Συζήτηση/Feedback Συζήτηση για τα Χαρακτηριστικά Έκδοσης 2.162

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
Ανυπομονούμε να διαβάσουμε τα σχόλια σας, να μας ρωτήσετε για την οποιαδήποτε απορία σας ή να μας ενημερώσετε για δυσλειτουργίες που μπορεί να εντοπίσατε στην ΝΕΑ έκδοση Χαρακτηριστικών 2.162 στο τρέχον νήμα!
 

MeliodaS

Παλαίμαχος
Καθως πλησιαζει το Black Friday, δεν θα ητανε καλη ιδεα να γινει καποιο ερωτηματολογιο ή ερευνα προκειμενου να πουνε οι παιχτες τι θα ηθελαν να δουνε να μπαινει στο shop σε εκπτωση ?
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Καθως πλησιαζει το Black Friday, δεν θα ητανε καλη ιδεα να γινει καποιο ερωτηματολογιο ή ερευνα προκειμενου να πουνε οι παιχτες τι θα ηθελαν να δουνε να μπαινει στο shop σε εκπτωση ?
Όχι, προτιμάμε το σασπένς.
 

sniperjohn2

Μέλος
Όχι, προτιμάμε το σασπένς.
ναι !!!!!!!!!!!!!!!!!μας αρέσουν τα σετακια του 12 του 13 του 14 του 15 του16 κ.α ..................... που κανουν ενα σκασμο ομόλογα- σβολια και χρήματα επειδή είμαστε ολοι οι παιχτες συλλέκτες και δεν μας ενοχλεί καθόλου μα καθόλου να βλέπουμε τα ιδια και τα ιδια
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

DoUzOs

Παλαίμαχος
ναι !!!!!!!!!!!!!!!!!μας αρεσουν τα σετακια του 12 του 13 του 14 του 15 του16 κ.α ..................... που κανουν ενα σκασμο λεφτα- σβολια και χρηματα επειδη ειμαστε ολοι οι παιχτες συλεκτες και δεν μας ενοχλει καθολου μα καθολου να βλεπουμε τα ιδια και τα ιδια
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
Χαίρομαι που συμφωνούμε, εγώ προσωπικά περιμένω πώς και πώς να πάρω Natty και Fisher για την συλλογή μου, είναι τα μοναδικά που μου λείπουν για να φτιάξω τον Exodia.
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Μιας και το topic για τις μάχες στο Awesomia είναι κλειδωμένο (δεν ξέρω γιατί το κάνετε αυτό αλλά οκ), θα το γράψω εδώ:

Στην μάχη του Χιούστον για μεθαύριο δεν με αφήνει να δηλώσω σε καμία από τις 2 πλευρές. Απ' όσο θυμάμαι, είμαι Κομπογιαννίτης και μπαίνω στην επίθεση αλλά γιοκ, το σύστημα νομίζει ότι είμαι άνεργος ξέρω 'γω. Μήπως δεν θέλετε να παίξουμε για να πάρει μόνος του την νίκη ο GM; Νομίζω ότι είναι bannable το stat padding.

Edit: Και για του λόγου το αληθές, επισυνάπτω τα screens... Screenshot_4.pngScreenshot_7.png
 

Anthraxos

Μέλος προσωπικού
Δικαστής
Μιας και το topic για τις μάχες στο Awesomia είναι κλειδωμένο (δεν ξέρω γιατί το κάνετε αυτό αλλά οκ), θα το γράψω εδώ:

Στην μάχη του Χιούστον για μεθαύριο δεν με αφήνει να δηλώσω σε καμία από τις 2 πλευρές. Απ' όσο θυμάμαι, είμαι Κομπογιαννίτης και μπαίνω στην επίθεση αλλά γιοκ, το σύστημα νομίζει ότι είμαι άνεργος ξέρω 'γω. Μήπως δεν θέλετε να παίξουμε για να πάρει μόνος του την νίκη ο GM; Νομίζω ότι είναι bannable το stat padding.

Edit: Και για του λόγου το αληθές, επισυνάπτω τα screens...Προβολή συνημμένου 1201Προβολή συνημμένου 1202
Διορθώθηκε.

(Η επίσημη ανακοίνωση θα ήθελα να παραμένει καθαρή για αυτό και είναι κλειδωμένο εκείνο το νήμα)
 

MeliodaS

Παλαίμαχος
Με τις κολοκυθες και την αποστολη που μπηκε τι θα γινει ?

Θα μπει φετος κυνηγι κολοκυθας με 15αρια κτλ ?

καποια ενημερωση ?
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Με τις κολοκυθες και την αποστολη που μπηκε τι θα γινει ?

Θα μπει φετος κυνηγι κολοκυθας με 15αρια κτλ ?

καποια ενημερωση ?

Εγώ δεν μπορώ να τελειώσω την αποστολή που είναι στα στις καθημερινές αποστολές με τα σπίρτα, τα έχω , εχω και τις κολοκύθες αλλα δείχνει οτι δεν έχω τα σπίρτα σαν είναι στα αποθέματα μου.. Μόνο την αποστολή στην πόλη φάντασμα με αφήνει να κάνω με τις θυμωμένες κολοκύθες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DoUzOs

Παλαίμαχος
Τελευταία επεξεργασία:

ΕΡΩΤΑΣ

Μέλος
Εγώ δεν μπορώ να τελειώσω την αποστολή που είναι στα στις καθημερινές αποστολές με τα σπίρτα, τα έχω , εχω και τις κολοκύθες αλλα δείχνει οτι δεν έχω τα σπίρτα σαν είναι στα αποθέματα μου.. Μόνο την αποστολή στην πόλη φάντασμα με αφήνει να κάνω με τις θυμωμένες κολοκύθες...

Τα σπίρτα τα βρήκα κάπου αρκετά μετά την λήξη της εκδήλωσης φέτος, και τώρα που άρχισε φέτος η εκδήλωση, μου την έδωσε να την κλικάρω, αναγνωρίζοντας ότι τα έχω... τώρα είμαι στο επόμενο με τα παλιά οστά, που, από ότι φαίνεται, δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν...
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Τα σπίρτα τα βρήκα κάπου αρκετά μετά την λήξη της εκδήλωσης φέτος, και τώρα που άρχισε φέτος η εκδήλωση, μου την έδωσε να την κλικάρω, αναγνωρίζοντας ότι τα έχω... τώρα είμαι στο επόμενο με τα παλιά οστά, που, από ότι φαίνεται, δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν...
Τα οστά θα τα βρείς στο Σκάψιμο Τάφων , και εμένα έκανε πολύ ώρα να πέσει αλλά έπεσε στην τελική.
 

ΕΡΩΤΑΣ

Μέλος
Τα οστά θα τα βρείς στο Σκάψιμο Τάφων , και εμένα έκανε πολύ ώρα να πέσει αλλά έπεσε στην τελική.

Σε θερμοευχαριστώ για την απάντηση. Όντως, σκεφτόμουν ότι σε κάποιο σκάψιμο θα βρεθούν. Σκεφτόμουν αρχικά καλλιέργεια χωραφιών και έβαλα σημειοδείκτη εκεί για να ξεκινήσω τις δουλειές σκαψίματος από κάπου όταν θα έχω χρόνο το βράδυ. Απλά, επειδή όπως σημειώνεις, όταν δεν ξέρεις ποιά δουλειά σκαψίματος από όλες είναι, πρέπει να αφιερώνεις πολύ ενέργεια σε όλες και μετά δεν ξέρεις πόση σε κάθε δουλειά σκαψίματος, με αποτέλεσμα να πηγαίνεις στην επόμενη εργασία, και να χάνεις την πιθανότητα να έχεις σκάψει στη σωστή, και απλά να την αφήνεις όταν είσαι κοντά σε πιθανότητα να βρεις το αντικέιμενο. Τουλάχιστον θα έπρεπε να προσφέρεται μια ιδέα τριών-τεσσάρων εργασιών από το παιχνίδι για να μην ταλαιπωρούμαστε τόσο πολύ (διότι στην περιγραφή της αποστολής μιλά για καφέ και δάσος, τα οποία είναι σαφώς προς αποπροσανατολισμό από την σωστή εργασία, και αυτό δεν είναι δίκαιο).
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Σε θερμοευχαριστώ για την απάντηση. Όντως, σκεφτόμουν ότι σε κάποιο σκάψιμο θα βρεθούν. Σκεφτόμουν αρχικά καλλιέργεια χωραφιών και έβαλα σημειοδείκτη εκεί για να ξεκινήσω τις δουλειές σκαψίματος από κάπου όταν θα έχω χρόνο το βράδυ. Απλά, επειδή όπως σημειώνεις, όταν δεν ξέρεις ποιά δουλειά σκαψίματος από όλες είναι, πρέπει να αφιερώνεις πολύ ενέργεια σε όλες και μετά δεν ξέρεις πόση σε κάθε δουλειά σκαψίματος, με αποτέλεσμα να πηγαίνεις στην επόμενη εργασία, και να χάνεις την πιθανότητα να έχεις σκάψει στη σωστή, και απλά να την αφήνεις όταν είσαι κοντά σε πιθανότητα να βρεις το αντικέιμενο. Τουλάχιστον θα έπρεπε να προσφέρεται μια ιδέα τριών-τεσσάρων εργασιών από το παιχνίδι για να μην ταλαιπωρούμαστε τόσο πολύ (διότι στην περιγραφή της αποστολής μιλά για καφέ και δάσος, τα οποία είναι σαφώς προς αποπροσανατολισμό από την σωστή εργασία, και αυτό δεν είναι δίκαιο).

Φίλε υπάρχουν script πού όταν υπάρχουν αντικείμενα που πρέπει να βρείς απο κάποια δουλειά σου βγάζει πυξίδα και όταν την πατάς σου λέει απο ποια δουλειά θα τα βρείς.. θα σε διευκολύνει πολύ..

Το script λέγεται Tw-Calc , είναι εγκεκριμένο και απο το παιχνίδι και δεν απαγορεύεται να το χρησιμοποιείς.
 

Belle Bernice

Μέλος προσωπικού
Social Media Moderator
...είναι εγκεκριμένο και απο το παιχνίδι και δεν απαγορεύεται να το χρησιμοποιείς.

Μια διόρθωση. Κανένα script δεν είναι "εγκεκριμένο" από το παιχνίδι. Όλα τα script είναι παράνομα, αλλιώς πολύ απλά, τα χαρακτηριστικά τους θα ήταν ήδη μέρος του παιχνιδιού. Υπάρχουν βέβαια κάποια script που δεν προκαλούν κάποιο πρόβλημα στο παιχνίδι με τα χαρακτηριστικά τους, και για αυτόν τον λόγο είναι πιο επιεικής η εταιρία σε αυτά.

Η πυξίδα από την άλλη, είναι μέρος του παιχνιδιού εδώ και πολύ καιρό χωρίς κάποια χρήση script. Αν δεν την βλέπετε, βεβαιωθείτε ότι έχετε την τελευταία έκδοση του browser σας.

3cZYFoR
 

DoUzOs

Παλαίμαχος
Μια διόρθωση. Κανένα script δεν είναι "εγκεκριμένο" από το παιχνίδι. Όλα τα script είναι παράνομα, αλλιώς πολύ απλά, τα χαρακτηριστικά τους θα ήταν ήδη μέρος του παιχνιδιού. Υπάρχουν βέβαια κάποια script που δεν προκαλούν κάποιο πρόβλημα στο παιχνίδι με τα χαρακτηριστικά τους, και για αυτόν τον λόγο είναι πιο επιεικής η εταιρία σε αυτά.

Η πυξίδα από την άλλη, είναι μέρος του παιχνιδιού εδώ και πολύ καιρό χωρίς κάποια χρήση script. Αν δεν την βλέπετε, βεβαιωθείτε ότι έχετε την τελευταία έκδοση του browser σας.

3cZYFoR


Ο Felix αναφέρεται στην πυξίδα που εμφανίζεται δίπλα από αντικείμενα αποστολών, όπως πχ τα οστά που ήθελε ο Έρωτας για την αποστολή. Ξέρουμε ήδη ότι η πυξίδα εμφανίζεται δίπλα από τα προϊόντα/δουλειές που χρειάζεται μία αποστολή, απλά το script που πρότεινε ο Felix τώρα βάζει πυξίδα και γι' αυτά τα αντικείμενα, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να διαβάζεις τις περιγραφές των αποστολών (που μερικές φορές δεν βοηθάνε) ή να ψάχνεις στα όποια sites/wiki που έχουμε για βοήθεια.

Επίσης, νομίζω πως κάπου υπάρχει μία λίστα (εδώ ή στο net forum) με μερικά scripts που όντως είναι εγκεκριμένα. Ειδικά από την στιγμή που ο κώδικας του παιχνιδιού είναι απαρχαιωμένος και μπάζει από παντού, το λιγότερο που θα μπορούσε να κάνει η Ίννο είναι να τα δεχθεί τα σκριπτς και να μην ρίχνει μπανς επειδή προσπαθούμε να βελτιώσουμε το παιχνίδι τους που το έχουν παρατήσει...
 

Madara Uchiha

Παλαίμαχος
Μια διόρθωση. Κανένα script δεν είναι "εγκεκριμένο" από το παιχνίδι. Όλα τα script είναι παράνομα, αλλιώς πολύ απλά, τα χαρακτηριστικά τους θα ήταν ήδη μέρος του παιχνιδιού. Υπάρχουν βέβαια κάποια script που δεν προκαλούν κάποιο πρόβλημα στο παιχνίδι με τα χαρακτηριστικά τους, και για αυτόν τον λόγο είναι πιο επιεικής η εταιρία σε αυτά.

Η πυξίδα από την άλλη, είναι μέρος του παιχνιδιού εδώ και πολύ καιρό χωρίς κάποια χρήση script. Αν δεν την βλέπετε, βεβαιωθείτε ότι έχετε την τελευταία έκδοση του browser σας.

3cZYFoR
Υπάρχουν πολλά script που μπορεί να μήν είναι εγκεκριμένα αλλά δεν απαγορεύεται να τα χρησιμοποιήσεις , υπάρχει και λίστα με όλα τα ονόματα...

 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή