ΜΑΧΕΣ ΟΧΥΡΩΝ - ΚΑΤΑΠΑΥΣΗ ΠΥΡΟΣ

  • Δημιουργός θέματος T00L
  • Ημερομηνία έναρξης

Να γίνει κατάπαυση μέχρι να μπει το update για τα bonus των χρυσων riffle?


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    131
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser1712

Guest
για να κανεις σχέδια για το μέλλον πρέπει να μάθεις το παρελθόν σου...

γιατί δεν στέλνουμε τους αμερικανους να πάνε στους πολέμους τους με τεχνολογίες του 1980?

οι 'τρομοκράτες' δεν έχουν την ίδια τεχνολογία είναι άνισο για αυτούς!

Ας μην λέμε ότι θέλουμε....

και φυσικά δεν έχει νόημα όλο αυτό το θέμα κάνατε υπομονή και κάναμε τόσο καιρό

παρακαλέσατε για Κατευνασμό σαμάνου και βρήκαμε όλοι τα χρυσά τότε χαρήκατε γιατί βρήκατε πρώτοι πιο πολλά και κάνατε λίγο πιο εύκολες νίκες

τώρα το παιχνίδι δεν ανατράπηκε αλλα γύρισε στο παρελθόν είναι το ίδιο με αυτό που ίσχυε όταν δεν υπήρχαν μπόνους, με την διαφορά ότι το πλεονέκτημα είναι στους επιτιθέμενους.

Ότι δεν μπορείς να αποφυγής απόλαυσε το ακόμη και να χάνεις
γιατί αν δεν μάθεις να χάνεις δεν θα μάθεις να κερδίζεις!

Πού να ξέρω αν δουλεύει; Γι’ αυτό υπάρχουν οι beta testers. Εγώ απλά έγραψα τον κώδικα.
Linus Torvalds
 

DeletedUser

Guest
παιδιά ακούστε και την δικια μου ταπεινή γνώμη...

όσοι θέλετε να σταματσουν οι μάχες πάτε κόντρα στο ίδιο Το Παιχνίδι...
το παιχνίδι που μας αρέσει μας έδωσε την δυνατότητα να βρούν κάποιοι τον γρίφο και να πάρουν το χρυσό όπλο οχυρών...
δεν κατάλαβα? γιατί τόσος κόπος κάποιον παιδιών να πάει χαμένος επειδή δεν μπορούν να βγάλουν άμυνες τα οχυρά...να βρείτε το αντίδοτο τον χρυσών και να παίξετε εάν όχι χαρείτε την μάχη...

ΑΡΚΕΙ ΟΜΩΣ
η οποιες συμφωνίες μεταξύ τον συμμαχιών να τηρηθούν για να μην ΧΑΛΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
έτσι μέχρι να μπει η νέα έκδοση ένας μια μέρα άμυνα και την άλλη επίθεση και οποιος βγάλει άμυνα να καυχιέται στον αντίπαλο

OUGK!
 

DeletedUser482

Guest
Αν και δεν παίζω σε οχυρά θα ήθελα να πω την άποψή μου για το θέμα.

Το παιχνίδι είναι ζωντανό και εξελίσσεται.
Μέχρι να φανούν οι αδυναμίες και να γίνουν οι απαραίτητες διορθώσεις περνάει λίγος καιρός.
Αυτό όμως δεν σημαίνει πως πρέπει να εγείρουμε θέματα περί ανισοτήτων διότι απλά δεν υπάρχουν.

Αν πάρουμε την απλή αριθμητική αν προσθέσουμε +1 και -1 μας δίνει 0.
Αυτό ακριβώς είναι το ισοζύγιο των οχυρών μεταξύ των δύο μεγάλων συμμαχιών που αντιπαρατίθενται εδώ.

Αν η συμφωνία κυρίων ορίζει πως κάθε μέρα η μία συμμαχία χτυπάει ένα οχυρό της άλλης,
και πάρουμε ως αξίωμα πως κερδίζει πάντα ο επιτιθέμενος
τότε το αποτέλεσμα θα είναι καλές και δυνατές μάχες με σκοπό την καλύτερη άμυνα αλλά και η ισορροπία στον αριθμό των οχυρών να μένει η ίδια.

Αφήστε το παιχνίδι να κυλήσει...
Σε λίγο καιρό θα έχουμε άλλα δεδομένα.

Φιλικά

El Telehi
 

DeletedUser

Guest
Γιατί να σταματήσουμε τις μάχες ρε παιδιά;!

Τώρα είναι ευκαιρία να κερδίσει και η Side by side κανένα οχυρό για να περηφανεύονται στο μέλλον! Από εκεί που κερδίζαν μια στις 20 τώρα κερδίζουν μια στις δύο.

Μέτα την επόμενη αναβάθμιση ξέρουν ότι πάλι θα γυρίσουν στα παλιά τους ποσοστά επιτυχίας!

Γι αυτό και ο nivas είναι τόσο αρνητικός στην κατάπαυση!



Κανατε μια προταση (για λογους που ακομα ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει καταλαβει).
Βαλατε μαλιστα ολους τους δικους σας να την ψηφισουν εδω ωστε να διαμορφωσετε κλιμα.
Επικαλεστηκατε το δημοψηφισμα ενοσω ειχαν ψηφισει μονο δικοι σας.
Δειτε ξανα το αποτελεσμα...
Η προταση σας ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΤΑΙ. Το ζητημα τελειωσε εδω.
Η κλαψα σας μπορει να γινει και στα δικα σας φορουμ. Δεν ειναι αναγκη να κλαιτε δημοσιως.

Καλη συνεχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ
ΠΟΣΟ ΜΙΖΕΡΙΑ ΡΕ
ΕΛΕΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4097

Guest
nivas,
Κανατε μια προταση (για λογους που ακομα ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει καταλαβει).
Για να νιώσεις επιτέλους. Η πρόταση έγινε γιατί το παιχνίδι έτσι όπως έχει γίνει με τα τόσα χρυσά εξελίσεται σε ξενέρωμα. Δεν κρατιέται οχυρό με τίποτα. Σήμερα έφαγα critical 1210 ζημιά, αν είναι δυνατόν. Άλλος σύμμαχος,που είναι και στημένος οχυρομάχος γιατί πες ότι εγώ δεν είμαι, έφαγε 1300+!!!!!!!! Αν ειναι ποτέ δυνατόν!
Η πρόταση έγινε γιατί έτσι δεν ευχαριστιέται κανείς!!!!!! Ούτε εσείς πιστεύω... Τουλάχιστον ας μπει ένα sub-patch με αυτή την αλλαγή.
Αν δεν κατάλαβες και τώρα τι να πω...

Βαλατε μαλιστα ολους τους δικους σας να την ψηφισουν εδω ωστε να διαμορφωσετε κλιμα.

Αν πιστεύεις ότι η συμμαχία μας θα έκανε κάτι τέτοιο, τότε τι να πω. Είσαι μακριά νυχτωμένος. Νομίζω ότι έχουμε αποδείξει ότι ξέρουμε και να χάνουμε, όπως ξέρουμε και να κερδίζουμε.

Επικαλεστηκατε το δημοψηφισμα ενοσω ειχαν ψηφισει μονο δικοι σας.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν το έχουμε ψηφίσει μόνοι. Προφανώς υπάρχουν και από τη δική σας μεριά ξενερωμένοι.

Δειτε ξανα το αποτελεσμα...
Η προταση σας ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΤΑΙ. Το ζητημα τελειωσε εδω.

Το αποτέλεσμα όποιο και αν είναι, είναι σεβαστό. Κανείς δεν τραμπούκισε κανένα να ψηφίσει ή να αποδεχτεί κάποια συγκεκριμένη θέση.

Η κλαψα σας μπορει να γινει και στα δικα σας φορουμ. Δεν ειναι αναγκη να κλαιτε δημοσιως.

Βλέπεις κανένα να κλαίει??? Όσα οχυρά κερδίζετε, άλλα τόσα χάνετε... Κάνε την άθροιση και θα το καταλάβεις... Αφού ούτε εσείς μπορείτε να κρατήσετε οχυρό.

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο από την αρχή δυναμιτίζεις το κλίμα. Εδώ μιλάμε και ανταλλάζουμε απόψεις. Δεν είμαστε ούτε κερδισμένοι της υπόθεσης για να γελάμε, ούτε χαμένοι για να κλαίμε. Όπως αντίστοιχα και σεις.
Οπότε σταμάτα τις σπόντες εδώ και μην δημιουργείς κλίμα από εκεί που δεν υπάρχει.
Το θέμα είναι καθαρά η ευχαρίστηση του να κάνεις μάχη οχυρού, τίποτα περισσότερο τίποτε λιγότερο...Σκέψου ότι πήρατε οχυρό σήμερα χωρίς να ανέβαιτε σε πύργους. Αν αυτό εσένα σου στέκει τότε τι να πω.
 

DeletedUser3451

Guest
Η προταση σας ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΤΑΙ. Το ζητημα τελειωσε εδω.
Η κλαψα σας μπορει να γινει και στα δικα σας φορουμ. Δεν ειναι αναγκη να κλαιτε δημοσιως.

Καλη συνεχεια.

...Είπε ο άνθρωπος με τις περισσότερες απαντήσεις στο θέμα από οποιονδήποτε άλλον.

Φαίνεται να μην σε ενδιαφέρει καθόλου το θέμα!!! Έχω διαβάσει την άποψή σου περίπου 20 φορές. Υποθέτω ότι κάποιος σου ανάθεσε να απαντάς προσωπικά σε όποιον λέει την γνώμη του;;;! :blk

Πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι το αίσθημα νίκης που έχεις είναι επειδή σταμάτησες να χάνεις συνέχεια, και όχι γιατί κερδίζεις κάτι. Πληροφοριακά (γιατί δεν δείχνετε να το καταλαβαίνετε): +1-1 = 0.

Άσε μας λίγο τώρα να κλαφτούμε με την ησυχία μας γιατί μας χαλάει να χάνουμε ένα οχυρό και την επόμενη να το παίρνουμε πίσω.


 

DeletedUser315

Guest
δεν θέλουμε ανακωχή
απορρίψαμε αυτήν την εκδοχή
το μήνυμα εστάλει
μη λέμε τα ίδια πάλι
πρέπει να κλείσει εδώ το θέμα
και πείτε μου αν λέω ψέμα

("μιλώντας ως παίχτης")
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
nivas,

Για να νιώσεις επιτέλους. Η πρόταση έγινε γιατί το παιχνίδι έτσι όπως έχει γίνει με τα τόσα χρυσά εξελίσεται σε ξενέρωμα. Δεν κρατιέται οχυρό με τίποτα. Σήμερα έφαγα critical 1210 ζημιά, αν είναι δυνατόν. Άλλος σύμμαχος,που είναι και στημένος οχυρομάχος γιατί πες ότι εγώ δεν είμαι, έφαγε 1300+!!!!!!!! Αν ειναι ποτέ δυνατόν!
Η πρόταση έγινε γιατί έτσι δεν ευχαριστιέται κανείς!!!!!! Ούτε εσείς πιστεύω... Τουλάχιστον ας μπει ένα sub-patch με αυτή την αλλαγή.
Αν δεν κατάλαβες και τώρα τι να πω...



Αν πιστεύεις ότι η συμμαχία μας θα έκανε κάτι τέτοιο, τότε τι να πω. Είσαι μακριά νυχτωμένος. Νομίζω ότι έχουμε αποδείξει ότι ξέρουμε και να χάνουμε, όπως ξέρουμε και να κερδίζουμε.



Προσωπικά πιστεύω ότι δεν το έχουμε ψηφίσει μόνοι. Προφανώς υπάρχουν και από τη δική σας μεριά ξενερωμένοι.



Το αποτέλεσμα όποιο και αν είναι, είναι σεβαστό. Κανείς δεν τραμπούκισε κανένα να ψηφίσει ή να αποδεχτεί κάποια συγκεκριμένη θέση.



Βλέπεις κανένα να κλαίει??? Όσα οχυρά κερδίζετε, άλλα τόσα χάνετε... Κάνε την άθροιση και θα το καταλάβεις... Αφού ούτε εσείς μπορείτε να κρατήσετε οχυρό.

Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο από την αρχή δυναμιτίζεις το κλίμα. Εδώ μιλάμε και ανταλλάζουμε απόψεις. Δεν είμαστε ούτε κερδισμένοι της υπόθεσης για να γελάμε, ούτε χαμένοι για να κλαίμε. Όπως αντίστοιχα και σεις.
Οπότε σταμάτα τις σπόντες εδώ και μην δημιουργείς κλίμα από εκεί που δεν υπάρχει.
Το θέμα είναι καθαρά η ευχαρίστηση του να κάνεις μάχη οχυρού, τίποτα περισσότερο τίποτε λιγότερο...Σκέψου ότι πήρατε οχυρό σήμερα χωρίς να ανέβαιτε σε πύργους. Αν αυτό εσένα σου στέκει τότε τι να πω.

Ολα μου τα ποστ εχουν απαντησεις στα επιχειρηματα που θεσατε με τις θεσεις σας. ΟΛΑ εχουν αντεπιχειρηματα... Και ερχεται το δικο σου:

"Γιατί να σταματήσουμε τις μάχες ρε παιδιά;!

Τώρα είναι ευκαιρία να κερδίσει και η Side by side κανένα οχυρό για να περηφανεύονται στο μέλλον! Από εκεί που κερδίζαν μια στις 20 τώρα κερδίζουν μια στις δύο.

Μέτα την επόμενη αναβάθμιση ξέρουν ότι πάλι θα γυρίσουν στα παλιά τους ποσοστά επιτυχίας!

Γι αυτό και ο nivas είναι τόσο αρνητικός στην κατάπαυση!"

Ξαναδιαβασε το και πες μου ποιος δυναμιτιζει το κλιμα?


Λοιπον, αν ειχατε κανει καποια συμφωνια με την innogames οτι οσο υπαρχουν μαχες οχυρων δεν θα τρωτε hit 1200 ποντων δεν αφορα στη side by side.
Αρα δεν υπαρχει κανενας λογος να σταματησει να ισχυει η μεταξυ μας συμφωνια.
Ειναι τοσο απλο...
Και ειπα περιπου 3 φορες αλλα δεν εγινε κατανοητο. Θα το ξαναπω.
Θελουμε να προσπαθησουμε υπ'αυτες τις συνθηκες να βγαλουμε αμυνα.
ΠΕΙΡΑΖΕΙ???????
Το ζητημα εξαντληθηκε.
Οι προσωπικες αναφορες και οι χαρακτηρισμοι φανερωνουν ελλειψη επιχειρηματων.
Οταν κανεις μια προταση υπαρχει το ενδεχομενο να απορριφθει.
Οπερ και εγενετο...

Και μετα αρχισε η κλαψα!!!
Γι'αυτο λεω. Κλαψτε μονοι αν αυτο θελετε. Εγω ουτε μιζερο θα σε πω, ουτε θα χρησιμοποιησω κανεναν αλλο χαρακτηρισμο μονο και μονο επειδη διαφωνουμε.

Τελος εδω. Καλη συνεχεια.
 

DeletedUser4097

Guest
Ολα μου τα ποστ εχουν απαντησεις στα επιχειρηματα που θεσατε με τις θεσεις σας. ΟΛΑ εχουν αντεπιχειρηματα... Και ερχεται το δικο σου:

"Γιατί να σταματήσουμε τις μάχες ρε παιδιά;!

Τώρα είναι ευκαιρία να κερδίσει και η Side by side κανένα οχυρό για να περηφανεύονται στο μέλλον! Από εκεί που κερδίζαν μια στις 20 τώρα κερδίζουν μια στις δύο.

Μέτα την επόμενη αναβάθμιση ξέρουν ότι πάλι θα γυρίσουν στα παλιά τους ποσοστά επιτυχίας!

Γι αυτό και ο nivas είναι τόσο αρνητικός στην κατάπαυση!"

Ξαναδιαβασε το και πες μου ποιος δυναμιτιζει το κλιμα?

Αρχικά δες ποιος το πόσταρε το συγκεκριμένο και μετά βάζε σε παράθεση Sancho Perez...

Γι'αυτο λεω. Κλαψτε μονοι αν αυτο θελετε. Εγω ουτε μιζερο θα σε πω, ουτε θα χρησιμοποιησω κανεναν αλλο χαρακτηρισμο μονο και μονο επειδη διαφωνουμε.

Eίδες να σε χαρακτηρίζω κάπως??? Νομίζω ότι ήμουν πολύ ευγενής...

Και ειπα περιπου 3 φορες αλλα δεν εγινε κατανοητο. Θα το ξαναπω.
Θελουμε να προσπαθησουμε υπ'αυτες τις συνθηκες να βγαλουμε αμυνα.
ΠΕΙΡΑΖΕΙ???????
Το ζητημα εξαντληθηκε.

Όχι δεν πειράζει. Είπε κανείς ότι πειράζει? Σου ξανάπα το θέμα ήταν η απόλαυση μιας μάχης. Αφού δε θέλεις να το καταλάβεις, δε μπορώ να κάνω κάτι. Ούτε θα κάτσω να σου λέω τα ίδια και τα ίδια τη στιγμή που έχεις φρακάρει σε μια άποψη. Δικαίωμά σου να λες την άποψή σου, όπως δικαίωμά μας να λέμε και την δικιά μας. Προφανώς και το θέμα έληξε εφόσον διαφωνούμε.

Οι προσωπικες αναφορες και οι χαρακτηρισμοι φανερωνουν ελλειψη επιχειρηματων.
Οταν κανεις μια προταση υπαρχει το ενδεχομενο να απορριφθει.
Οπερ και εγενετο...

Οι προσωπικές αναφορές έγιναν γιατί αυτά που λες δε στέκουν, και προσπάθησα να σου εξηγήσω ποια ήταν η άποψη των περισσότερων από την πλευρά μας. Νομίζω ότι σου εξέθεσα πολλά επιχειρήματα τώρα αν δε τα διάβασες δε μπορώ να κάνω κάτι.

Δεν έχω να πω κάτι περισσότερο.
Καλή συνέχεια!

Υ.Γ Το nick μου είναι Sancho, όχι John Smith. :w
 

DeletedUser

Guest
χαλαραααααα

γτ το εχετε παρει τοσο προσωπικα? δεν σας επιβαλει κανεις τπτ αν δεν θελετε. Εαν αποφασισετε να σταματησετε τις μαχες η να τις συνεχισετε ειναι δικο σας θεμα κ της ηγεσιας σας. το να λετε "μονο ετσι κερδιζετε οχυρα κτλ κτλ" δεν καλυτερευει τα πραγματα. μην κανετε τα πραγματα χειροτερα για τους αρχηγους των συμμαχιων σας, αλλα βοηθηστε τους με την δημοσκοπηση να καταλαβουν αν σας αρεσουν οι μαχες οπως εχουν γινει πλεον η οχι. κ στην τελικη δεν νομιζω να να σταματησουν οι μαχες λογικα ολο κ καποια φιλικη θα γινει.
 

DeletedUser

Guest
Sancho Perez με συγχωρεις.
Το μηνυμα που θεωρησα οτι δυναμιτιζει το κλιμα δεν ηταν το δικο σου.
Εκανα λανθασμενο quote και σου ζηταω συγνωμη.
Γι'αλλον ηταν αυτο :)
 

DeletedUser1712

Guest
nivas,
...Σκέψου ότι πήρατε οχυρό σήμερα χωρίς να ανέβαιτε σε πύργους. Αν αυτό εσένα σου στέκει τότε τι να πω.

όταν μου φέρνεις έτοιμο φαγητό το οποιο μου αρεσει δεν θα σκεφτώ τι πρέπει να μαγειρέψω και να πάω να το ετοιμάσω!

τη διαφορα τον 8-10 χρυσών που είχατε στην αρχή στις μάχες την έχουμε τώρα εμείς αλλα παρολαυτά δεν είμαστε κερδισμένοι όπως εσείς τότε, που και λόγο διάφορων συγκυριών είχαμε τον κόσμο μας εκτος του παιχνιδιού.

όπως είπα όλο αυτό δεν έχει ουσία 2 άμυνες έμειναν μάλλον στον καθένα οποιος βγάλει μια κέρδισε στην έκδοση 1.30

αλλα και να αργήσει παραπάνω, εξετάσεις έχουν οι περισσότεροι καλοκαιριάζει.. πάλι έρημος θα είναι ο gr1 όπως και πέρσι και πρόπερσι..
 

DeletedUser3409

Guest
στο 1ο μνμα είπα να κάνω πλάκα... μπας και ησυχάσετε όλοι... ναι τα χρυσά είναι άδικα όπλα... σε αυτή την έκδοση.... μα τότε γιατί τόσο καιρό πριν κάνατε στημένες μάχες... ή μάλλον κάναμε... για τα ντροπ... και το ΚΛΕΙΔΑΚΙ!!! Γιατί αλλάξαμε όλοι ικανότητες σε εξαιρετικές... ή εμπόριο.... μα φυσικά για το ΚΛΕΙΔΑΚΙ... είχατε όλοι σκοπό να κάνετε όλες τις αποστολές... δεν το πιστεύω... μα τότε τι το θέλατε όλοι το ΚΛΕΙΔΑΚΙ μα για το χρυσό όπλο... ναι αποδείχτηκε... πως... οι τομείς γίνονται υπερτομείς... αλλά ρε παιδιά έλεος... καθορίζετε τα οχυρά... εσείς οι 2 υπερσυμμαχίες... για να σας χτυπήσουμε οι άλλοι πρέπει να κάνουμε παπάδες οπότε... παίξτε... και αν δεν βρεθεί κανένας μάγκας να βγάλει άμυνα... (φυσικά όχι εμείς... οπότε δοκιμάστε στα δικά σας οχυρά μόνο...:p) το πολύ πολύ να πάτε ισοπαλία... ως την 1.31... αμάν μην τα θέλετε όλα δικά σας... α και επειδή έχουμε αύριο επίθεση και εμείς, ας μην έρθετε άμυνα αφού δεν βγαίνει... :w
 

DeletedUser2752

Guest
Αν και καταντάει πλέον κουραστικό, εγώ θα το ξαναπώ, γιατί μάλλον μερικοί δεν έχουν πάρει χαμπάρι τίποτα.

Η πρόταση τις Parliament έγινε διότι οι μάχες οχυρών πλέον ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΝΑΙ Ξ-Ε-Ν-Ε-Ρ-Ω-Τ-Ε-Σ...
Ειλικρινά ποία η διαφορά να γίνεται μια μάχη στημένη για xp και να επιστρέφετε το οχυρό, ή από την άλλη τη μια μέρα να χτυπάει ένα οχυρό η μία συμμαχία και την επόμενη να το ξαναχτυπάει η άλλη και να το παίρνει πίσω........
Και να το κάνω και πιο λιανά φίλε nivas(αναφέρομαι σε εσένα, γιατί έχεις κάνει τα περισσότερα post εδώ μέσα από πλευράς side by side)....
Εχθές πήρατε οχυρό χωρίς να ακουμπήσετε το οχυρό, ούτε καν πύργους δεν ανεβήκατε.....την αμέσως προηγούμενη μέρα εμείς ανεβήκαμε στους πύργους και εσείς φύγατε μέσα από το οχυρό και πήγατε όλοι στον βόρειο μεγάλο τομέα και κάνατε άμυνα!!!!!!
Δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ.....αν έμπαινε ένας νέος παίχτης εκείνη την ώρα, για να δει την εξέλιξη της μάχης, θα πίστευε ότι κάποιο bug υπάρχει και αλλάξανε τα χρώματα, από μπλε σε κόκκινα μεταξύ άμυνας και επίθεσης!!!!
Τώρα αν αυτό σου αρέσει......τότε τι να πω, έχουμε άλλα γούστα.
 

DeletedUser1129

Guest
Αν και καταντάει πλέον κουραστικό, εγώ θα το ξαναπώ, γιατί μάλλον μερικοί δεν έχουν πάρει χαμπάρι τίποτα.

Η πρόταση τις Parliament έγινε διότι οι μάχες οχυρών πλέον ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΝΑΙ Ξ-Ε-Ν-Ε-Ρ-Ω-Τ-Ε-Σ...
Ειλικρινά ποία η διαφορά να γίνεται μια μάχη στημένη για xp και να επιστρέφετε το οχυρό, ή από την άλλη τη μια μέρα να χτυπάει ένα οχυρό η μία συμμαχία και την επόμενη να το ξαναχτυπάει η άλλη και να το παίρνει πίσω........
Και να το κάνω και πιο λιανά φίλε nivas(αναφέρομαι σε εσένα, γιατί έχεις κάνει τα περισσότερα post εδώ μέσα από πλευράς side by side)....
Εχθές πήρατε οχυρό χωρίς να ακουμπήσετε το οχυρό, ούτε καν πύργους δεν ανεβήκατε.....την αμέσως προηγούμενη μέρα εμείς ανεβήκαμε στους πύργους και εσείς φύγατε μέσα από το οχυρό και πήγατε όλοι στον βόρειο μεγάλο τομέα και κάνατε άμυνα!!!!!!
Δηλαδή ΗΜΑΡΤΟΝ.....αν έμπαινε ένας νέος παίχτης εκείνη την ώρα, για να δει την εξέλιξη της μάχης, θα πίστευε ότι κάποιο bug υπάρχει και αλλάξανε τα χρώματα, από μπλε σε κόκκινα μεταξύ άμυνας και επίθεσης!!!!
Τώρα αν αυτό σου αρέσει......τότε τι να πω, έχουμε άλλα γούστα.

Βρε αγορι μου, βρε παλικαρι μου.
Έτσι όπως έχουν τα πράγματα, είναι περίπου όπως το προτείνατε.
Είναι σαν να παίζουμε για το xp.
Την μια έχουμε εμείς το οχυρο, την άλλη εσείς!!!!
Αφήστε μας να προσπαθούμε να βρούμε την λύση στην άμυνα, αν υπάρχει..
Τι σας καίει δλδ?
Μήπως τα καταφέρουμε και βγούμε από πάνω?
Μα αφού λέτε πως δεν γίνετε, τι φοβάστε?

Ο φίλος nivas, ο kirilatis, αλλά και άλλοι είπαν επιλυμένα πως εσείς κάποτε που υπερισχύατε σε χρυσά όπλα δεν παραπονεθήκαμε και ας χάναμε το ένα οχυρό μετά το άλλο.
Τώρα που έχουμε εμείς τα πιο πολλά και θέλουμε να προσπαθήσουμε να κάνουμε άμυνα το κάνατε ολόκληρο θέμα.
Και να ψηφοφορίες και να ψευτοπροφάσεις και να “είναι άδικο που έχουμε πολλά χρυσά” και να "Ξ-Ε-Ν-Ε-Ρ-Ω-Τ-Ε-Σ Μ-Α-Χ-Ε-Σ".
Όταν είχατε το πάνω χέρι δεν ήταν ξενέρωτες?

Τόσα οχυρά μας πήρατε και δεν βγάλαμε αχνά, να μην πω για την καζούρα που φάγαμε.
Τι φοβάστε λοιπόν μήπως τα καταφέρουμε και πάρουμε ΕΝΑ οχυρό?

Οι απαντήσεις που δίνατε μέχρι τώρα δεν συμπεριελάμβαναν απάντηση σε αυτό που όλοι μας λεμε και ξαναλέμε. Είναι σαν να μην το βλέπετε.
Όμως με αυτόν τον τρόπο εμένα μου δίνετε την εντύπωση πως έχω δίκιο και όλα αυτά που λέτε και υποστηρίζετε είναι ψευδοπροφάσεις.

Ελπίζω να μην έγινα εριστικός, δεν ήταν αυτός ο στόχος μου, παρά να πάρω επιτέλους μια απάντηση στο ερώτημα που τέθηκε από την αρχή που βάλατε την ψηφοφορία.

Συγνώμη εάν σας κούρασα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Εχοντας μεινει σχεδον 1 χρονο μακρυα απο την ενεργο δραση στον κ1 ισως θα μπορουσα να εχω και εγω μια γνωμη βλεποντας τα πραγματα απο μια σχετικα ουδετερη σκοπια .Αυτο που δεν περιμενα να δω στον κ1 ειναι γκρινια . Νομιζα οτι ειχατε ξεπερασει απο καιρο αυτο το σταδιο και ειχατε γινει ολοι τζεντλεμαν με τα γαλικα σας το πιανο σας και το κρουασαν σας αλλα βλεπω να πεφτουν στο τραπεζι πολλες μπηχτες και απο τις δυο μεριες και χαιρομαι φυσικα . Ηταν λογικο πιστευω οταν πλεον εχουν ολοι προσβαση στα χρυσα να συμβει κατι τετοιο , κατι αναλογο συνεβη και οταν πηραν ολοι μαζι το χρυσο κολτ και το χρυσο σπαθι , ολοι αρχισαμε να αλλαζουμε τα σκιλ μας και δε διναμε ποια καμια σημασια στο οπλο , συντομα καταντησε βαρετο , δε μου λεει κατι να βαραω τον τοολ πχ να κερδιζω με σκορ 250-300 και μετα να βαραει αυτος και κερδιζει παλι με 250-300 ισα απλα για το χπ . Το ιδιο συμβαινει τωρα και με τα οχυρα , γεμισαμε χρυσα ολοι εχουμε βρει τα ιδανικα ρουχα το ιδανικο στησιμο το ιδανικο οπλο , και εχετε φτιαξει μια στρατια με ραμπο εναντιον μιας αλλης στρατιας με ραμπο που μια κερδιζει ο ενας και μια ο αλλος. ΒΑΡΕΤΟ .Καμια διαφορετικοτητα , ολοι ιδιοι
Μια λυση καπως δυσκολη θα ηταν να αλλαξετε ολοι σκιλς συμφωνα με τα νεα δεδομενα ,οπως κανανε καποτε οι μονομαχοι αλλα εδω μιλαμε να αλλαζουν σκιλλς 300 ατομα , οποτε μαλλον τρωτε ακυρο

Μια μου σκεψη ειναι οτι εδω θα φανει και η μαγκια καποιων στρατηγων να καταφερουν να κρατησουν αμυνα , προσωπικα θα παραδεχτω παρα πολυ την ομαδα που θα κρατησει αμυνα μεχρι το update και δε περιμενα απο τους μεγαλους στρατηγους να κανουν πισω και να μη βαλουν κατω τα πραγματα να βρουν μια καποια λυση.

Ελπιζω και περιμενω πολλα απο το crafting ?? ετσι δε λεγετε ? Ισως αυτη η νεα προταση της ΙΝΝΟ στο παιχνιδι να κανει επιτελους τη διαφορα ωστε ο καθε χαρακτηρας να αποκτησει το δικο του μοναδικο προφιλ και σκοπο , με τη δικη του μοναδικη συνταγη που θα τον κανει διαφορετικο απο τους αλλους , ελπιζω στη πορεια με τα επομενα update να καταφερει μεσο του crafting η ΙΝΝΟ εγω να ειμαι ο λακορας με τα δικα μου ιδιαιτερα χαρακτηριστικα το δικο μου χαρακτηριστικο οπλο , και να μην ειμαι αλλο ενα χρυσο μεσα στο πληθος και αλλος ενας μονομαχος με χρυσο κολτ μεσα στους μονομαχους , αλλα ενας παιχτης με τη δικη του ξεχωριστη υπογραφη οπως και ολοι οι αλλοι

Θα μπορουσε πιχι να υπαρχει συνταγη που για 5 γυρες να μη τρως βολες σε οχυρο , η συνταγη που να σου δινει 10χιλ ζωη η συνταγη με +200 ηγεσια κτλ κτλ , Τι ποιο ωραιο απο το να εχει ο αντιπαλος κρυμενους ασους στο μανικι διαφορετικους καθε φορα , και εσυ να προσπαθεις να μαντεψεις τι εχει για να τον αποκρουσεις και μετα να περασεις εσυ στην επιθεση .Ειδικα σε μαχες οχυρων αυτο θα ειναι ολα τα λεφτα γιατι ο καθε παιχτης σε καθε μαχη θα εχει τον δικο του ιδιαιτερο σκοπο αναλογα με τη συνταγη που θα εχει φαει , ουτε μπορουμε να φανταστουμε ακομα αυτη τη στιγμη τις προπτικες που εμφανιζονται
Μεχρι τοτε ομως ας παιξουμε μαχες σαν ρομποτακια στη σειρα ενα δυο ενα δυο καθε φορα τα ιδια ενα δυο ενα δυο καμια εκπληξη ενα δυο ενα δυο ξερω πως θα παιξεις αυριο βραδυ στο οχυρο χεχε , γεια σας κυριε ραμπο μας , ω μα τι κανετε κυριε ραμπο2 μας κτλ κλτ
ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ

ΥΓ αμα σταματησετε τις μαχες πειτε το μου να βαρεσω μια ολα τα οχυρα του κ1 , με πεθυμησαν , τα κοιταω στο χαρτη και μου λενε βαρα μας λακορα ξεθαψε το ρημαδι το τσεκουρι σου επιτελους , ενα αλλο μου τραγουδουσε ρε παιδια , τι με κοιτας ? θα σου θυμισω εγω ποτε με βαρεσες , τη νυχτα που θεμελιωναν τις πυραμιδες ..... μετα καταλαβα οτι στην tv ειχα λιακοπουλο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ειδατε πουθενά να υπογράφω για την parliament? Προσωπική άποψη ειναι και σιγά μην κάνω και συσκεψη να βγαλω και ανακοίνωση. Και ΟΧΙ δεν προτρεψα κανέναν να ερθει εδω και να ψηφίσει ΝΑΙ. Εβαλα το λινκ στο /topic της συμμαχιας και μετά την λέξη: ψηφίστε. Δεν έδωσα γραμμή.

Θα μπορουσα κάλιστα να έρθω σε συννενόηση με την sidebyside, αλλα δεν το έκανα, πιστεύοντας οτι θα ηταν καλο να το συζητήσουμε εδω. Αλλα ειμαι τοσο βλάκας και αδαης που δεν ειχα προβλέψει τον καθε nivas και kirilatis που ειχαν ορέξεις για αντιπαράθεση. Ο ενας αρχισε τα εμεις και τα εσεις και ο αλλος εβαζε εδάφια του Μαρξ..

Αυτα απο μένα, με εχετε ξενερώσει όσο και οι μάχες της τελευταίας περιόδου. Καλη συνέχεια.
 

DeletedUser2752

Guest
Βρε αγορι μου, βρε παλικαρι μου.
Έτσι όπως έχουν τα πράγματα, είναι περίπου όπως το προτείνατε.
Είναι σαν να παίζουμε για το xp.
Την μια έχουμε εμείς το οχυρο, την άλλη εσείς!!!!
Αφήστε μας να προσπαθούμε να βρούμε την λύση στην άμυνα, αν υπάρχει..
Τι σας καίει δλδ?
Μήπως τα καταφέρουμε και βγούμε από πάνω?
Μα αφού λέτε πως δεν γίνετε, τι φοβάστε?

Ο φίλος nivas, ο kirilatis, αλλά και άλλοι είπαν επιλυμένα πως εσείς κάποτε που υπερισχύατε σε χρυσά όπλα δεν παραπονεθήκαμε και ας χάναμε το ένα οχυρό μετά το άλλο.
Τώρα που έχουμε εμείς τα πιο πολλά και θέλουμε να προσπαθήσουμε να κάνουμε άμυνα το κάνατε ολόκληρο θέμα.
Και να ψηφοφορίες και να ψευτοπροφάσεις και να “είναι άδικο που έχουμε πολλά χρυσά” και να "Ξ-Ε-Ν-Ε-Ρ-Ω-Τ-Ε-Σ Μ-Α-Χ-Ε-Σ".
Όταν είχατε το πάνω χέρι δεν ήταν ξενέρωτες?

Τόσα οχυρά μας πήρατε και δεν βγάλαμε αχνά, να μην πω για την καζούρα που φάγαμε.
Τι φοβάστε λοιπόν μήπως τα καταφέρουμε και πάρουμε ΕΝΑ οχυρό?

Οι απαντήσεις που δίνατε μέχρι τώρα δεν συμπεριελάμβαναν απάντηση σε αυτό που όλοι μας λεμε και ξαναλέμε. Είναι σαν να μην το βλέπετε.
Όμως με αυτόν τον τρόπο εμένα μου δίνετε την εντύπωση πως έχω δίκιο και όλα αυτά που λέτε και υποστηρίζετε είναι ψευδοπροφάσεις.

Ελπίζω να μην έγινα εριστικός, δεν ήταν αυτός ο στόχος μου, παρά να πάρω επιτέλους μια απάντηση στο ερώτημα που τέθηκε από την αρχή που βάλατε την ψηφοφορία.

Συγνώμη εάν σας κούρασα

έλεος δηλαδή.... εκεί εσύ τον χαβά σου..... εδώ γίνετε μια πρόταση μήπως και βελτιωθούν οι μάχες οχυρών, και η απάντηση σου είναι ''τι φοβάστε, μήπως βγάλουμε καμία άμυνα''!!!!!
Διάβασε τι λέει ο Lakoras...ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ - ΠΡΟΤΑΣΗ για να βελτιωθούν οι μάχες οχυρών....αλλά συγνώμη κάνω λάθος έπρεπε να απαντήσει...''εγώ όταν ήμουν στα κοάλα μας πήρατε τα οχυρά, φέρτε τα τώρα πίσω γιατί φοβάστε μην τα χάσετε....''
Αυτά από εμένα και τέλος...αν δεν μπορείτε να το καταλάβετε...έχω στερέψει πλέον από λέξεις για αυτό το θέμα.
 

DeletedUser3489

Guest
ΕΡΩΤΗΣΗ: 'Oσα οχυρά παρθηκαν απο τοτε που μπήκαν τα χρυσά θα επιστραφούν?δεν νομίζω!!!!!!!!!!!!τυχαίο??????????? ούτε αυτό το νομίζω!

Τώρα το θυμηθηκατε?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή