ο εκδικητής - αποστολές στρατιώτη

  • Δημιουργός θέματος Elhan
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Με ποιαν ακριβώς λογική σκεφτήκαν οι developers της innogames ότι ένας melee στρατιώτης μπορεί να "ξεκλειδώσει" αποστολές όπως "Πώληση όπλων σε Ινδιάνους" και "Κάνεις τον στρατό" :confused::mad::mad::mad:
 

DeletedUser315

Guest
με καμια λογικη
δεν υπαρχει περιπτωση οι melee στρατιωτες να τις ξεκλειδωσουν χωρις να καταστρεψουν τον χαρακτηρα τους
στο ξενο server εχουν ξεσηκωθεί αρκετοι και παραπονιουντε
οτι επρεπε να ηταν αποστολες αποφασης
γενικα θελουν να περασουν το στυλ του οτι ενας στρατιωτης πρεπει να ναι range
και γι αυτο αυτες οι αποστολες
και γι αυτο αργοτερα σ δεινει και ενα πιστολι αντι να χει επιλογη να διαλεξεισ αναμεσα σε πιστολι και κατι αλο

αλλα απ την αλη αν παρατιρισεις
το σημαδι στις πρωτες μισες εργασιες δεν υπαρχει καθολου
ενω απ την μεση και κατω στις δυσκολες δουλειες υπαρχει παντου σχεδον
με το σθενος γινεται το αντιθετο υπαρχει στις εύκολες και μαλιστα και 3πλο και 2πλο
ομως σε λιγες δυσκολες δουλειες απαιτειτε
 

DeletedUser

Guest
εγώ πάντως πιστεύω πως έπρεπε να βάλουν αποστολές κατάλληλες για μονομάχους...η εκτύπωση εφημερίδων που κολλάει:confused:???
 

DeletedUser

Guest
Η "πώληση όπλων σε ινδιάνους" είναι απίστευτα δύσκολη δουλειά για κάθε χαρακτήρα, όχι μόνο για melee στρατιώτη!
Με δυσκολία εργασίας στο 257 ακόμα και ένας ranged στρατιώτης που ανεβάζει μόνο σημάδι, δεν ειναι καθόλου μα καθόλου εύκολο να την κάνει.
Είναι δουλειά μόνο για τυχοδιώκτες, οι οποίοι και πάλι θα πρέπει να έχουν ανεβασμένο το εμπόριο.

Και φυσικά τα ιδια και χειρότερα και με την "κάνεις τον στρατό". (Ο τυχοδιώκτης μου στον κόσμο 4 στον ξένο server είναι lvl 50, mixxed
και ακόμα και τα καλύτερα ρούχα να φορέσει θέλει πάνω από 110 πόντους ακόμα γι' αυτήν την δουλειά
 

DeletedUser

Guest
αλλα απ την αλη αν παρατιρισεις
το σημαδι στις πρωτες μισες εργασιες δεν υπαρχει καθολου
ενω απ την μεση και κατω στις δυσκολες δουλειες υπαρχει παντου σχεδον
με το σθενος γινεται το αντιθετο υπαρχει στις εύκολες και μαλιστα και 3πλο και 2πλο
ομως σε λιγες δυσκολες δουλειες απαιτειτε

Nαι ρε συ anodinos...δε διαφωνώ...αλλά οι αποστολές που έχουν διπλό κ τριπλό σθένος μπορείς να τις κάνεις αργότερα καθώς έχουν υπερβολικά μικρό βαθμό δυσκολίας....Οπότε δεν αποτελεί πρόβλημα...
 

DeletedUser315

Guest
Nαι ρε συ anodinos...δε διαφωνώ...αλλά οι αποστολές που έχουν διπλό κ τριπλό σθένος μπορείς να τις κάνεις αργότερα καθώς έχουν υπερβολικά μικρό βαθμό δυσκολίας....Οπότε δεν αποτελεί πρόβλημα...

μα αυτο ακριβως θελω να πω και γω
οτι αυτες οι αποτολες ανοιγουν με καποια ρουχα
ενω αυτες με το σημαδι οχι
ειναι σαν να πρεπει να παιξεις στην αρη σαν melle χαρακτηρας και μετα να το αλαξεις
γι αυτο υπαρχει αλοστε και ο σαμανος

Με δυσκολία εργασίας στο 257 ακόμα και ένας ranged στρατιώτης που ανεβάζει μόνο σημάδι, δεν ειναι καθόλου μα καθόλου εύκολο να την κάνει.
ναι δυσκολο ειναι αλλα για melee ειναι 3 φορες δυσκολοτερο
γτ αλλο να χεισ 50 σημαδι(καθαρο) και αλο 10
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
με λίγα λόγια δεν μπορεί κανένας μονομάχος/στρατιώτης να κάνει αυτήν την αποστολή...μάλλον θα πρέπει να βγει τελείως από τις αποστολές....
 

DeletedUser

Guest
μμμ εγω φοβαμαι πως τον εχω ψιλοκαταστρεψει τον χαρακτηρα μου καθως πολλεσ=ς φορες ανεβαζω skils που δεν ειναι για μνομαχους !
δεν πειραζει ομωσ ην επομενη φορα...
 

DeletedUser

Guest
Ξέρει κανείς κάθε πότε αλλάζει θέση ο Thomas? Πήγα στην ανατολή αλλά είναι ένας ναυτικός και λέει έχει καιρό να το δει...:eek:
 

DeletedUser

Guest
ξέρει κανείς κάθε πότε αλλάζει θέση ο thomas? πήγα στην ανατολή αλλά είναι ένας ναυτικός και λέει έχει καιρό να το δει...:eek:

ένας φίλος μου τον βρήκε στο σπίτι της κοπέλας του...το πιο πιθανόν είναι να βρίσκεται εκεί...
 

DeletedUser315

Guest
και φτασαμε στη πολυσυζητημένη αποστολη Πώληση όπλων στους ινδιάνους (15 hours)
που για να ανοιξει θελω καμια 100ρια ποντους
μπραβο στους σχεδιαστες φοβερη η αποφαση τους να βαλουν στους στρατιωτες μια τετοια αποστολη
μπορουσαν καλιστα να βαλουν αποστλη του τυπου φυλακας φυλακης
μεταφορα πυρομαχικων
αλλα πηγαν και βαλαν αυτη που δεν ανοιγει ουτε στα 60 lvl
(και κυριος στους melee χαρακτηρες)χωρις φυσικα να καταστρεψεις το χαρακτηρα σου η να τα σταξεις χοντρα στο σαμανο
αυτα ειναι
 

DeletedUser

Guest
παιδιά απο συζητήσεις σας που διάβασα ο thomas αλλάζει θέση
κάποιος που την έχει κάνει την αποστολή plz ας μου πεί
τι είναι καλύτερο να περιμένω σε ένα σημείο και να μπαίνω να τσεκάρω αν ήρθε ή να πάρω σβάρνα τις τοποθεσίες??
 

DeletedUser

Guest
Kαι πες ότι κάπως-κάποτε ξεκλειδώνεις το εμπόριο όπλων...Μετά πρέπει να ξεκλειδώσεις και το Serve in the Army, άλλα 100 χρόνια σαμάνο...
Πάντως είναι γαμάτο,γιατί στο τέλος των αποστολών σου λέει "τράβα ψάρεψε στο ρυάκι 2 ωρίτσες"... Σαν να σπάει πλάκα με την πάρτη μας δεν είναι?
 

DeletedUser

Guest
Η πλάκα δε είναι ότι σε εμένα τουλάχιστον το εμπόριο όπλων με την τόση τύχη δεν έχει δώσει μετά από 10 δίωρα τίποτα απολύτως (εκτός από το αγαλματάκι στο 5ο 2ωρο) και είμαι και τυχοδιώχτης με premium
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα παιδιά....Είμαι στο σημείο με την καμμένη φόρμα.... (έχω σταματήσει πριν την εκτύπωση εφημερίδων,δεν την έχω κάνει). Σήμερα είναι Πέμπτη και υποτίθεται ότι η Maya έπρεπε να μου πάρει την καμμένη φόρμα και να μου δώσει πίσω την σένια....παρόλα αυτά δεν εμφανίζει καμιά τέτοια αποστολή! Μου εμφανίζει μόνο αυτή που πρέπει να δώσω τα 3 ρολά ύφασμα και να πάρω τα 100 xp... αλλά no φόρμα....Τι να κάνω????
 

DeletedUser184

Guest
νομίζω

νομίζω πρέπει πρώτα να πάρεις τα ρολά υφάσματος
 

DeletedUser

Guest
δε θέλω να κάνω αυτή με τα 3 ρολά....θέλω την άλλη που σου δίνει την κανονική φόρμα!
 

DeletedUser

Guest
αν μπορούσε κάποιος να απαντήσει πριν περάσει η μέρα θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.


Μήπως πρέπει πρώτα να δώσω τα 3 ρολά ,να πάρω τα 100 ΧΡ και μετά θα εμφανιστεί η αποστολή "Ραμμένη φόρμα" ? Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει!
Πάντως στο weststats έχει το σημαδάκι της επιλογής στις αποστολές "ραμμένη φόρμα" κ "καμμένη φόρμα"....Το θέμα μου είναι ότι αν και Πέμπτη μου εμφανίζει μόνο την "καμένη φόρμα"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή