Poker!

DeletedUser

Guest
:)) το έθεσα απλώς σαν παράδειγμα ... θέλω να πω πως μπορούν να εντάξουν κι άλλα πράγματα στο κομμάτι της χαρτοπαιξίας (ένα απο αυτά είναι το να κλέψεις ) από μιάς απλή μόνο παρτίδας πόκερ... να σε βάζει όλο και περισσότερο στην ατμοσφαιρα.

όπως κι μονομαχία η μάχη του οχυρού γίνεται με κάποιες "αλλοιώσεις" απο την πραγματικότητα,έτσι να υπάρχουν και κάποιες παραλαγές στο πόκερ...

Υ.Γ. απλά ήθελα καιρό να το πω,δε περιμένω πως θα γίνει κάτι
ναι οκ το ειπες και μονος σου...δεν υπαρχει περιπτωση να μπει και το ποκερ μεχρις στιγμης δεν συνδέεται με το κεντρικο παιχνιδι απλα ειναι μια παρεμβολη μονο ως παιχνιδι δεν εχει καποια σχεση με το παιχνιδι ουτε παιρνεις λεφτα ουτε χανεις...αν και πιο ωραιο θα ηταν να παιρνεις και να χανεις λεφτα...

δεν ξερουμε κανεις δεν ξερει λογικα θα μπει καπου στο μαρτιο...
 

DeletedUser

Guest
Σας εχει ξανακατσει κετα ρουαλ???
Το μεγαλυτερο στο ποκερ!

δεν θελω να μου αγχωνεστε.. δεν θα ασχοληθω με το ποκερ εδω :dd

13252913477236991909710.jpg
 

DeletedUser5052

Guest
Απο που η εικονα ;;;;;:hh:eek:m:blk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
απο τον λογαριασμο μου σε ενα δικτυακο poker room... στο οποιο καθημερινα στον ελευθερο μου χρονο τρωω τα ψαρια που εχει
 

DeletedUser4861

Guest
αμα δεν κλεβεις δεν εχει κανενα νοημα.....αλλωστε για αυτο ειμαι ληστης και στο παιχνιδι.....αν δεν κλεβεις στο ποκερ δεν λεει!


αυτο που κανω ξερω να το κανω καλα!....απαιτω να παιζουμε με δικα μας λεφτα και να επιτρεπονται οι κλεψιες...και αν σε ποιασουν την ωρα που κλεβεις μονομαχιουλα με αυτον που εχει το προβλημα και ο νικητης τα παιρνει ολα!


αντε γιατι μεγαλωσα και μονο σε ενα παιχνιδι να κλεψω πλεον!

edit by joahna
Έγινε επεξεργασία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2581

Guest
τωρα οχι ειναι δοκιμη ομως μετα ναι θα κερδιζεις και θα χανεις ομως! και μην ανοιγεις καινουριο θεμα κανε αναζητηση!
 

DeletedUser

Guest
Πόκερ

Γνωριζοντας οτι το ποκερ ειναι ακομα σε δοκιμαστικη βαση και μη εχοντας εμπειρια απο ξενους σερβερς (και το πώς παιζεται εκει), παρατηρησα 2 πραγματα που χρηζουν βελτιωσης (κατα την αποψη μου) και θα ηθελα να μαθω αν προκειται να αλλαξουν:

1. Το gameplay δεν ειναι ορατο στο τραπεζι παρα μονο στο κειμενο στα δεξια. Μονο εκει μπορεις να δεις τί ακριβως εκανε ο παικτης (fold, raise κλπ κλπ).

2. Στο head to head εαν ενας παικτης παει all in και ο αλλος ακολουθησει τοτε τα υπολοιπα φυλλα που ανοιγουν δεν εμφανιζονται ποτε. Η παρτιδα τελειωνει αυτοματα και επισης πρεπει να ανατρεξεις στο κειμενο στα δεξια να διαβασεις τί ακριβως εγινε. Τί φυλλα ανοιξαν και τί ειχε τελικα ο καθενας (ενω παραλληλα η επομενη παρτιδα εχει ηδη ξεκινησει).

Ετσι θα ειναι λοιπον και στην τελικη του μορφη το ποκερ ή αυτα προκειται να αλλαξουν?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες απαντησεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2581

Guest
συμφωνω μαζι σου φιλε πρεπει να αλλαξουν αυτα αλλα και επισης πρεπει να αλλαξουν τα χαρτια. εννοω οτι το ποκερ παιζεται μονο απο τα εφταρια και πανω αρα οι αριθμοι 2 3 4 5 6 πρεπει να φυγουν ωστε να μην ειναι τοσο βαρετο διοτι αν πιανεις χαμηλα χαρτια ειναι πολυ βαρετο. και μην ανοιγεις νεο θεμα αφου ηδη υπαρχει θεμα για το ποκερ.
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω μαζι σου φιλε πρεπει να αλλαξουν αυτα αλλα και επισης πρεπει να αλλαξουν τα χαρτια. εννοω οτι το ποκερ παιζεται μονο απο τα εφταρια και πανω αρα οι αριθμοι 2 3 4 5 6 πρεπει να φυγουν ωστε να μην ειναι τοσο βαρετο διοτι αν πιανεις χαμηλα χαρτια ειναι πολυ βαρετο. και μην ανοιγεις νεο θεμα αφου ηδη υπαρχει θεμα για το ποκερ.

Το ποκερ παιζεται με ολα τα χαρτια της τραπουλας.
Ισως το μπερδευεις με την ποκα...

Ανοιξα νεο θεμα επειδη επροκειτο για συγκεκριμενη ερωτηση για ingame.
Ενω αυτο εδω ειναι στο off topic και μιλαγατε γενικα...
Τελος παντων με συγχωρειτε γι'αυτο.
 

DeletedUser482

Guest
Απλά προς ενημέρωσή σας, το κλασικό πεντάφυλλο πόκερ παίζεται με τα ψηλά φύλλα εάν οι παίκτες είναι μέχρι 4.
Αν οι παίκτες είναι περισσότεροι τότε μπαίνουν όλα τα φύλλα της τράπουλας.

Στο παιχνίδι το πόκερ που παίζεται είναι Holdem και παίζεται με όλα τα φύλλα.
 

DeletedUser2581

Guest
Απλά προς ενημέρωσή σας, το κλασικό πεντάφυλλο πόκερ παίζεται με τα ψηλά φύλλα εάν οι παίκτες είναι μέχρι 4.
Αν οι παίκτες είναι περισσότεροι τότε μπαίνουν όλα τα φύλλα της τράπουλας.

Στο παιχνίδι το πόκερ που παίζεται είναι Holdem και παίζεται με όλα τα φύλλα.

σωστα εχεις δικιο.
 
Κορυφή