ερωτήσεις για την λειτουργία του κτιρίου αγορά

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser482
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser482

Guest
Εδώ μπορείτε να γράφετε τις ερωτήσεις και τις απορίες σας σχετικά με το κτίριο Αγορά.

Πριν γράψετε την ερώτησή σας συμβουλευτείτε τον Οδηγό για την Αγορά.


Για την καλύτερη ενημέρωση όλων καλό θα ήταν να κρατήσουμε το θέμα καθαρό από spam.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
πως αγοράζουμε άμεσα? υπάρχει μόνο κουμπί προσφορά και όχι άμεσης αγοράς!
 

DeletedUser

Guest
αμα βαλεις την ανωτερη τιμη το αγοραζεις αμεσα,αν δεν το εχει επιλεξει ο πωλητης απλα δεν γινεται να το αγορασεις κατευθειαν,θα πρεπει να περιμενεις να τελειωσει η δημοπρασια.
(αν και δεν εχω διαβασει τον οδηγο, ειμαι σιγουρος οτι ο φοξ καπου θα το γραφει)
 

DeletedUser

Guest
και πως γίνεται να καταλαβαίνει ότι η τιμή που βάζω δεν είναι προσφορά αλλά ότι έχω πρόθεση να το αγοράσω άμεσα?? να μου πείς ποιός θακανε μεγαλύτερη προσφορά από την τιμή άμεσης πώλησης??? τώρα εννόησα.
ευχαριστώ/
 

DeletedUser

Guest
στην αγορα εχει 2 τιμες
στην πρωτη στηλη ειναι η τιμη αμεσης αγορας (αν υπαρχει)
στην επομενη ειναι η προσφορα δημοπρασιας, η οποια ειναι μικροτερη απο της αμεσης αγορας.
οταν κανεις προσφορα διαλεγεις το χρηματικο ποσο που θελεις να δωσεις, αν η αμεση αγορα ειναι ενεργοποιημενη απλα πατας το ποσο της αμεσης αγορας,αν δεν ειναι απλα δεν γινεται να το αγορασεις αμεσα.
 

DeletedUser

Guest
αυτά έκανα και εγώ αλλα τα αντικείμενα που πηρα δεν τα βλεπω στα αποθέματά μου...είναι σαν να εχασα τσαμπα ποσα χρήματα
 

DeletedUser

Guest
αυτά έκανα και εγώ αλλα τα αντικείμενα που πηρα δεν τα βλεπω στα αποθέματά μου...είναι σαν να εχασα τσαμπα ποσα χρήματα


τοσο τα λεφτα σου, οσο και το αντικειμενο που αγορασες, εχουν παει στην αγορα της πολης που κατατεθηκε η προσφορα.

απο κεινη την αγορα, εσυ θα παραλαβεις το αντικειμενο σου και ο αλλος παικτης τα λεφτα.

για να βρεις την πολη που εγινε η καταθεση της αγορας, θα πας στην αγορα της πολης σου. απο κει θα πατησεις "προσφορες αγορας δημοπρασιας", λογικα θα υπαρχει μια προσφορα που θα λεει "πωληθηκε", διπλα απο αυτο θα εχει καποια συγκεκριμενη ωρα, η οποια ειναι κουμπι που μπορεις να πατησεις.
το κουμπι αυτο θα σου ανοιξει την πολη που θα πρεπει να πας να παραλαβεις το αντικειμενο σου.

οταν φτασεις στην πολη. θα μπεις στην αγορα εκει. απο κει θα πατησεις "προσφορες αγορας δημοπρασιας". δεξια απο το "πωληθηκε", εχει ενα εικονιδιο, που θα το πατησεις και θα παραλαβεις το αντικειμενο σου.
 

DeletedUser2752

Guest
θελω να πουλησω την λασπη, αλλα μου λεει οτι το αντικειμενο αυτο δεν μπορει να πωληθει....
ξερει κανεις κατι?
 

DeletedUser

Guest
δεν μπορουν ολα τα αντικειμενα να πουληθουν δυστυχως. ενα απο αυτα ειναι και η λασπη
 

DeletedUser2677

Guest
θελω να πουλησω την λασπη, αλλα μου λεει οτι το αντικειμενο αυτο δεν μπορει να πωληθει....
ξερει κανεις κατι?

δεν μπορουν ολα τα αντικειμενα να πουληθουν δυστυχως. ενα απο αυτα ειναι και η λασπη

muta,αν κ δεν εχω ασχοληθει πολυ με την αγορα ακομη,η λασπη πουλιεται κανονικα!
υπαρχει ως αντικειμενο πωλησης στον κ2!
απο 2 ατομα κιολας!
ψαξτο λιγο παραπανω,δεν μπορω να σε βοηθησω με αυτο,αλλα σιγουρα πουλιεται!
(μηπως την εχεις ξεπλυνει η κατι τετοιο?
δεν ξερω γιατι δεν σε αφηνει!)
 

DeletedUser

Guest
η λάσπη μπορεί να πουληθεί.εγώ την έχω βάλει για πώληση στον κόσμο 2.
αυτά που δεν μπορούν να πουληθούν είναι τα επόμενα στάδια της λάσπης.
και γενικά οποιοδήποτε αντικείμενο δίνεται μόνο μια φορά στο παιχνίδι και δεν μπορεί να ξαναβρεθεί τότε δεν μπαίνει στην αγορά όπως τα αντικείμενα του σετ του χιονάνθρωπου. από τα προϊόντα πωλούνται νομίζω μόνο όσα ανήκουν σε σετ + τα σημειώματα
cheer 's
 

DeletedUser

Guest
οι παίχτες απαγορεύεται να κάνουν αγοροπωλησίες μέσω του κτιρίου αγορά με τρόπο κατά τον οποίο ωφελούνται ηθελημένα τόσο σε απόκτηση χρημάτων παιχνιδιού όσο και σε απόκτηση αντικειμένων είτε για τους ίδιους είτε για συμπαίχτες τους.

δλδ αν ένα αντικείμενο το πουλάει η πόλη 3000 και το το βάλω στην αγορά 5000 ή πχ αν έχω ένα κομάτι χάρτη και το βάλω 10000 θα θεωρηθεί ηθελημένη απόκτηση χρημάτων παιχνιδιού?μα τότε ποιος οι λόγος της αγοράς?

εκτός αν εννοεί να μην έχω συννενοηθεί με κάποιον παίκτη πχ μεγαλύτερου επιπέδου και βάλω κάτι που στοιχίζει 70 να το πουλήσω 100000 για να μ δώσει έμμεσα λεφτά να με βοηθήσει.
 

DeletedUser

Guest
δλδ αν ένα αντικείμενο το πουλάει η πόλη 3000 και το το βάλω στην αγορά 5000 ή πχ αν έχω ένα κομάτι χάρτη και το βάλω 10000 θα θεωρηθεί ηθελημένη απόκτηση χρημάτων παιχνιδιού?μα τότε ποιος οι λόγος της αγοράς?

αν ενα αντικειμενο το πωλειται 3,000 και εσυ το βαλεις 5,000 ποιος ο λογος να το αγορασει καποιος σχεδον σε διπλασια τιμη?
το κομματι του χαρτη ομως που δεν πωλειται, οπως και αλλα τετοια αντικειμενα που δεν πωλουνται και που ειναι δυσκολο να βρεθουν σαφως και θα πωληθουν πολυ περισσοτερο.
 

DeletedUser1514

Guest
ap oti eidα μερικα δεν μπορεις να τα βαλεις
πχ,τροπαιο,γυρεςδοντι,ουισκι κλπ
αλλα ναι...ξυλο,νο1,ελιξιριο κλπ

αν θελω να δω τι εχω βαλει προς πωληση πως το βλεπω?
βλεπω εμενα τιμη ποτε ληγει κλπ αλλα δεν βλεπω τι?
ευχαριστω
 

DeletedUser

Guest
εβαλα τη λασπη κ2 να την πουλησω..
η προσφορα εληγε χτες και δεν την πηρε κανενας!
παω λοιπον να βρω τη λασπη στα αποθεματα μου και ειχε εξαφανιστει!
Wtf?
που ειναι η λασπη μου?
 

DeletedUser

Guest
πας στο κτιριο αγορα.επιλεγεις "προσφορες προς πωληση" και κανεις παραλλαγη απο κει.(οπως κανεις προσφορα).θα πρεπει ομως να την παραλλαβεις αφου πας στην πολη απο την οποια την εβαλες προς πωληση
 

DeletedUser3157

Guest
εδώ και αρκετές μέρες έχω σε αγορά μακρινής πόλης διάφορα αντικείμενα που δεν πωλήθηκαν και λεφτά από προιόντα που πωλήθηκαν. υπάρχει κάποιο χρονικό διάστημα που πρέπει να πάω να τα παραλάβω ή δεν υπάρχει κίνδυνος να χαθούν?
 

DeletedUser

Guest
an to metanioso kai den thelo na to poyliso,pos mporo na to bgalo apo tin agora kai na to paro piso?????
 
Κορυφή