thunder! Πιστευω οτι αν δεν υπαρξει ενα οριο μαχων, εκτος οτι θα χαλασει ο διαγωνισμος, μπορει να χαλασει και ο σερβερ για λιγο καιρο!

Βεβαια να μην περιοριστουμε στην 1. Η δικη μου προταση ειναι, να υπαρχουν 2 μαχες! 1 αμυνα και 1 επιθεση! ΑΛΛΑ να υπαρχει χρονος μεταξυ των μαχων! Δηλαδη να ειναι με διαφορα 1 ωρας η 2 ωρων, οι μαχες.

Αν δεν υπαρξει οριο, παει το τουρνουα....
 

DeletedUser

Guest
Σχετικα με τους τυχαδες που θυξατε ειναι οντως ενα προβλημα οτι ουτε τις ζημιες των μονομαχων φτανουν αλλα ουτε και τις αποφυγες των εργατων..(Μεταξυ μας επιλογη σας ηταν να κανετε τυχα αλλα τελος παντων) Επειδι δεν νομιζω να βρεθει λυση στο προβλημα των τυχαδων,αν θελετε να διεκδηκισετε καποιο απο τα επαθλα κοψτε ζωη και ανεβαστε στατιστικα.. Γιατι οπως προειπατε ο ρολος των τυχαδων σε ενα οχυρο ειναι να περνουν παιδια.

Βεβαια να μην περιοριστουμε στην 1. Η δικη μου προταση ειναι, να υπαρχουν 2 μαχες! 1 αμυνα και 1 επιθεση! ΑΛΛΑ να υπαρχει χρονος μεταξυ των μαχων! Δηλαδη να ειναι με διαφορα 1 ωρας η 2 ωρων, οι μαχες.

Σχετικα με αυτο φιλε μου αν υπαρχουν 2 μαχες την μερα θα υπαρχουν διαμαρτυριες οτι δεν προλαβαινουμε να γεμισουμε ζωη για να παμε στην επομενη μαχη και μπλα μπλα μπλα.. Εγω πιστευω οτι καλο θα ηταν να κανουμε μια μαχη και Καλη! :wk
 

DeletedUser6245

Guest
Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :

1) Είπατε ότι θα δωθούν σε όλους από μία ζώνη InnoGame αλλά σε ποιους όλους ;; Δηλαδή στους νικητές ή σε όσους πήραν μέρος στο διαγωνισμό;;;

2)Πως θα μπορούμε να πάρουμε συμμετοχή σε αυτόν το διαγωνισμό ;;;

Α και κάτι άλλο .

Είπατε πριν για τους τυχάδες που έχουν τις αποφυγές . Οι μονομάχοι έχουν τα λεγόμενα "κρίτικαλ" , δεν είναι άδικο για τους τυχάδες αυτό . (δεν είμαι τυχάς απλά το λέω)
 

black.thunder

Μέλος
Εγω πιστευω οτι καλο θα ηταν να κανουμε μια μαχη και Καλη! :wk


Και εγώ ακριβώς αυτό λέω.
Επίσης πιστεύω πως ο καλύτερος τρόπος είναι να πάνε οι μάχες εναλλάξ. Αφού θα ολοκληρωθεί το τουρνουά σε 14 μέρες και οι 2 πλευρές θα έχουν 7 άμυνες και 7 επιθέσεις.
 

DeletedUser4995

Guest
Όπως ειπώθηκε και πιο πάνω ο τυχάς δεν κάνει αποφυγές απλά έχει πιθανότητα μετά από δύο χτυπήματα στον ίδιο γύρο να μην υποστεί άλλο χτύπημα, όχι να βγάλει αποφυγή! Για το πρόβλημα των τυχάδων δεν υπάρχει πιστεύω λύση, ο τυχάς είναι καλός μόνο για ντροπς! Κι όσο για τον φίλο μας παραπάνω ναι επιλογή μου ήταν να φτιάξω τυχά ενώ ήμουν νοομπ και επίλεξα την κατηγορία αυτή επειδή μου άρεσε η ινδιάνα στην φωτό! Αν με ρωτούσες τώρα μετά από σχεδόν δύο χρόνια στο παιχνίδι, στρατιώτη θα έφτιαχνα ασυζητητής!
 

DeletedUser5982

Guest
Συγνωμη ρε παιδες..Αν κανω λαθος διορθωστε με για να καταλαβω 5 πραγματα σοβαρα..


Το τουρνουα θα διεξαχθει στον μπαφαλο..Στον οποιο μπαφαλο δεν υπαρχει κοσμος..πως να το κανουμε δηλαδη..Για του λογου το αληθες

Μπαφαλο

-UNITED CRF- 30 Απρ, 12 10:27 μμ 84 vs 92
ΜΠΙΤΑΚΙΑ 28 Απρ, 12 11:49 μμ 103 vs 89
ΦΑΠΑ ΣΤΗ ΦΑΠΑ 27 Απρ, 12 10:49 μμ 42 vs 43(!)
Le0dokardos 27 Απρ, 12 10:43 μμ 22 vs 56
ΠΟΡΚΟΥΑ 26 Απρ, 12 9:44 μμ 84 vs 79

Αριζονα

ΝΤΕRTY DANCING 1 Μάι, 12 11:29 μμ 84 vs 98
Middle Immortal Fort 30 Απρ, 12 10:12 μμ 84 vs 100
GRUNGE29 Απρ, 12 11:14 μμ 84 vs 100
ΟΙΚΟΣ ΑΝτΟΧΗΣ 27 Απρ, 12 11:33 μμ 120 vs 137


Noμιζω εγινα κατανοητος..

Και θα πω και αυτο..Δεν υπαρχει παικτης που ασχολητε με ενεργα με τα οχυρα στον μπαφαλο που να μην ασχολητε σε αλλον κοσμο..-μην αρχησετε να μου λετε εξαιρεσεις του κανονα-Αλλα υπαρχουν παικτες που παιζουν σε αλλους κοσμους και ασχολουνται με οχυρα για πολυ καιρο που δεν παιζουν στον μπαφαλο..Και ο νοων νοειτω...


Κανεται μια καλη κινηση ρωτηστε μας και μας τι θελουμε..Να γινει μια δημοκρατικη διαδικασια για να μην υπαρξη και γκρινια..
 

DeletedUser

Guest
Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :

1) Είπατε ότι θα δωθούν σε όλους από μία ζώνη InnoGame αλλά σε ποιους όλους ;; Δηλαδή στους νικητές ή σε όσους πήραν μέρος στο διαγωνισμό;;;

Μην κανουμε ασκοπα ερωτηματα διαβασε καλυτερα την ανακοινωση.
 

DeletedUser

Guest
Συγνωμη ρε παιδες..Αν κανω λαθος διορθωστε με για να καταλαβω 5 πραγματα σοβαρα..


Το τουρνουα θα διεξαχθει στον μπαφαλο..Στον οποιο μπαφαλο δεν υπαρχει κοσμος..πως να το κανουμε δηλαδη..Για του λογου το αληθες

Μπαφαλο

-UNITED CRF- 30 Απρ, 12 10:27 μμ 84 vs 92
ΜΠΙΤΑΚΙΑ 28 Απρ, 12 11:49 μμ 103 vs 89
ΦΑΠΑ ΣΤΗ ΦΑΠΑ 27 Απρ, 12 10:49 μμ 42 vs 43(!)
Le0dokardos 27 Απρ, 12 10:43 μμ 22 vs 56
ΠΟΡΚΟΥΑ 26 Απρ, 12 9:44 μμ 84 vs 79

Αριζονα

ΝΤΕRTY DANCING 1 Μάι, 12 11:29 μμ 84 vs 98
Middle Immortal Fort 30 Απρ, 12 10:12 μμ 84 vs 100
GRUNGE29 Απρ, 12 11:14 μμ 84 vs 100
ΟΙΚΟΣ ΑΝτΟΧΗΣ 27 Απρ, 12 11:33 μμ 120 vs 137


Noμιζω εγινα κατανοητος..

Και θα πω και αυτο..Δεν υπαρχει παικτης που ασχολητε με ενεργα με τα οχυρα στον μπαφαλο που να μην ασχολητε σε αλλον κοσμο..-μην αρχησετε να μου λετε εξαιρεσεις του κανονα-Αλλα υπαρχουν παικτες που παιζουν σε αλλους κοσμους και ασχολουνται με οχυρα για πολυ καιρο που δεν παιζουν στον μπαφαλο..Και ο νοων νοειτω...


Κανεται μια καλη κινηση ρωτηστε μας και μας τι θελουμε..Να γινει μια δημοκρατικη διαδικασια για να μην υπαρξη και γκρινια..


Σιερα μιας και το αναφερεις θα ειναι μια καλη ευκαιρια να αυξηθουν οι οχυρομαχοι στον μπούφαλο και να γινουν καλες μαχες.
 

DeletedUser4995

Guest
Ανοίξαμε ένα θέμα για να βελτιώσουμε το παιχνίδι και να το κάνουμε πιο ενδιαφέρον με ένα διαγωνισμό! Κι εγώ αντέδρασα αρχικά ως προς τον κόσμο αλλά μόλις διευκρινίστηκε η απορία μου και μην έχοντας να προτείνω ιδέες απλά σώπασα! Γράψτε το κείμενό σας και συνομιλήστε ήρεμα! Τα παιδιά δουλεύουν εθελοντικά και σπαταλούν πολύ από το προσωπικό τους χρόνο για να βελτιώσουν το παιχνίδι! ΔΕΝ είναι αναγκασμένοι να δέχονται ούτε ειρωνικά ούτε υποτιμητικά σχόλια ειδικά για την προσωπικότητά τους! Όλοι μάθαμε κανόνες σωστής έκφρασης, γραφής και κανόνες σωστού διαλόγου νομίζω... χρησιμοποιήστε τους και βοηθήστε! Βάλτε και λίγο τον εαυτό σας στην θέση τους! Μην αντιδράτε για την αντίδραση, διεκδικήστε το δίκιο σας με σωστό τρόπο, αλλιώς χάνετε σε επίπεδο σωστής συμπεριφοράς!
 

DeletedUser3920

Guest
Καλησπερα,
θα ειμαι λακωνικος και θα σταθω σε τρεις βασικους αξονες.

1. Μια νεα προσπαθεια παει να ξεκινησει. Ας της δωσουμε ωθηση και οχι αφορμες για να μην πραγματοποιηθει καν.

2. Σκεφτειτε ιδεες και τροπους για να γινει καλυτερο το συγκεκριμενο εγχειρημα. Το να διαμαρτυρεσαι για το οτι δεν θα γινει στον κοσμο σου πρωτα αλλα σε καποιον αλλο δοκιμαστικα ειναι το λιγοτερο ελλειψη διορατικοτητας και σε δευτερο σταδιο πιθανως και εγωισμος. Εχεις επενδυσει χρονο και χρημα στο παιχνιδι, το ιδιο και πολλα παιδια σε πολλους και διαφορους κοσμους.. Αν θες να ''πληρωθεις'' την επενδυση σου, προφανως επρεπε να την εχεις κανει αλλου. Η διαχειριση εχει εγγυηθει να γινει η προσπαθεια σε παραπανω απο ενα κοσμους. Η σειρα ειναι μικρης σημασιας.. Δεξου το

3. Οταν σε ενα διαγωνιστικο κομματι που διοργανωνει η εκαστοτε ομαδα διαχειρισης ανα σερβερ με δικια της πρωτοβουλια, αναφερεσαι σε θεματα δομης του παιχνιδιου(π.χ μπονους τυχαδων) και διαμαρτυρεσαι γι'αυτα, τοτε απλα εχεις αδικο και το αδικο σου ειναι διπλης αναγνωσης. Μια πρωτη αναγνωση ειναι οτι σε λαθος ατομο διαμαρτυρεσαι και σε δευτερη αναγνωση ειναι λαθος και το θεμα που διαμαρτυρεσαι(αρα σπαμμαρεις = προβαλεις ακυρες/αχρηστες με το θεμα πληροφοριες και δεδομενα).

Κλεινοντας να δωσω τα ευσημα στα παιδια που ασχολουνται με μια κινηση που θα αναζωογονησει το παιχνιδι, λιγο ή πολυ αν ξεκινησει, μενει να το δειξει ο χρονος..


Vaggos17
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3082

Guest
Σχετικα με τους τυχαδες που θυξατε ειναι οντως ενα προβλημα οτι ουτε τις ζημιες των μονομαχων φτανουν αλλα ουτε και τις αποφυγες των εργατων..(Μεταξυ μας επιλογη σας ηταν να κανετε τυχα αλλα τελος παντων)


μιας και μας προεκυψες οψιμος οχυρομαχος ισως θα επρεπε να σου θυμισω οτι οταν ξεκινησαμε [καποιοι] στον κ1 ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΚΟΜΑ ΟΧΥΡΑ?
 

DeletedUser

Guest
Σχετικά με τους "αδικημένους" τυχάδες σε Μ.Ο. ζημιάς κ αποφυγών θα μπορούσε να δοθούν βραβεία ξεχωριστά σε κάθε κατηγορία παίχτη, δηλ. ξεχωριστα σε τυχα, μονομάχο, εργάτη και στρατιώτη. Ίσως αυτό θα ήταν πιο δίκαιο
 

DeletedUser3409

Guest
Καλησπέρα καλή ιδέα το τουρνουά... αλλά ίσως θα πρέπει κατα την γνώμη μου να αλλάξουν οι όροι συμμετοχής, γιατί όταν γίνεται ένα τουρνουά θα πρέπει όλοι να έχουν τις ίδιες δυνατότητες, (σαν συμμαχίες, εν προκειμένω) να διεκδικήσουν την νίκη... (μη απαραίτητο) ή καλύτερα την συμμετοχή, θα αναλύσω τι εννοώ για τον Κ1 και φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για τους άλλους κόσμους:

Αρχικά μια ανάλυση του Κ1: Στον K1 Παίζουν πλέον 2954 παίκτες, ας κάνουμε μια ανάλυση των συμμαχιών που διαθέτουν οχυρά γιατί απαραίτητος όρος να συμμετέχει μια συμμαχία είναι:

Κάθε συμμαχία που θέλει να λάβει μέρος στο διαγωνισμό θα πρέπει να έχει τουλάχιστον απο ένα μεγάλο, μεσαίο, μικρό οχυρό φουλ χτισμένο.


Οπότε πάμε να δούμε τι παίζετε:
Συμμαχία:

1. Just Do it:

Παίκτες Συνολικά 588
Μεγάλα οχυρά (25)
Μεσαία οχυρά (22)
Μικρά οχυρά (18)

2. Side By Side:
Παίκτες Συνολικά 619
Μεγάλα οχυρά (13)
Μεσαία οχυρά (19)
Μικρά οχυρά (20)

3. Σαλιάρηδες:*
Παίκτες Συνολικά 104
Μεγάλα οχυρά (7)
Μεσαία οχυρά (9)
Μικρά οχυρά (6)

4. Πρώην The parliament:
Παίκτες Συνολικά 42
Μεγάλα οχυρά (1)
Μεσαία οχυρά (1)
Μικρά οχυρά (0)**

* Διευκρίνηση για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις Τα οχυρά που αναφέρονται δεν είναι όλα των συμμαχιών... είναι και όσα συμμετέχουν πόλεις π.χ. Η Συμμαχία μου -Σαλιάρηδες- έχει 2 μεγαλα, 2μεσαία και 2 μικρά οχυρά, δικά της
**Δεν μπορούν να συμμετεχουν γιατί δεν έχουν μικρό

α) Ο διαγωνισμός μπορεί να γίνει εφόσον υπάρχουν τουλάχιστον 2 αντίπαλες συμμαχίες.
Μπορούν άλλες πόλεις να συμμετασχουν μαζί με κάποια από τις 2 συμμαχίες και ας μην ανήκουν σε αυτές; από ότι φαίνεται, μάλλον όχι, εκτός αν ενταχθούν σε κάποια συμμαχία.

β) Ο διαγωνισμός μπορεί να γίνει εφόσον υπάρχουν τουλάχιστον 2 αντίπαλες συμμαχίες.
Νομίζω ότι είναι λάθος να αποκλείεις 2000 παίκτες από το παιχνίδι, γιατί αν κρίνω από Κ1 οι μόνοι που μπορούν να συμμετέχουν κανονικά είναι οι 2 υπερσυμμαχίες και κανείς άλλος... (και διευκρινίζω εδώ πριν αρχίσουν οι κορώνες, ότι αν κρατιέται ακόμη ο Κ1 είναι από τα παιδιά των 2 υπερσυμαχιών, οι υπόλοιποι απλώς δίνουμε χρώμα είτε μελανό είτε κάποιο άλλο)

γ) Κάθε συμμαχία μπορεί να επιτεθεί μόνο στα οχυρά που έχει δηλώσει μια αντίπαλη.
Μάχες που γίνονται σε άλλα οχυρά δεν θα προσμετρώνται
.
Δεν υπάρχει όριο μαχών. Όσες επιθέσεις ή άμυνες θεωρεί πως μπορει να βγάλει μια συμμαχία είναι δικό της θεμα.
Όλα τα οχυρά που κατακτήθηκαν μετά το τέλος του διαγωνισμού θα πρέπει να επιστραφούν.

Αυτό από μόνο του σημαίνει ότι για να συμμετέχεις πρέπει να έχεις να δηλώσεις 10 οχυρά... αλλιώς θα πας μόνο επίθεση αν είσαι μικρή συμμαχία μετα από την 1η μέρα:p.


Λοιπόν θα πείτε τι θες Αραμπ και φωνάζεις πάλι δεν θες να γινει το τουρνουά... όπως τότε με τις μονομαχίες... που φώναζες και δεν πήρες μέρος
όχι θέλω να γίνει, όπως ήθελα να γίνει και τότε το τουρνουα μονομαχιών αλλά με κάποιους όρους που θα μπορούν (ή τουλάχιστον να έχουν την δυνατότητα) να συμμετεχουν περισσότεροι... και αναφέρω τι πιστεύω πως πρέπει να γίνει:

1)Ας δηλώσουν ομάδες... ομάδες των 100 ατόμων (όπως βλέπετε βάζω παραπάνω από ότι μπορούμε να μαζεψουμε εμείς σαν συμμαχία) και η κάθε ομάδα να δηλώνει με 2 οχυρα ένα μεσαίο και ένα μικρό... έτσι θα μπορούν να συμμετεχουν περισσότερες ομάδες... από τις 2 υπερσυμμαχίες (βασικά)... ενω θα μπορούν να γίνουν και άλλες ομάδες αν παραχωρηθούν από τις 2 υπερσυμαχίες οχυρά... εφόσον μετα το πέρας του τουρνουα τα οχυρά θα επιστραφούν!!!
2)Το διάστημα του τουρνουα ας υπάρξει κατα συνθήκη ανακωχή, λόγω ότι στην αναμπουμπούλα χαίρεται ο Λύκος!!!
3)Η Ζώνη να μην πάει σε δημοπρασία, γιατί έτσι αποκλείονται τα μικρά λέβελ, μου φαίνεται δύσκολο, να αφήσω να την πάρει σε δημοπρασία κάποιος 70ρης... που ούτε έχει τα χρήματα που έχω εγω λόγω λέβελ ή λόγω επαγγελματος:p

Αυτά από εμένα και ελπίζω να σας προβληματισα λίγο, δεν αναφερομαι σε πολλαπλές γιατί στον μπάφαλο των χρηματων θα έχει σε 3 ώρες 5 μάχες και η εταιρεία θα βγάλει καλά από το τουρνουά:p

ΕΠΙΣΗΣ!!! Γιατί στον Κ1 δεν τελειώνει πρώτα το πρόζεκτ βορείων και νοτίων... πριν πεθάνουν οι παίκτες μας απο βαθειά γηρατειά... και μετα να κάνουμε το τουρνουά...

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!!!
 

DeletedUser3920

Guest
Δεν θελω να απανταω προσωπικα. Αναγκαζομαι. Ειμαι περισσοτερο απο ορισμενους στον αιωνα που διαβιω. Μην ξεχασουμε πως παντα η ιστορια εχει την ταση να επαναλαμβανεται. Και αν ο αναχρονισμος που βρισκεις ειναι το παντεσπανι ας στο μεταφρασω σε συγχρονους ορους.. - Μα ο κοσμος πειναει, δεν εχει ρευστο να κινηθει...- Δεν εχει ρευστο; Ας χρησιμοποιησει πιστωτικη/paysafe(οπως προτιμας)

Δεν κρινω ανθρωπους, κρινω στασεις και λεγομενα. Στον εικονικο κοσμο που ειμαστε αυτο εχω για στοιχειο απ'τον καθενα που ερχομαι σε επαφη εδω.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή