οχυρα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2737
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser2737

Guest
3 ιδεες για να γινει πιο ρεαλιστικη η μαχη των οχυρων

1.εχετε δει εσεις ποτε καποιον να βλεπει μεσα απο τους τοιχους ?
καλο δεν θα ηταν να βλεπαμε μονο οσους μπορουμε και να στοχευσουμε:)
και οχι να βλεπουμε τα "παντα ολα "

2.θα μπορουσαν να υπαρχουν και βραχοι οι οποιοι να προστατευαν τους επιτι8ομενους (3-4 ).
ετσι δεν θα τελειωναν αμεσως οι μαχες .

3. με αφορμη το chat που θα μπει καλο δεν θα ηταν να υπηρχε τσατ για επιτιθομενους και αντοιστοιχα για αμυνομενους?

αυτες οι προτασεις ισωσ κανουν το παιχνιδι πιο δυσκολο αλλα ταυτοχρονα και πιο ρεαλιστικο


τι λετε?
 

DeletedUser

Guest
για αυτο που λες για τους τοιχουν αυτοι που ειναι πανω στους τοιχους να βλεπουν ενω οι πιο πισω να μην μπορουν να χτυπησουν ουτε και να χτυπηθουν συμφωνω κι εγω...

τα αλλα δυο ειναι καλα αν και δεν νομιζω να αλλαξουν πολλα...
 

DeletedUser

Guest
1.καλη ιδεα...δεν ειναι ρελιστικο ετσι...:cool:
2.χμμμμμ...δεν μου αρεσει πολυ...:mad:
3.καλο κ χρησιμο:cool:
 

DeletedUser2737

Guest
και εγω προτιμω την 1+3 γιατι στην 1 εχει και λιγη αγωνια δεν ξερεισ τι σε περιμενει στην επομενη γωνια
...θα ποδοπατηθείς η θα ποδοπατήσεις?
 

DeletedUser2737

Guest
το chat επισης ειναι καλη ιδεα γιατι ετσι σχεδια θα οργανωνονται και απο τις 2 πλευερες κανωντας την ,αχη πιο ωραια πιο δυσκολη και γενικα ...καλυτερη:D:cool:
 

DeletedUser

Guest
1 γουσταρω :cool::cool::cool:
2 δεν ειναι αναγκη βασικα....
3
icon14.gif
 

DeletedUser

Guest
και θα γεμισουμε ολο και περισσοτερους κατασκοπους κατα την γνωμη μου για να μαθαινουν γρηγορα τα σχεδια που θα αλλαζουν...;)
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω και με τις τρεις και η 2η αν οχι βραχους να εχουν και σαν αναχωματα γιατι ετσι οι επιτηθεμενοι πανε ξεβρακωτοι στα αγγουρια
 

DeletedUser2737

Guest
ΤΩΡΑ ΠΙΑ φουλαρουνοι 8εσεις και πτεγονται εξω αλλα και παλι δεν θα εχουν και θεικη σημασια
αυτο ομως που ηθελα να τονισω ειναι οτι παιζει ρολο παντα η στρατηγικη
οχι μονο τα skills
 

DeletedUser2737

Guest
ΠΕΙΤΕ και οι αλλοι τη γνωμη σας...seniors members:p
 

DeletedUser

Guest
αυτο με τους βραχους να καλυπτονται οι επιτηθεμενοι ειναι καλο ..

το να μην βλεπεις μες το οχυρο δεν νομιαζω να βοηθαει γιατι μονο οι επιτηθεμενοι δεν θα βλεπουν κ ειναι αδικο ...

θα μπορουσαν να προσθεσουν για την επιθεση (για να την βοηθησουν λιγο)
να μπορεις εκτος απο τουφεκια να κρατανε καποιοι τοξα ειδικα (μια κατηγορια χαρακτηρα ,πχ στρατιωτης ινδιανος") που θα περνανε πανω απο τα τειχη κ
θα βρισκουν στοχο εσωτερικα του φρουριου ,,,

ετσι αλωστε ηταν κ στην αγρια δυση οι μαχες οχυρων ,,
στελναν πρωτα τους ινδιανους-κομαντος κ επεφτε βροχη απο βελη εσωτερικα του φρουριου ,,
 

DeletedUser2993

Guest
3 ιδεες για να γινει πιο ρεαλιστικη η μαχη των οχυρων

1.εχετε δει εσεις ποτε καποιον να βλεπει μεσα απο τους τοιχους ?
καλο δεν θα ηταν να βλεπαμε μονο οσους μπορουμε και να στοχευσουμε:)
και οχι να βλεπουμε τα "παντα ολα "


2.θα μπορουσαν να υπαρχουν και βραχοι οι οποιοι να προστατευαν τους επιτι8ομενους (3-4 ).
ετσι δεν θα τελειωναν αμεσως οι μαχες .

3. με αφορμη το chat που θα μπει καλο δεν θα ηταν να υπηρχε τσατ για επιτιθομενους και αντοιστοιχα για αμυνομενους?

αυτες οι προτασεις ισωσ κανουν το παιχνιδι πιο δυσκολο αλλα ταυτοχρονα και πιο ρεαλιστικο


τι λετε?



με το πρωτο δεν συμφωνω , θα ηταν πολυ αδικο για τους επιτηθεμενους... αλλα τα υπολοιπα ειναι ωραια !!!:eek::D:)
 

DeletedUser

Guest
Ως senior member..θα απαντησω λεγοντας οτι:
Το 1ο ειναι ανουσιο.Δε συμφωνω
Για το 2ο ειμαι 50-50.Δεν σχηματιζω συγκεκριμενη αποψη
Το 3ο ειναι απτα καλυτερα που εχω ακουσει..το να συζητας με συμπολεμιστες σου την ωρα της μαχης ειναι πολυ σημαντικο!.Συμφωνω απολυτα

:)
 

DeletedUser

Guest
καλο το δευτερο.ετσι το πλεονεκτημα τον αμυνομενων θα ηταν ισο με τον επιτηθεμενων.
 

DeletedUser

Guest
3 ιδεες για να γινει πιο ρεαλιστικη η μαχη των οχυρων

1.εχετε δει εσεις ποτε καποιον να βλεπει μεσα απο τους τοιχους ?
καλο δεν θα ηταν να βλεπαμε μονο οσους μπορουμε και να στοχευσουμε:)
και οχι να βλεπουμε τα "παντα ολα "

2.θα μπορουσαν να υπαρχουν και βραχοι οι οποιοι να προστατευαν τους επιτι8ομενους (3-4 ).
ετσι δεν θα τελειωναν αμεσως οι μαχες .

3. με αφορμη το chat που θα μπει καλο δεν θα ηταν να υπηρχε τσατ για επιτιθομενους και αντοιστοιχα για αμυνομενους?

αυτες οι προτασεις ισωσ κανουν το παιχνιδι πιο δυσκολο αλλα ταυτοχρονα και πιο ρεαλιστικο


τι λετε?

1.η πιο μεγάλη βλακεία που είδα ως τόρα στο φόρουμ.

2.καλή ιδέα, δεν θα ήταν δύσκολο να πραγματοποιη8ή.

3.και αυτό πολυ καλη ιδεα!
 

DeletedUser

Guest
προφανώς δεν ξέρεις τι είναι το "fog of war", έτσι;

μπα δεν νομιζω να το ξερει

εμενα μου αρεσουν και οι 3 ιδιοσ στην πρωτη θα ηταν καλητερα αν στουσ τοιχουσ μπουνε πολεμιστρεσ και απο εκι να πιροβολανε οσοι ειναι πισο απο τα τυχοι
 
Κορυφή