Ερώτησης για τον νέο κανόνα μαχών πάνω στις πολλαπλές

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Ερώτησης για τον νέο κανόνα μαχών πάνω στις πολλαπλές

Αν μια συμμαχία κάνει 3 μάχες την ίδια χρονική στιγμή και πολεμήσει σε 3 μέτωπα σημαίνει ότι ο παίχτης που έβαλε τις μάχες θα τιμωρηθεί ?

κάπου αναγράφεται ότι επιτρέπεται να κάνει κάποιος μάχες αν υπάρχει συμφωνία .

πως θα το γνωρίζει αυτό η υποστήριξη ?

στο ίδιο κείμενο αναγράφεται ότι αν κάποια άτομα δημιουργήσουν πολλές συμμαχίες με απώτερο σκοπό να δημιουργήσουν πολλαπλές μάχες με ποια κριτήρια θα ξεχωρίσετε για το ποίες από αυτές τι συμμαχίες θα τιμωρηθούν ?
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
Οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται.. :rolleyes:
μέχρι στιγμής τα φιλαράκια σου είδα να κάνουν ομαδικές μάχες . αλλα πρόλα αυτά η ανακοίνωση έχει μερικές ασάφειες και θέλω να ενημερωθώ μιας και είμαι ένας παίχτης ο οποιος συνεννοείται για την ομαλή πορεία του houston 3 χρονια δουλεύω σκληρά για να γίνει ένας καλός κόσμος . οποτε θα παρακαλούσα αν δεν έχεις να ρωτήσεις κάτι πάνω στο θέμα αυτό μην κανεις spam μονο και μονο για να δημιουργήσεις ένταση
 

Saul Goodman

Μέλος
μέχρι στιγμής τα φιλαράκια σου είδα να κάνουν ομαδικές μάχες . αλλα πρόλα αυτά η ανακοίνωση έχει μερικές ασάφειες και θέλω να ενημερωθώ μιας και είμαι ένας παίχτης ο οποιος συνεννοείται για την ομαλή πορεία του houston 3 χρονια δουλεύω σκληρά για να γίνει ένας καλός κόσμος . οποτε θα παρακαλούσα αν δεν έχεις να ρωτήσεις κάτι πάνω στο θέμα αυτό μην κανεις spam μονο και μονο για να δημιουργήσεις ένταση


Είμαι ένας άλλος ζω σε παράνoια
τον εαυτό μου βρίσκω σπάνια
φλέβα η ψυχή μου φτάνει στο σώμα σου
αίμα το λάθος πάνω στο στόμα σου

ΝΙΝΟ

σορρυ τελευταιο
 
Κανονας η νομος για πολλαπλες μαχες δεν υπαρχει...λυσεις πολλες αν θελει καποιος να το τραβηξει και να αποφυγει τις παρανομες τιμωριες....Αντι λοιπον να το περνει ''πανω του'' καποιος απο τη διαχειρηση, γιατι δεν βαζετε ενα συστημα που να αποτρεπει να ξεκινησει μια μαχη, αν δεν πληρη μια βασικη προυποθεση, αμυνομενοι και επιτηθεμενοι να ειναι πανω απο το 50% του κοσμου που μπορει να γεμισει το εκαστοτε οχυρο, οεο...
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ερώτησης για τον νέο κανόνα μαχών πάνω στις πολλαπλές

Αν μια συμμαχία κάνει 3 μάχες την ίδια χρονική στιγμή και πολεμήσει σε 3 μέτωπα σημαίνει ότι ο παίχτης που έβαλε τις μάχες θα τιμωρηθεί ?

κάπου αναγράφεται ότι επιτρέπεται να κάνει κάποιος μάχες αν υπάρχει συμφωνία .

πως θα το γνωρίζει αυτό η υποστήριξη ?
Κατ' αρχάς αυτό απαγορεύεται, έχουμε μία μάχη ανά συμμαχία την ημέρα. Εκτός κι αν συμφωνήσουν και οι δύο πλευρές. Δηλαδή ένα απ' τα μέλη της ηγεσίας και των 2 συμμαχιών ενημερώσουν την ομάδα διαχείρισης.

στο ίδιο κείμενο αναγράφεται ότι αν κάποια άτομα δημιουργήσουν πολλές συμμαχίες με απώτερο σκοπό να δημιουργήσουν πολλαπλές μάχες με ποια κριτήρια θα ξεχωρίσετε για το ποίες από αυτές τι συμμαχίες θα τιμωρηθούν ?
Είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε σε ποιες συμμαχίες ανήκει και άνηκε κάποιος, με άλλα λόγια υπάρχει ιστορικό για τις πόλεις και τις συμμαχίες που άνηκε κάποιος.


Κανονας η νομος για πολλαπλες μαχες δεν υπαρχει...λυσεις πολλες αν θελει καποιος να το τραβηξει και να αποφυγει τις παρανομες τιμωριες....Αντι λοιπον να το περνει ''πανω του'' καποιος απο τη διαχειρηση, γιατι δεν βαζετε ενα συστημα που να αποτρεπει να ξεκινησει μια μαχη, αν δεν πληρη μια βασικη προυποθεση, αμυνομενοι και επιτηθεμενοι να ειναι πανω απο το 50% του κοσμου που μπορει να γεμισει το εκαστοτε οχυρο, οεο...
Εάν ήταν κάτι τόσο απλό, να είστε σίγουροι ότι ήδη θα το είχε εφαρμόσει η εταιρεία. Για να μην έχει γίνει ακόμη, λογικά θα συντρέχουν άλλοι λόγοι που εμείς ακόμη δεν γνωρίζουμε.
 
knightmaregr θα ηθελα να μεινω στο τελευταιο μου ποστ, μπας και το προωθησετε στον αρμοδιο προγραμματιστη, γιατι ετσι περα απο τις πολλαπλες μαχες θα σταματησει και η παρωδια της ανισης ανακατανομης παιχτων και του τσαμπα χρονου οταν εξελεσητεσε μια μαχη 10 εναντιων 40....

Περα απο αυτο ομως, θελω να εκφρασω και μια αλλη αποψη...σε καθε κοσμο, υπαρχουν δυο συμμαχιες, πανω κατω ιδιοι παιχτες παντου, που οπως αναφερεις τα βρισκουν μεταξυ τους και κανουν προγραμματισμενες μαχες. εγω και μια χ παρεα ατομων, δεν γουσταρουμε να παμε με καμια πλευρα, λογο διαφορετικων πιστευω, συμπαθειες αντιπαθεις ατομων, ωρες μαχων, κτλ....παραυτα θελουμε να εχουμε καποιο/α οχυρο/α σε σημεια που θα μας βοηθαει να κοιμομαστε ,να αναπληρωνουμε γρηγοροτερα την ενεργεια μας η να προστατευτουμε απο μονομαχιες...με το υπαρχον συστημα, δεν θα μπορουσαμε ποτε να αποκτησουμε οχυρο, αρα πολλαπλες μαχες η παραλληλες την ωρα που εξελησετε μια αλλη θα ηταν η τελεια στρατηγικη...γιαυτο λιγο προσοχη τι θες να απαγορευσεις ο ιδιος...

και τριτον, αφου το φορουμ συνδεεται με το παιχνιδι, θα ηθελα να ξερω ανα πασα στιγμη, τις τιμωριες καθε παιχτη ανα κοσμο και το λογο που τιμωρειτε...
π.χ *Αρχέγονος* κοσμος 8 τιμωρηθηκε με 3 ημερο ban ---> λογος, boostαρισμα σε μονομαχιες με τον παιχτη Ψ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

*El Profesor*

Παλαίμαχος
πάντως όταν ένας παίχτης βάζει μια μάχη για να εμφανιστεί στον άλλον παίχτη ότι υπάρχει ήδη μια μάχη διαρκή μερικά λεπτά κάπου στα 3-4 λεπτά και χρειάζεται και κάνα 2-3 φορες να πατήσει κάποιος το πλήκτρο f5

σε αυτήν την περίπτωση τι θα γίνετε αν τα τιμωρηθούν οι παίχτες και μετά θα πρέπει να μιλάνε με την διαχείριση κάνα 2-3 μέρες για να αποδείξουν ότι δεν ήτανε σκόπιμο και άμα τους πιστέψετε να βγαίνουν η ποινές ?

.........................................................................................................................................................................................................................................................

επίσης το να βαρέσει μια συμμαχία 2 οχυρά δεν πρέπει να απαγορεύεται από την στιγμή που είναι ένα παιχνίδι στρατηγικής σήμερα εγώ στον houston είχα μάχη σε μεσαίο οχυρό και μείνανε αλλα 25 άτομα εκτος γιατί δεν είχε χώρο θα ήθελα να βαράω και ένα μικρό οχυρό να παίξουνε και εκείνα τα παιδιά


...............................................................................................................................................................................................................................................................

επίσης το άλλο θέμα που με δεν μου άρεσε είναι ότι πήρατε μερικές απόφασις χωρίς να μας ρωτήσετε εμάς τους παίχτες κάντε μια ψηφοφορία και ότι θέλουν οι πολλοί ας γίνει ποιο δημοκρατικά πράγματα

..............................................................................................................................................................................................................................................................

http://prntscr.com/11psa9d εδώ η συμμαχία μου κατέβασε 110 άτομα θα μου άρεσε να παίξω 3 μικρά οχυρά την ίδια στιγμή μπορώ να τα γεμίσω είναι θέμα στρατηγικής όπως και οι μονομαχίες είναι στρατηγική .δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος επηρεάζεται από αυτές τις μάχες από την στιγμή που πληρώνει την χρηματική ποινή που είναι ποιο αυξημένη

.............................................................................................................................................................................................................................................................

αν αυτό το κάνατε πριν μερικά χρονια θα σας έλεγα και μπράβο γιατί δεν υπήρχε χρηματική ποινή ενώ τώρα όταν πας να βάλεις 4 μάχες πληρώνεις 2.000.000$ οποτε αν κάποιος θέλει να κάνει μια τρελα θα κάνει μια μέρα δυο θα μείνει από χρήματα


............................................................................................................................................................................................................................................................

κάτι τελευταίο από εμενα γιατί κούρασα θα ήτανε προτιμότερο να να ψηφίσουν όλοι οι παίχτες του παιχνιδιού από το να παίρνει μια απόφαση η διαχείριση και μια ομάδα παιχτών γιατί το παιχνίδι δεν είναι 10 άτομα το να βγαίνετε και να βγάζετε μια ανακοίνωση με τέτοιον τρόπο είναι τουλάχιστον προσβλητικό προς την κοινότητα παιχτών είναι προσβολή να βγαίνετε και να επιβάλλεται κάτι με το έτσι θέλω 10 ατόμων άμα γινότανε ψηφοφορία θα ήταν όλοι η κοινότητα εν γνώση και θα είχε το δικαίωμα συμφωνήσει η να αρνηθεί αυτό που 10 άτομα το επιβάλουν
 

Mastermind

Μέλος
Ίσως μια μέση λύση είναι να υπάρχει ένα χρονικό όριο πχ δύο ώρες ανάμεσα σε κάθε μάχη αλλά χωρίς ημερήσιο όριο μαχών.
 

knightmaregr

Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ίσως μια μέση λύση είναι να υπάρχει ένα χρονικό όριο πχ δύο ώρες ανάμεσα σε κάθε μάχη αλλά χωρίς ημερήσιο όριο μαχών.
Δεν είναι κακή ιδέα, αλλά δε θέλω να παίζω με τα λεπτά. π.χ. δήλωσε τη μάχη 5 λεπτά πριν το όριο κ.ο.κ. Να δούμε για την ώρα πως θα προχωρήσει όλο αυτό.

knightmaregr θα ηθελα να μεινω στο τελευταιο μου ποστ, μπας και το προωθησετε στον αρμοδιο προγραμματιστη, γιατι ετσι περα απο τις πολλαπλες μαχες θα σταματησει και η παρωδια της ανισης ανακατανομης παιχτων και του τσαμπα χρονου οταν εξελεσητεσε μια μαχη 10 εναντιων 40....

Περα απο αυτο ομως, θελω να εκφρασω και μια αλλη αποψη...σε καθε κοσμο, υπαρχουν δυο συμμαχιες, πανω κατω ιδιοι παιχτες παντου, που οπως αναφερεις τα βρισκουν μεταξυ τους και κανουν προγραμματισμενες μαχες. εγω και μια χ παρεα ατομων, δεν γουσταρουμε να παμε με καμια πλευρα, λογο διαφορετικων πιστευω, συμπαθειες αντιπαθεις ατομων, ωρες μαχων, κτλ....παραυτα θελουμε να εχουμε καποιο/α οχυρο/α σε σημεια που θα μας βοηθαει να κοιμομαστε ,να αναπληρωνουμε γρηγοροτερα την ενεργεια μας η να προστατευτουμε απο μονομαχιες...με το υπαρχον συστημα, δεν θα μπορουσαμε ποτε να αποκτησουμε οχυρο, αρα πολλαπλες μαχες η παραλληλες την ωρα που εξελησετε μια αλλη θα ηταν η τελεια στρατηγικη...γιαυτο λιγο προσοχη τι θες να απαγορευσεις ο ιδιος...

και τριτον, αφου το φορουμ συνδεεται με το παιχνιδι, θα ηθελα να ξερω ανα πασα στιγμη, τις τιμωριες καθε παιχτη ανα κοσμο και το λογο που τιμωρειτε...
π.χ *Αρχέγονος* κοσμος 8 τιμωρηθηκε με 3 ημερο ban ---> λογος, boostαρισμα σε μονομαχιες με τον παιχτη Ψ....
Όσο αφορά το δεύτερο κομμάτι, δεν απαγορέψαμε τις συνολικές μάχες του κόσμου σε 1/ημέρα. Αναφέρουμε ότι κάθε συμμαχία μπορεί να δηλώνει μέχρι 1 μάχη.

Και για το τρίτο, λόγω του ότι οι αποκλεισμοί, καλώς ή κακώς, θεωρούνται προσωπικά δεδομένα, δε δύναται να κοινοποιούνται οι ποινές, άρα είναι καθαρά νομικό το κομμάτι και δε θα εφαρμοστεί.


πάντως όταν ένας παίχτης βάζει μια μάχη για να εμφανιστεί στον άλλον παίχτη ότι υπάρχει ήδη μια μάχη διαρκή μερικά λεπτά κάπου στα 3-4 λεπτά και χρειάζεται και κάνα 2-3 φορες να πατήσει κάποιος το πλήκτρο f5

σε αυτήν την περίπτωση τι θα γίνετε αν τα τιμωρηθούν οι παίχτες και μετά θα πρέπει να μιλάνε με την διαχείριση κάνα 2-3 μέρες για να αποδείξουν ότι δεν ήτανε σκόπιμο και άμα τους πιστέψετε να βγαίνουν η ποινές ?

.........................................................................................................................................................................................................................................................

επίσης το να βαρέσει μια συμμαχία 2 οχυρά δεν πρέπει να απαγορεύεται από την στιγμή που είναι ένα παιχνίδι στρατηγικής σήμερα εγώ στον houston είχα μάχη σε μεσαίο οχυρό και μείνανε αλλα 25 άτομα εκτος γιατί δεν είχε χώρο θα ήθελα να βαράω και ένα μικρό οχυρό να παίξουνε και εκείνα τα παιδιά


...............................................................................................................................................................................................................................................................

επίσης το άλλο θέμα που με δεν μου άρεσε είναι ότι πήρατε μερικές απόφασις χωρίς να μας ρωτήσετε εμάς τους παίχτες κάντε μια ψηφοφορία και ότι θέλουν οι πολλοί ας γίνει ποιο δημοκρατικά πράγματα

..............................................................................................................................................................................................................................................................

http://prntscr.com/11psa9d εδώ η συμμαχία μου κατέβασε 110 άτομα θα μου άρεσε να παίξω 3 μικρά οχυρά την ίδια στιγμή μπορώ να τα γεμίσω είναι θέμα στρατηγικής όπως και οι μονομαχίες είναι στρατηγική .δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος επηρεάζεται από αυτές τις μάχες από την στιγμή που πληρώνει την χρηματική ποινή που είναι ποιο αυξημένη

.............................................................................................................................................................................................................................................................

αν αυτό το κάνατε πριν μερικά χρονια θα σας έλεγα και μπράβο γιατί δεν υπήρχε χρηματική ποινή ενώ τώρα όταν πας να βάλεις 4 μάχες πληρώνεις 2.000.000$ οποτε αν κάποιος θέλει να κάνει μια τρελα θα κάνει μια μέρα δυο θα μείνει από χρήματα


............................................................................................................................................................................................................................................................

κάτι τελευταίο από εμενα γιατί κούρασα θα ήτανε προτιμότερο να να ψηφίσουν όλοι οι παίχτες του παιχνιδιού από το να παίρνει μια απόφαση η διαχείριση και μια ομάδα παιχτών γιατί το παιχνίδι δεν είναι 10 άτομα το να βγαίνετε και να βγάζετε μια ανακοίνωση με τέτοιον τρόπο είναι τουλάχιστον προσβλητικό προς την κοινότητα παιχτών είναι προσβολή να βγαίνετε και να επιβάλλεται κάτι με το έτσι θέλω 10 ατόμων άμα γινότανε ψηφοφορία θα ήταν όλοι η κοινότητα εν γνώση και θα είχε το δικαίωμα συμφωνήσει η να αρνηθεί αυτό που 10 άτομα το επιβάλουν
Για το πρώτο κομμάτι, υποτίθεται ότι έπειτα από συνεννόηση, ένας θα δηλώσει τη μάχη οχυρού. Εάν δηλωθεί κατά λάθος δεύτερη, δεν είναι τόσο μεγάλη υπόθεση να σταλεί αίτημα στο κέντρο υποστήριξης.

Έπειτα, όπως αναφέρουμε και στην ανακοίνωση, μπορούν οι αμυνόμενοι να επικοινωνήσουν με το κέντρο υποστήριξης ώστε να είμαστε ενήμεροι. Εάν δε χωράνε κάποιοι παίκτες στο πρώτο οχυρό και θέλουν να κανονιστεί μάχη σε δεύτερο οχυρό, εάν υπάρχει συνεννόηση μεταξύ των 2 πλευρών γίνεται.

Στη συνέχεια, δε ξυπνήσαμε μια ωραία πρωία και είπαμε ας θεσπίσουμε αυτό το κανόνα γιατί έτσι μας αρέσει. Λάβαμε δεκάδες καταγγελίες στο κέντρο υποστήριξης σε ένα συγκεκριμένο κόσμο όπου μια πολύ μικρή μερίδα παικτών προκαλούσε θέμα και για το λόγο ότι ο κανόνας που είχε αποφασιστεί απ' τον προηγούμενο community manager, είχε επιτυχία, αποφασίσαμε να εφαρμόσουμε το ίδιο και σε όλους τους κόσμους μέχρι η εταιρεία να αλλάξει το συγκεκριμένο κομμάτι.
 
knightmaregr δεν θελω να το παιζω εξυπνος, ουτε εριστικος. συζηταμε, μπας και περασετε κατι μεσα σε ολα αυτα. διακρινω αρνηση, προσωπικες πρωτοβουλιες, και ισως ολα να γινοντε για τα ματια του κοσμου...μετα απο καιρο το φορουμ εχει μια ζωντανια, μην την μηδενιζετε παλι...αν και δεν περιμενω καμια προσωπικη απαντηση, μου μιλησες για προσωπικα δεδομενα και νομικα κομματια.... πως γινετε αυτο? αφου τα ακκαουντ μας δεν μας ανηκουν, δεν μπορω να μηνυσω την εταιρια επειδη ενημερωσε ενα θεμα για καποιον που εφαγε μπαν η παρατηρηση , και οταν λεμε για προσωπικα δεδομενα δεν φανταζομαι να εννοεις τα εικονικα? πολλες φορες αφηνοντε υπονοιες για τις τιμωριες που βαζετε. την παροιμια καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται τη γνωριζεις? γιατι να μην ξερουμε με τι κριτηρια ριχνετε τα μπαν και ποια καλοπαιδα παιζουν στα ορια του μπαν? ισως σας βοηθουσαμε και ολας αναφεροντας πολλαπλους λογαριασμους και περιεργες τραμπες... επισεις σημερα το γυρισες και ειπες για μπαν συμμαχικα...και σου λεω τωρα εγω σπαει η συμμαχια μου σε 10 ομαδες. η καθε μια παιζει για την παρτυ της και θελει ενα οχυρο να κοιματε... ποιος θα το απαγορευσει αυτο? παιχνιδι στρατηγικης δεν ειναι? δημιουργουντε συμμαχιες στην αρχη για την επικρατηση του καλυτερου στην πορεια ομως επειδη δεν υπαρχει ομαδικο πνευμα το γυριζουν στις προσωπικες κοντρες τις κατηνιες, ψεμματα, διαστρευλονουν μνμ, υποχρεωνουν ατομα βοηθοντας τους με ντυσιματα κτλ να ειναι πιστα στρατιωτακια και αλλα διαφορα,... γιατι ολη αυτη η φασαρια? σε ολους τους κοσμους παιζουν οι ιδιοι παιχτες, πολλαπλες υπηρχαν παντου..γιατι ξαναγινετε θεμα συζητησς και δεν πεφτουν 30-40 ομαδικα μπαν αφου μπορεις να το κανεις???? και κατι τελευταιο για σημερα, πριν καιρο ο κ1 για ενα μηνα εμπαιναν καθε μερα πολλαπλες, αφου χαθηκαν τα περισσοτερα οχυρα τοτε καποιος τραβηξε αυτακια και μπηκε και καλα αυτη η απαγορευση... το θεμα δεν ειναι ποτε θα γινει αναφορα και απο ποιον, το θεμα ειναι επειδη ειστε και παιχτες να προλαβαινετε την αρχη του κακου...δοξα το θεο πλοκαμια υπαρχουν παντου και απο μερια σας και απο μερια αυτων που ελενχουν/οριζουν το 80% της μοιρας των μαχων...
 
Τελευταία επεξεργασία:

*El Profesor*

Παλαίμαχος
εμενα προσωπικά δεν μου άρεσε το σκεπτικό αποφασίσαμε έχουμε ένα φόρουμ και μπορούμε να ψηφίσουμε αλλιώς δεν υπάρχει νόημα να έχουμε φόρουμ και να λέμε τα ίδια και τα ίδια όπως παράδειγμα και πέρσι στον σφαίρα κόσμο που διέρρευσε από την διαχείριση σε μερικά άτομα ποίες θα είναι οι ανταμοιβές και 5 άτομα ξέρανε και 100 δεν ξέρανε τις ανταμοιβές αυτό που θέλω να πω είναι αφού και εσείς θέλετε να πάμε αυτό το ρημάδι το φόρουμ ένα βήμα παρα κάτω και αυτό το παιχνίδι έτσι .

εμείς είμαστε μερικά άτομα τα οποια αναφέρουμε τα λάθη για να γινόμαστε καλύτερη και όχι για να βγάλουμε κάτι από εσάς όλοι όπως και εσείς θέλουμε το καλο του ελληνικού the west

όμως αυτό που λέω εγώ άσχετος για το τι απόφασις παίρνετε γιατί το τι παράπονα κάνανε οι παίχτες έχουμε ένα φόρουμ για όλα τα παράπονα μας και για όλες τις ανησυχίες μας πάνω στο παιχνίδι αν πολύ απλά να ανοίγανε ένα θέμα τα παιδιά αυτά να έχουν όλοι οι παίχτες το δικαίωμα να πούνε την άποψη τους και από εκεί και πέρα ψηφίζουμε με αυτόν τον τρόπο πιστεύω θα αρχίσουνε και αλλα άτομα που έχουνε ξεγραμμένο σε μεγάλο επίπεδο το φόρουμ να το χρησιμοποιούν
 

The Boss Comes Back

Νέο Μέλος
ειστε ολοι νουμπαδες και γιαυτο τα κανετε ολα αυτα αλλα ποιο πολυ νουμπαδες ειναι οι διαχηριστες που δεν σας εχουν κοψει τις βλακιες που κανετε
 

The Boss Comes Back

Νέο Μέλος
λοιπον ακουστε καλα νουμπαδες διαχηριστες οσο επιτρεπετε να υπαρχουν μαχες οχυρων που η διαφορα ωρας ειναι λιγοτερο απο 1 ωρα το μονο που θα καταφερετε ειναι να χαλασει ο τελευταιος Ελληνικος κοσμος που εχει παιχτες και γεμιζουν οι δυο αντιπαλες μεσεα οχυρα.

επισεις υπαρχουν παρα πολλα παιδια που βαζουν αρκετα χρηματα στο παιχνιδι (και αυτος ειναι και ο λογος υπαρξη σας) και δεν μπορουν να ευχαριστηθουν το παιχνιδι γιατι ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ επιτρεπετε να μπαινουν τετοιου ιδους μαχες.

γιαυτο το λογο σκευτομαστε πολυ σοβαρα να το παμε το θεμα αυτο εκει που καποιοι θα μπορεσουν να το λυσουν αυτο το θεμα που εσεις οι Ελληνες διαχηριστες δεν μπορουν να το φτιαξουν...α ξεχασα ηθελα να πω οι Ελληνες νουμπαδες διαχηριστες σορρυ γιατι μονο τετοιοι ειστε..νουμπαδες!!!

και ειμαι πολυ σιγουρος οτι θα δικαιοθουμε γιατι υπαρχη ιδη αποφαση (σωστη) απο τους διαχηριστες του νετ στον κανσας.
και εκει υπηρχαν πριν κανα 2μηνο τετοιου ιδους μαχες

παρτε μια σωστη αποφαση και να μην επιτρεποντε μαχες οχυρων που η διαφορα ωρας να μην ειναι κατω απο μια ωρα.

θελουν καποιοι να βαζουν μαχες πολλες την ιδια μερα?
ασ το κανουν καλυτερα κιολλας να παιζουμε αλλα να μπορουμε να πηγαινουμε

τι ποιο απλο ειναι αυτο που ζηταμε... ΟΧΙ ΜΑΧΕΣ ΠΟΥ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ

ΦΤΙΑΧΤΕΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ.

οίμμε αννωρτωγκραφφως-οίμμε αννωρτωγκραφφως-οίμμε αννωρτωγκραφφως αλλα ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΟΥΜΠΑΔΕΣ
 

Hayate Kirino

Νέο Μέλος
Συμφωνω με τον φιλο οτι η μια ωρα διαφορα στις μαχες θα ηταν ωραια προσθηκη. Διαφωνω στο οτι η διαχειριση ειναι υπευθυνη για την επιτυχια του οποιουδηποτε κοσμου. Αυτο εξαρταται απο τους παιχτες.
 

*El Profesor*

Παλαίμαχος
παιδιά τυπικά όλα αυτά που λέτε είναι αντίθετα με την νομοθεσία είναι ένα παιχνίδι για εμάς τους παίχτες
για τους διαχειριστές και τους προγραμματιστές είναι μια δουλειά είναι μια εταιρία με λίγα λόγια και κάθε εταιρία βαδίζει σε κάποιους νομους . αν έγινε και τόσο έγινε με την πρωτοβουλία κάποιου διαχειριστή ο οποιος το πήρε πάνω του και αν έγινε στον kansas δεν σημαίνει ότι είναι ο σωστός δρόμος να ρισκάρουν άνθρωποι τις δουλειές τους γιατί πολύ απλά έχουμε μερικά άτομα που κουράστηκαν και δημιουργούν προβλήματα οποιος κουράζεται κάνει στην άκρη και συνεχίζει άλλος
 

Pepito Gonzales

Μέλος
Θα το γράψω και εδώ

Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να μην το βλέπουμε σαν μια ώρα διασκέδασης, είτε παίζουμε με 15 άτομα είτε με 200 η ουσία είναι μια και παραμένη να περάσουμε μια ώρα διασκέδασης.
Οι Μάχες οχυρών όπως και όλο το παιχνίδι είναι για να διασκεδάζουμε, και όχι α αρωστησουμε η να προσπαθήσουμε να επιβάλουμε στον άλλο πως να παίξει.
Ναι στο να τον βοηθήσουμε να καταλάβει καλύτερα το παιχνίδι η να του δώσουμε κάποια συμβουλή αλλά όχι να του Επιβάλουμε .

Ένα παιχνίδι είναι και όχι IRL ας τα βρουν οι 2 αρχηγοί συμαχιών και να μοιράσουν τους παίκτες να παίξουμε καλές μάχες.
όσο αφορά της μάχες με διάφορα 1-2 ώρες και αυτό είναι ευκολο να λυθεί αρκεί να υπάρχει διάθεση και από της 2 πλευρές Users / coma.
 
Κορυφή